renovace a leštění světlometů

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od jirkaR »

a nelišili se to ani rokem ,protože každý to měl jinak
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Teea »

Asi zalezelo ktera parta mela prave sichtu 8)
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

wvpass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.01.2013 11:27

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od wvpass »

Dovolím si trochu odbočit od řešení problému, kde kdo jaká světla montoval a přidám zkušenost k tématu. Já bohužel patřím do skupiny vlastníků vozů s plastovými světly, tudíž i mne se týkalo řešení obnovení jejich povrchu. Koupil jsem sadu od TurtleWax, ale měl jsem pocit, že přijdu o ruce. Na nějaké snad povrchové jemné zaleštění by se to dalo, ale to asi u WV neplatí. Zlepšení o cca 15%. Vrátil jsem se a koupil sadu CAREX, rozdíl neskutečný...celý povrch jsem vrtačkou zabrousil, až se odbrousilo i to poslední poškozené místo (úplně jsem sundal lak), dále postupným broušením povrch zjemnil až po zrnitost 2000 a zaleštil molitanovým kotoučem. Určitě se nebojte přitlačit, dá to více, než zvyšovat otáčky a pasta se tolik nerozstříkává. Konečné leštění je lepší řešit s více vlhkým molitanem, světla jsou pak dokonale čirá. Za sebe tedy sadu carex DOPORUČUJI, nejen, že světla teď o dost více svítí, ale auto vypadá skvěle, je neskutečné, jak se čirost světel podílí na celkovém vzhledu! Lituju, že jsem nefotil :(
Pasta mi ještě zbyla, tak se pustím i do auta rodičů. V obchodě ale neměli zvlášť ty šmyrgly ze sady, tak mě odkázali na http://www.autolesk.cz" onclick="window.open(this.href);return false; Kdybych to věděl dříve, koupil bych tam tehdy i tu sadu, mají to tam nejlevnější, je to shop výrobce. :good:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Dymák »

:arrow: wvpass: Vzhledem k tomu, že jsi tady novej, tak to smrdí přízní.....
Carex funguje, to všichni víme - tak proč ještě ta reklama????
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

wvpass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.01.2013 11:27

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od wvpass »

Na reklamu je tedy asi trochu pozdě, ne? Prostě jsem chtěl zveřejnit svou zkušenost a podělit se s výsledkem toho, co jsem řešil. Nový jsem, ale doposud jsem zde pouze čerpal rady, tak jsem si řekl, že mám-li s čím, také se podělím.

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od galaher »

A poradí někdo čím očistit světla co mají sklo ? Nebo raději koupit nová. :? a co zadní lampy,předchozí majitel je nastříkal černou barvou"tuzing jak prase" čím to dát dolů ?
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Scholles »

galaher píše:A poradí někdo čím očistit světla co mají sklo ? Nebo raději koupit nová. :? a co zadní lampy,předchozí majitel je nastříkal černou barvou"tuzing jak prase" čím to dát dolů ?
Uz mi je jasné jaké budou ohlasy,ale nebál bych se vzít 100 smirek na kov a zlehka obrousil tu barvu a pak čistil jak světla do jemnosti 2000 pod vodou a v závěru pořádně lestil lestickou. Mam i takovýto brutal odzkousen a výsledek jak nové.

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Mažňák »

Scholles píše:
galaher píše:A poradí někdo čím očistit světla co mají sklo ? Nebo raději koupit nová. :? a co zadní lampy,předchozí majitel je nastříkal černou barvou"tuzing jak prase" čím to dát dolů ?
Uz mi je jasné jaké budou ohlasy,ale nebál bych se vzít 100 smirek na kov a zlehka obrousil tu barvu a pak čistil jak světla do jemnosti 2000 pod vodou a v závěru pořádně lestil lestickou. Mam i takovýto brutal odzkousen a výsledek jak nové.
pokud na světlech nejsou hluboké vrypy je zbytečné na to brat 100 smirek, osobně jsem začínal na 500 pak na 1000 a nakonec 2000 smirkem (vše pod dostatkem vody ), a nakonec leštící a brusná pasta
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Mažňák »

ale světla co mají sklo už nezachráníš pokud je to plexi a podobně tak to jde
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Scholles »

Dá se zkrátka cokoliv. