řešení centrálu.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
NarcisMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2013 12:18
Bydliště: Přerov

řešení centrálu.

Příspěvek od NarcisMk4 »

Zdarec pánové, mohl by mi někdo poradit jak vyřešil centrál? Koupil jsem novej protože starej začal blbnout a pak přestal fungovat. Zajímá mě jak je vyřešený přimontování servo motorků. Mám třídveřko. Přemýšlím kam ten motorek umístit, na vnitřní stranu nebo vnější stranu stahovačky...Navíc u řidiče mám plech stahovačky přidělanej napevno k mechanizmu.Nemá někdo ''fotopříběh'' toho jak to tam má upevněný? Díky.. :thanks:
mk4 r.v.98 1.6 SR v základu postupně dodělávaná na max.výbavu
-----------------------------------------------------------------------
na prodej Pirelli Winter 240 , 235/55 R17

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od majrek001 »

co to je za blbost kupovat nový centrál? není lepší opravit ten originál starý pokud ti blbne tak nejspíš bude problém v zámcích a případně k němu dodělat dálkové ovládání? toto bych bral jako řešení u š120/favorita/felicie co nemají centrál..

předpokládám, že tím pádem příjdeš o funkci COMFORT a zamykání na SAFE, rosvicování interieru, hlášení zapnutých světel, u některých benzínů otevřením řidičových dveří sepne čerpadlo a natlačí palivo, atd.. Co ti ten starý dělal jen tak pro zajimavost

jinak k tvému dotazu zámek je přidělaný na dvou šroubech, vydělat vzložku zámku vyháčit lanko venkovní kliky, vyndat sklo :arrow: vyndat plech se zámkem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
NarcisMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2013 12:18
Bydliště: Přerov

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od NarcisMk4 »

ten co tam je, je nějaký china otřesný.. Seřizoval jsem ho asi 2h. Neúspěšně... připojení na původní táhla se nezdařilo jelikož to připojení na táhla je pokroucený. Když se to tak nějak podařilo, tak ty táhle ze serva tlačily původní táhla šikmo a a kolík na táhlu prostě neprošel nahoru a blokl se v tapecíru. Je skoro nemožný to sesynchronizovat tak aby to fungovalo. Zamkl jsem a v zápětí se mi dveře spolujezdce odemkly, nebo sem ráno přišel k autu a obě dveře odemčeny.
mk4 r.v.98 1.6 SR v základu postupně dodělávaná na max.výbavu
-----------------------------------------------------------------------
na prodej Pirelli Winter 240 , 235/55 R17

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od majrek001 »

ty jo co to tam je za zázrak? a to tam jsou origo zámky a k nim vede kabel s konektorem? to by si snad i zasloužilo udělat fotku.
to jsem netušil že existuje golf IV bez centrálního zamykání.
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 08.01.2013 15:49, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
NarcisMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2013 12:18
Bydliště: Přerov

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od NarcisMk4 »

Jo, zámky jsou origo s kabelem, ale ten centrál je dodělávaný nějakým ''velice zručným dementem''. Ve čtvrtek to chci dělat, tak to vyfotím. Přemýšlím kam umístit servomotorky.
mk4 r.v.98 1.6 SR v základu postupně dodělávaná na max.výbavu
-----------------------------------------------------------------------
na prodej Pirelli Winter 240 , 235/55 R17

Uživatelský avatar
NarcisMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2013 12:18
Bydliště: Přerov

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od NarcisMk4 »

majrek001 píše:ty jo co to tam je za zázrak? a to tam jsou origo zámky a k nim vede kabel s konektorem? to by si snad i zasloužilo udělat fotku.
to jsem netušil že existuje golf IV bez centrálního zamykání.


To co tam je jako centrál rozhodně není origo.
mk4 r.v.98 1.6 SR v základu postupně dodělávaná na max.výbavu
-----------------------------------------------------------------------
na prodej Pirelli Winter 240 , 235/55 R17

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od majrek001 »

pak chápu tvoje řešení.. ale stejně nebylo by lepší tam dodělat origo? nevím nakolik to vyjde ale zkusit zeptat místních odborníků
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
NarcisMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2013 12:18
Bydliště: Přerov

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od NarcisMk4 »

Pokud budeš tak hodnej a zeptáš se mi.Zatím to budu řešit touhle formou. teď v zimě mám neustále zamrzlé zámky, takže tam dám ten centrál na DO. Nevíš kde bych našel nějaký fotky kam nejlépe umístit ty serva od centrálů?
mk4 r.v.98 1.6 SR v základu postupně dodělávaná na max.výbavu
-----------------------------------------------------------------------
na prodej Pirelli Winter 240 , 235/55 R17

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od majrek001 »

to nevím to budeš první asi tady na foru.. zkus třeba napsat klubákům v Humpolci Tornado1, v Brně Huhu, Prostějov Váša, Ostravě Paskal, Praha motorpower
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od Karbi 69 »

Čau,
mam problém, minulý rok mi začal blbnout DO, auto jsem zamkl a cca po 30min, ne pravidelně začal se spouštět alarm, tak jsem ho vypojil. Do Října v pohodě, najednou mi nešlo zamykat vůbec na dálku. Musel jsem zamykat klasicky klíčkem přes zámek, ale občas se mi zamkli pouze ty dveře, které jsem zamykal. Dal jsem auto k jednomu chlápkovi, řekl že je špatná konfortka, ani přes diagnostiku už nešlo jí načíst. Tak jsem jí vyměnil a vše v pohodě. V Prosinci mi praskla hadička na zadním ostřikovači, rozebral jsem 5 dveře, hadička byla vedená stejně jako kabely jak vedou z 5 dveří do střechy a tam jsem zjistil, že mám přetrhané kabely, asi tím jak se otevírají, tak se prošoupaly, muselo to zkratovat. Opravil jsem to a v poho. Až do teď.
Opět nejde DO a zase blbne ten zámek ve dveřích, blbě se vrací klíček z pootočení z obou směrů, když zamykám nebo odemykám a ještě k tomu když používám stěrače tak při tom cyklu kdy se vrací a jsou v poloze vypnuto(prostě stěrače jsou dole) tak mi problikne vždy světlo co je ve stropnici.

Nevíte kde by mohl být vada?
Děkuji moc

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od Karbi 69 »

zapoměl jsem napsat, že alarm a do je origo výroba vw

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od majrek001 »

to že se ti nevrazí klíček není zámkem, ale vložkou.. vytáhni ji ven a promaž bude zatuhlá.. co diagnostika píše za chyby?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od Karbi 69 »

napsala pouze nějakou chybu ohledně zadních dveří, asi proto mi občas při odemknutí kufru se odemknou zadní dveře za řidičem..... Momentálně nemám možnost to připojit na pc. musel bych někam zajet.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od majrek001 »

tak uvidíš co napíše diagnostika, ale stejně bych všechny zámky propájel a prošel všechny průchodky jestli jsou dráty v pořádku.. umí to pěkně potrápit. zhasínají ti světýlka v předních dveřích?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: řešení centrálu.

Příspěvek od Karbi 69 »

ty světýlka ve dveřích jsou v pořádku. S tím pájením nevím no,, moc se mi do toho neche. Budu muset si na to někoho najít nebo až bude lepší počasí ta se na to vrhnu.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“