když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná vý

Příspěvek od Meggy »

to opravdu nezachráníš...jedině nový kus

případně pošli SZ, udělám ti cenu a nemusíš kupovat díly z polska :)
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

pavlapp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.11.2012 09:07

SOS

Příspěvek od pavlapp »

Zdravím, vim, že jsem jen ženská, nikdy jsem autům rozumět nechtěla, ale nemám na vybranou. Mám velikou prosbu, neboť jsem dostala za úkol objednat díly na našeho passata, našla jsem je v Německu podstatně levnější než v ČR. (teď se jistě ozve někdo, že je to blbost tam kupovat apod. prosím, ale to nemám potřebu řešit) a potřebovala bych koupit homokinetický kloub. Našla jsem zhruba jaký by to měl být, ale srovnám-li to s českým katalogem třeba kelly, tak tam je taky několik typů s rozdílnejma velikostma, či počtem zubů. Dá se nějak zjistit to OEM číslo nebo NĚJAKÝ kód přímo toho mého typu? Totéž bych potřebovala u kompletní sady ramen přední nápravy.Vím rok, VIN, motor všechno..Můžete mi moc prosím někdo poradit?
VW Passat 1,9 TDI, 81kW, 110 HP
RV 4/1999
Motor AFN
VIN: WVWZZZ3BZXE437037

Uživatelský avatar
byranovic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.02.2012 12:50

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná vý

Příspěvek od byranovic »

pavlap píše:našla jsem je v Německu podstatně levnější než v ČR
Pozor na ty ceny! Homokineťák za 600 jde koupit i tady, stejně jako za 2000. Kvalita jde ovšem u toho levnějšího rapidně dolů (já bych si to asi na auto nedal) - situace bude zřejmě stejná i u ramen a pochybuji, že by v Německu měli stejnou značku stejné kvality nějak podstatně levnější. Nejde o to, že je blbost nakupovat v Německu, ale pozor na kvalitu a značku!
pavlap píše:Dá se nějak zjistit to OEM číslo nebo NĚJAKÝ kód přímo toho mého typu?
Ano dá, ale momentálně mi nefunguje ETKA, snad někdo poradí...
Obrázek

Uživatelský avatar
martas75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: morava
Kontaktovat uživatele:

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná výměna

Příspěvek od martas75 »

ještě ktomu homokinetáku.....v rámci bežné udržby např.přezouvání kol kontrolujte aspon 2 krát ročně vše co je za kolem tzn.kouknu na manžety,zkusím čep,nebo jestli už mi nepraskají gomy na raamenech,brzdová hadička atd.Takhle se dá předejít vetším investicím.Někdy vidím že je manžeta trochu mokrá tak ihned výměna(při výměně pořádně očistit kloub),když už kloub začne lupat je bohužel pozdě.Mám s tím zkušenost,manžety už jsem měnil nejmín 4krát,kloub zatím ani jednou(a to mam pasata už 7 let).
Profesionální čištění interiéru vozidel značkovou technikou Karcher,autokosmetikou Chimigal za velmi příznivé ceny...

Více na http://www.cistyautointerier.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Telefon 724 088 643

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná výměna

Příspěvek od Dymák »

OEM vnější kloub s manžetou a sponama: 3B0 498 099 D
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná výměna

Příspěvek od Munez »

jn,ale ta manzeta ti muze prdnou z niceho nic.ja si vsiml utrhle manzety na levem kolu a hned vymenil a pritom jsem zkoukl i tu druhou a vypadal docela v pohode a za presne 11 dni odesla i ta druha.poznal jsem to podle zaprasenych litaku uvnitr.jinak klouby jsem tou pozornosti zachranil a jezdim dal.horsi by bylo kdybych si toho nevsiml a mohl jsem menit i klouby.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Evik1694
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 19.01.2013 19:47
Bydliště: Praha

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná vý

Příspěvek od Evik1694 »

xingisx píše:Pouze doporučuji. Důvod samozřejmě není, ale já měnil kloub kvůli stejnému problému a po dvou měsících jsem měnil i druhý, protože začal chroupat.
Přesně tak mám stejnou zkušenost udělali jsme jeden a do druhého měsíce se ozval další, takže doporučuji udělat oba najedou...
Passat B5 97' 1.8T Tiptronic...

Uživatelský avatar
Evik1694
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 19.01.2013 19:47
Bydliště: Praha

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná výměna

Příspěvek od Evik1694 »

Doporučuji když zjistíte že máte prasklou manžetu tak vyměnit jen manžetu + vazelínu, pokud tedy už není v háji celý homo kloub...
Passat B5 97' 1.8T Tiptronic...

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: když křoupe homokineták dá se zachránit nebo je nutná výměna

Příspěvek od adam.87 »

Taky budu muset vyměnit kloub na levém předním kole,při zatáčení na levou stranu začíná praskat a křupat.
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“