vybití baterky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

vybití baterky

Příspěvek od Trafika »

Kluci je možné,že nezamčené auto cucá více z baterie než zamknuté?Doma auto nezamykám a po 4-5 dnech kdy auto nepoužívám,a je kolem 0 a ním startér sotva otočí.Když nabiji baterku je vše ok.Baterie je kouprna leden 2011 Varta silver 84ah start.proud 800A dík za rady
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: vybití baterky

Příspěvek od M@ty »

Pokud ti to normálně dobíjí,tak bych hledal nějakou zradu.Rozsvícené vniřní osvětlení,osvětlení přihrádky spolujezdce,světlo v kufru.Určitě se ozve někdo zkušenější s dalšímy nápady.Zkusit změřit napětí aku po jízdě a pak třeba druhý den po odstavení (multimetr má snad každý).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: vybití baterky

Příspěvek od Trafika »

dobíjí normálně,kontrolka dobíjení hned zhasne.6árovku v kastlíku před spolujezdcem jsem radeji vyndal.Osvětlení interiéru je komlpet předělánona LED žárovky vč.těch ve spodní hraně dveří a v kufru,
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: vybití baterky

Příspěvek od M@ty »

Nezkousel jsi zmerit odber proudu pri odstavenem aute? Akorat ze vymazes hodiny,denni km,radio...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: vybití baterky

Příspěvek od Trafika »

M@ty píše:Nezkousel jsi zmerit odber proudu pri odstavenem aute? Akorat ze vymazes hodiny,denni km,radio...
nemám měřák :(
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: vybití baterky

Příspěvek od M@ty »

Staci obyc. multimetr.Pro lokalizaci odberu se pak vytahuji pojistky a tim se hleda konkretni okruh.(v navodu popsano co vse jisti).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: vybití baterky

Příspěvek od Trafika »

M@ty píše:Staci obyc. multimetr.Pro lokalizaci odberu se pak vytahuji pojistky a tim se hleda konkretni okruh.(v navodu popsano co vse jisti).
žádný multimetr nemám :(
dnes jsem baterku nabil,auto zamknul tak uvidím :?
je zajímavé,že v letě auto stojí i týden a i po tydnu chztne na drc a teď v zimě po 4 dnech nenatočím :(
ale když jezdím denně a startuji i několikrát denně tak vše ok
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: vybití baterky

Příspěvek od M@ty »

Já měl ještě nedávno to samé.Po dlouhé trase dobrý,ale pár popojíždění do práce a ráno v mrazu bych potřeboval zatočit klikou,jak se startér loudal.Koupil jsem novou Vartu sylver dynamic 85Ah a je po problémech.A podle tvých zkušeností s touto aku mohu očekávat za rok problémy znovu? Snad ne.Z auta šla ven také Varta ještě origo od VW.Já měl ale jistotu,že to je baterií.Sotva držela napětí 12,2V.Zkoušel jsem jí i vybít - nabít a nepomohlo to.Jinak multimetr mám úplně obyč s cenou kolem stovky.Koupil mi ho kamarád elektrikář a že prý na to moje měření mi bohatě stačí.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: vybití baterky

Příspěvek od Trafika »

Nevím já mám baterku nyní 2 roky,asi se nestačí na krátkých trasách po náročném mrazivém startu dobít :sorry:
ják byla nová,startovala jako divá i nyní když ji dobiju tak startuje super,uvidíme za týden
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: vybití baterky

Příspěvek od prassat »

Taky mě baterka tuhle zimu několikrát vypekla, tak jsem jí vždy vyndal a nabil, po pár dnech znovu.... Alternátor dává 14,1 V, takže jsem dneska koupil novou VARTU 80Ah, tak jsem zvědavej co vydrží. Někdy může být baterie špatná i po dvou letech. Pokud vše dobíjí jak má, ani nesvítí nikde nic (nebo není odběr v klidovém stavu, i když malinkatý je vždy) , tak bych rok starou baterku reklamoval.

Jinak tu starou baterku si chtěli v obchodě vystavit, auto jsem koupil totiž jeté v roce 2004 právě s touhle baterkou (originální baterie), takže nevím jak byla v autě dlouho, ale 8-9 let dala :twisted:
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: vybití baterky

Příspěvek od Trafika »

baterka má dnes 2 roky.na reklamaci jsem se ptal,není problém,jenže na to mají 30dnů,pošlou ji na zátěžový testy do Varty a ty budeš 30dní bez baterky,nebo si koupíš novou s tím,že ti uznají reklamaci a vrátí peníze.Jenže při mé smůle zjistí,že je baterka ok,že jen při častých startech a krátkých trasách nezi starty(cca12KM)se jen baterka nedobíjí na plnou kapacitu a záruku neuznají a mi zbydou baterky 2 :(
VW passat 1,9TDI 4Motion

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: vybití baterky

Příspěvek od Hudy »

Já jsem baterku kupoval přesně před rokem Vartu Silver.Měl jsem teďka nějaké problémi s dobíjením - regulátor na altíku jsem dal nový (baterku jsem nedobíjel) a chvilkama se mi zdá že startér má co dělat aby to nakopnul.Třeba 2 starty z 10 Ale jinak to jede,nevím,může být třeba problém ve startéru,ale dokud to jede tak na to kašlu.

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: vybití baterky

Příspěvek od galaher »

No já mám zase jinej problém.Alternátor dává něco kolem 14,4 a na baterce při nastartovaném autě naměřím pouze 12,7 :( něměla by bejt hodnota podobná jak na altíku tak baterce ? :? zdá se mi že ji 12,7 V ani nestačí dobíjet :(
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Afroditka.88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2012 17:59

Re: vybití baterky

Příspěvek od Afroditka.88 »

Ahojky kluci,
mám prosbu..nová baterka,dobíjení v pořádku,ale dle automechanika-něco v kabině,baterku vybíjí..ovšem,nikdo netuší,co to může být. Prosím,nemáte podobnou zkušenost? Po úplném dobití baterky,vydrží max.2 dny,když stojí..pak ani neškrtne.
Moc děkuju :-)

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: vybití baterky

Příspěvek od Jelko4 »

zmerat kludovy odber ci to je naozaj tak, nechat zapojene na meranie kludoveho odberu a postupne vytahovat pojistky, ked kludovy odber padne na hodnotu maximalne 50mA zistis ktora pojistka to robi a co je nanu zapojene a co to vlastne teda berie :) vacsinou to robi zle zapojene radio alebo nieco ine co tam je dorabane...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“