Ohřev motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
marcovic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.12.2010 18:25

Ohřev motoru

Příspěvek od marcovic »

Čau, pořád laboruju s termostatem. Mam golfa IV 1.4 16V a to auto se nechce ohřát, ale nedělá klasickej postup řpi špatným termostatu, že se teplota drží těsně pod devadesát. Taky je mi divný, že když sem zkoušel jk to topí (při špatným termostatu by to moc netopilo), tak to topí skoro hned jako ďas. Tak kde může bejt chyba?
Volkswagen Golf IV 1.4 16V AKQ LW5Z - crash :(
Volkswagen Golf IV Variant 1.4 16V AKQ LC7V

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od VWMysak »

Hadice teplý, hlavně ta spodní co jde z chladiče do motoru přes termostat? Co čidlo teploty a čidlo v nádobce s chl.kapalinou?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

Těžko říct, termostat kdyby neotevřel vůbec, tak to uvaříš a topilo by to hned, jak píšeš. Ale tobě se motor neohřeje a topí to jak blázen..a nemáš nezávislé topení ? hmm.. 8) A zahřeješ to na provozní teplotu alespoň na místě při volnoběhu ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od djrix »

Doctor Driver píše:Těžko říct, termostat kdyby neotevřel vůbec, tak to uvaříš a topilo by to hned, jak píšeš. Ale tobě se motor neohřeje a topí to jak blázen..a nemáš nezávislé topení ? hmm.. 8) A zahřeješ to na provozní teplotu alespoň na místě při volnoběhu ?
To není u 1,4 pravda. Když se mi stala typická závada (proražené žebro v přírubě termostatu co do něj tlačí pin termostatu) , poznal jsem to akorát tak, že na stojícím autě začla růst teplota nad 90°C. Za jízdy klidným tempem a puštěným topením se tenhhle motor uchladí při nízkých teplotách pomalu jen na radiátor topení a vzduch proudící kolem motoru při jízdě. Na volnoběh je vyprodukované teplo velmi malé, čili se to nemusí ohřát vůbec (s puštěným topením)

Mně to dělá teď to samý co tobě - za jízdy je to tak kolem 80°C , někdy to vyleze až na těch 90°C, ale když vyřadím a kousek jedu třeba z kopce, nebo jen na málo plynu, zase to spadne na těch 80°C - míň ne. Řekl bych, že to minulou zimu nedělalo, měnil jsem ale na podzim celou tu kostku co je v ní termostat , nová se dodává složená i s přírubou a termostatem - zřejmě ten termostat stojí za h***o a otevírá už při těch 80-85°C a proto se to tak ochladí a na 90°C se tomu nechce. Mám schovanej i původní termostat Wahler co jsem dával předloni novej, ale tady v tý zimě se mi teď nechce máčet ruce a přehazovat to, tak to neřeším.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od marfy8 »

Taky jsem s tím měl problém. Přesně jak tobě se mi to nechtělo ohřát ale z topení šel žár jak z krbu :adr:
Nakonec jsem 2x vyměnil termostat, víčko expanzky, a právě tu plastovou přírubu co se vydělá při demontáži termostatu. A teď už to je v pohodě :)

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od djrix »

V té přírubě se totiž prorazí to žebro, tak se nemá termostat o co opřít a neotevře - kdo to nezná ničeho si při demontáži nevšimne :D

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od marfy8 »

djrix píše:V té přírubě se totiž prorazí to žebro, tak se nemá termostat o co opřít a neotevře - kdo to nezná ničeho si při demontáži nevšimne :D
Já jsem to třeba přímo zlomené ani neměl. Ale připadalo mi to už takové já nevím vykotlané :D

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od djrix »

Já taky ne, jen ten "důlek" nebyl důlek, ale díra durch :lol:

Uživatelský avatar
marcovic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.12.2010 18:25

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od marcovic »

aha... no hadice jsou teplý/studený tak jak maj bejt :( tak já už fakt nevim. VAG nic nepíše ale akční hodnoty pro teploty jsem nesledoval... zkusim přehodit víčko expanzky, mam dvě..
Volkswagen Golf IV 1.4 16V AKQ LW5Z - crash :(
Volkswagen Golf IV Variant 1.4 16V AKQ LC7V

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od djrix »

Jak teplý jak maj bejt ? Pokud ukazuje teploměr 80°C tak by přece ta spodní hadice ještě teplá být neměla.

Víčko expanzky by mělo vliv jen kdyby ti to za normálních provozních okolností vařilo nebo tlakovalo, na to kdy otevře termostat to nemá vliv.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od marfy8 »

Spodní hadice má být teplá až máš 90+°C ... pak se to ochladí v chladiči a spodní bude zase na chvíli studená. A tak dokola :)
Pokud je teplá imrvére tak je špatný ten termostat nebo právě to plastové :) Zkus a uvidíš

Uživatelský avatar
marcovic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.12.2010 18:25

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od marcovic »

Horní teplá, dolní studená. Tak to má bejt když neni ohřátý auto ne.
Volkswagen Golf IV 1.4 16V AKQ LW5Z - crash :(
Volkswagen Golf IV Variant 1.4 16V AKQ LC7V

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od marfy8 »

Ano

golfej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 20.07.2012 09:50

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od golfej »

chlapi jak dlouho se vam v zime lehce pod nulou zahriva auto???ja pred rokem menil termostat pac byl furt motor studenej a kolisal a dobry ale porad se mi zda ze kdz jedu trva to nez to vyleze na tech 90.
v lete no problem ale v zime nekdy to trva i 8km.coz se mi zda moc
mozna to resim zbytecne ale za optani nic nedam ne???
je to motor 1,6 74kw

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Ohřev motoru

Příspěvek od Kubos32 »

golfej píše:chlapi jak dlouho se vam v zime lehce pod nulou zahriva auto???ja pred rokem menil termostat pac byl furt motor studenej a kolisal a dobry ale porad se mi zda ze kdz jedu trva to nez to vyleze na tech 90.
v lete no problem ale v zime nekdy to trva i 8km.coz se mi zda moc
mozna to resim zbytecne ale za optani nic nedam ne???
je to motor 1,6 74kw
me se na 1.4 zvedne ručička teplomeru po 3km a na 90 je asi po 6km venku bylo asi -3
Vw Golf 4 . 3dveř

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“