Imitace automatickeho naklonu svetel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Munez »

mno jenom k tem hidkam co prej nemaji homologaci.ja mam primo papir k hidkam ve zneni,ze ty moje xenony vyhovuji ceskym normam dle narizeni vlady,ale jedine tehda kdyz splnuji doplnky co jsou narizene zakonem.takze automaticke naklapeni a ostrik...nevim jestli i cocky.mam ten papir orazeny,takze by nemel byt problem.myslim to plati pro vsechny hidky,ale kdyz uz je svytivost vys jak 6000k,tak si nemyslim,ze by meli homologaci :D jinak ja mam 6000k
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Storm »

České normy to může splňovat, bude to mít i homologaci jako elektrické zařízení, ale to je vše, homologaci pro provoz na pozemních komunikacích to mít nebude. Navíc pokud nemáš origo xenonové světlomety, tak ani ty světla nejsou orčeny pro xenonové výbojky. Kdyby jsi narazil na nějakého prudiče, tak můžeš přijít i na nějaký čas o papíry. viz třeba http://www.policie.cz/clanek/dodatecna- ... bojek.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; Já na to upozorňuju, protože pak někteří v sekci poradna brečí, že dostali zcela "neoprávněně" pokutu a ani nevědí proč.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Munez »

jn je to psane,ze to homologaci muze met na neco,ale pokud vsechno splnujes,tak ti nikdo nemuze rict ani prd.
jinak dneska jsem byl na stk,tak jsem se zeptal jak to chodi a jich nezajima nejaka hid sada.jich zajima,ze to sviti jak ma a mas vsechno co je zakonem stanovene.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Storm »

Zkus si přečíst ještě jednou ten odkaz, co jsem sem dal pozorně. Jestli na STK nikoho nezajímá hid sada, tak to je bohužel smutné a říká to něco o jejich úrovni. Mně vadí, že se tady někdo snaží, aby měl všechny kraviny k tomu (náklon a ostřiky), ale už neřeší, jestli to někoho nebude oslňovat, když je to daný do světel, kde to nemá co dělat. A věř mi, že většina těchto světel pak oslňuje a můžeš to seřizovat jak chceš. Hlavní je, že já uvidím dobře, na ostatní seru. Skvělé :!:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Munez »

o urovni stk se nemusime vubec bavit,protoze kazdy vi,ze jsou tam rezervy.ja se schvalne na to zeptal a byl jsem upozornen co k tomu potrebuju,abych nemel zadny problem.ja nerikam,ze budu met vsechno koser,ale to je moje vec jestli za to dostanu nehorazny flast nebo to si to nejak poresim.podivej se kolik lidi jezdi s xenonama a nema da se rict nic a jezdi.ja se aspon snazim priblizit tomu co tam ma byt.

PROČ NELZE DÁT XENONOVOU VÝBOJKU DO SVĚTLA

Světlomet jako takový je schválen a odzkoušen pro to co je na něm napsáno, předpokládám že HC/HR, nebo HCR,
to znamená že (před uvedením na trh)je optika odzkoušena s halogenovým zdrojem světla , pokud by byla povolená výbojka, na světle bys našel DC,popř DCR to déčko je výbojka, písmeno -C- je že se jedná o tlumené světlo, R že jde o dálkové světlo
HC/HR je že ve světle jsou 2 optiky jedna pro halogenové tlumené a druhá pro halogenové dálkové(tlumené zůstává svítit s dálkovým)
HCR že se jedná o jednu optiku s přepínáním tlumené/dálkové (vždy svítí jen jedno)
pokud je na světle DC/HR jde o vybojku tlumenou a halogen dálkový

Jinak obecně přestavbové sady nejsou schváleny žádné, jako vysokonapětové cívky vysílají elmag vlny a ruší rádia apod.
zhlediska konstrukce na autě dle EHK zdroj svetla nad 2000 lumenů (pozor nejen výbojky ,ale i některé halogeny s vyšší svítivostí) musí být vybaven ostřikovačem světla a automatikou naklápění se zatížením vozu.

