složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od ulicek »

zdarec, zajimalo by me jak je casove a složitostně náročné vyndání origo kabeláže z kompletního auta... kudy kabeláž vede a co vsechno musí ven... je mi jasné že sedačky, a plasty pod palubkou, možná i koberec?? origo kabeláž vede ve středovém tunelu pod kobercem ??? Nic nechci stříhat, chci komplet od sedaček k vypínačum a pokud jsou i pres pojistky tak i tam... díky

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od vtuni »

řeknu ti to naprosto přesně...protože jsem to měl nedávno rozdělaný :mrgreen:

vnitřek. :arrow: palubka cen komplet.. po výztuze máš namotaný na levý a pravý svazek... pak v každým prahu a na straně řidiče navíc ještě stropem k zadním dveřím
středovým tunelem nevede nic to co tam je zapojený...(např otvírání nádrže, spínač kontrolky ruční brzdy )..je tam dotaženej výztuhou z prahu
viz obrázek... :wink:
Přílohy
DSCN2011.JPG
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od ulicek »

jo dik za foto...jeste se zeptam budu to kuchat z auta co pujde na dily,vykucham to aniz bych musel vyndavat kpmplet palubku? Neni to moje a nechci majiteli rozdelatkomplet auto...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od vtuni »

podle mě nevykucháš... protože ten kompletní svazek jde z prahů nahoru a je přisvorkovanej a promotanej k výztuze....
navíc se ti tam bude motat sloupek řízení...atd...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od sapik88 »

bez palubky ven to nevyndáš, a počítej tak hodinu a víc na vyndání, pokud to nebudes vystříhávat i se zbytkem, dělal jsem to u steveho, měl palubku dole, sedadla venku, plastový kryty prahý a i tak to byla drbačka, bez palubky dolů to nevykucháš, jeden drát ti de z pojistkovky, k levýmu ovladači, zem spínaný + a regulace podsvitu jsou sletovaný ve svazku pod palubkou tam se bez sundané palubky nedostaneš, a hlavně ty kabely jsou všechny vyvázaný tou lepicí textilní páskou, od které budeš zalepenej celej, jinak svazky na výhřev teda vedou prahama, sou tam nacvakaný v příchytkách a smotaný zase tou páskou k veškeré eletrice, co vede dozadu, takže buďto odštípat, ale já rozmotával izolaci a vytahoval kabeláž jen k výhřevu,..
ale pokud bys to chtěl vyndat bez palubky ven, tak to asi nedáš, je tam veškerá elektrika smotaná tou textilkou do kupy,..

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od ulicek »

sakra, hoši to jste mě nepotěšili :( , tak to bude práce nejméně na 3 až 4 hodky :( ... palubku sundam tak, že kuchnu kastlik, tredovej tunel, vyndam kapličku, plasty pod palubkou, plasty z boku palubky, výdechy topení a kde drží samotna palubka?? Volant se sundavat nemusí ne?? Pokud to nepujde hladce, tak to uštípu a bude :D:D ..

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od vtuni »

tza 3 až 4 hodiny tu palubku vymontuju a namontuju zpátky...vid Giom80 :wink: :mrgreen:

volant rozhodně dolů musí.... :mrgreen: :wink:

palubka demontáž:
- středovej tunel (viz faq)
- plasty pod volantem + kastlík - viz faq
- středová konzole - viz faq
- volant, páčky pod volantem (volant viz faq) plasty okolo... máš 2+2 šrouby zespodu a zepředu z podvolantu, pak 2 šrouby na páčce nastavování volantu a 1 šroub na spodním plstu zespodu co to drží ke sloupku .. pak to rozlouskneš...
sundáš kroužek pod volantem..odpojíš páčky... sundáš... je to celekem popchopitelný nic záludnýho....
--- no a pak máš na každé straně z boku 2 šrouby - 2 u pojistkovky dva na druhé straně...
... nezapomen si odpojit čidlo slunenčího svitu..pokud má auto climatronic..jinak ti to zůstane viset na drátech k něm a nehneš s tím..max to urveš = z*urVWíš ...

a pak tu palubku normálně stáhneš z výztuhy....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od ulicek »

ty jo na to bych zapomel na to čidlo... Volant sem nejak videl u motopowera, když mi delal budiky, ale je to stejne jak u 3 tak 4 rameneho volantu???

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od vtuni »

jo FAQ...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od sapik88 »

jo je to stejny, když to člověk dělá poprvý, tak to trvá, ale po 2 už to valí automaticky, jinak mě se palubka povedla sundat i s páčkama, jen musí člověk opatrně, ale volant samo dole,..

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od ulicek »

tak sem nakonec musel vyndat komplet palubku atd.. a řeknu vam byla to pekna jebacka v tomto pocasi když prší :D ... nakonec to skoncilo tak, že sem to stejne ucvakam, nemel sem trpelivost to rozmotavat z toho svazku :(

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od pino.t »

Ono minimálně hodinu trvá jen vymotat kabeláž výhřevu ze zbytku svazku, kterej máš v pokoji na koberci, možná víc.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od vtuni »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nevím na co si stěžuješ...
uvědom si že je 5. ledna... myslíš si že by se ti to v -12 dělalo líp.. :?: .. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od pino.t »

vtuni píše::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nevím na co si stěžuješ...
uvědom si že je 5. ledna... myslíš si že by se ti to v -12 dělalo líp.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ještě, kdyby to bylo v autě, které je bez oken a je 25 cm sněhu. :mrgreen:
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: složitost vyndaní kabeláže k výhřevu

Příspěvek od vtuni »

tohle se normálně nebojím nazvat házení perel sviním :laugh:
... člověk tady radí... posílá fotky aby pomohl...
a on to pak stejně ucvaká.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“