takže pokud začnou vyrábět schválené HID sady a šikovný kutil si dodělá ostřikovače a atomatické naklápění na autě a SEŽENE SCHVÁLENÝ SVĚTLOMET PRO VÝBOJKU,(DC/R, DC/xx apod) nebude problém ani na cestě ani na STK
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Goauld »

Já to teda neschvaluju, protože jak píšeš vpodstatě všichni s neorigo xenonama oslňujou, nebo to naopak svítí uplně na nic. Podle mě sou žárovky lepší, protože sou levnější. Levná HIDka vydrží prd, levná žárovka 3x dýl a rozdíl v ceně je obrovskej. Oiginál xenony nemám rád kvůli debilnímu přístupu ke světlu, skotro u žádnyho auta nejdou výbojky vyměnit bez sundání nárazníku a vymontování světla.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Munez »

nevim,ale ja s vymenou vybojek u origa problem nemel.mozna ty novejsi xenony jsou delane jinak.mam ty starsi a vybojky jsem mel do 15 minut vymenene.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od vtuni »

bože...děláte jak když by jste to měnili každej tejden... :roll: :D
no tak a prostě jednou za pár let člověk povolí těch 10 torxů v podběhách 7 šroubů co drží nárazník a 4 co drží světlo..

to plechovej kryt pod motorem je horší.. :mrgreen: . protože ten opravdu musí člověk sundat každej rok při výměně oleje
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Goauld »

Ty jako uživatel to neměníš tak často, ale mechanici potažmo elektrikáři to dělají furt dokola na různých autech, nejenom VW a pak sme z toho nasraní, že je potřeba rozdělat tolik věcí a zabere to tunu času kvůli pitomé "žárovce".
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od vtuni »

jenže já jako uživatel na to nemám dílenský prostředí a dělám to zadarmo..
kdežto mechanik na to veškerý dílenský komfort... a hodinovou sazbu :laugh: :laugh: :laugh:
je za to placenej... a je mu jedno jestli 2 hodiny mění žárovku nebo silentbloky ramene :wink: :idea: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od karlospv »

To neni az tak pravda. Ono se pak zakaznikovi blbe vysvetluje ze vymena zarovky ho stala 650kc kdyz zarovka stala 50kc ale vymena trvala 2h protoze se muselo rozdelat pul auta.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od vtuni »

taky si ji příště zákazník může vyměnit sám, že jo..když se mu to nelíbí :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od Goauld »

To bys rychle přišel o klientelu, všechno nejde učtovat za hodinovou sazbu, protože by zákazníci šli jinam, kde jim to udělají levněji. Mimochodem dílensky prostředí na to moc vliv nemá, sundat nárazník je lepši když auto stojí, na zvedáku to nemá moc smysl a nic jinyho krom šroubováků na to potřeba není.
Prostě výrobci by se měli zamyslet nad tím jak jednoduše by to šlo vyměnit a nedělat to komplikovanější. Že si to uživatel nesmí měnit sám, protože je tam vysoky napětí je věc, která kutila stejně neodradí, ale proč zesložiťovat výměnu tím že tam naseru tunu plastů, ktery je potřeba odmontovat a pak sundat nárazník, tomu dost dobře nerozumím... Jak řikám hodinovou si za to stejně vzít nemůžeš, akorát se s tím nasereš.
A ještě je pr**l, když si zákazník přinese vlastní výbojky, ktery mu po dvou měsících kiksnou a de tě obviňovat, že chyba není v tom, že výbojka je šmejd, ale žes ju špatně namontoval.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 03.06.2009 11:40
Bydliště: praha

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od ... »

Doresil tady nekdo tu imitaci naklano? :-)

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Imitace automatickeho naklonu svetel

Příspěvek od marfy8 »

Nevím proč řešíte imitaci. Zrovna dodělávám náklony na OII a materiál mě vyšel na 2500Kč z vrakáče (2x náklon čidla + řídící jednotka). Teď jen pozapojovat elektriku a hotovo. Je to origo a plně funkční.

Stejně bych to udělal i na Golfovi - žádná předražená imitace

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“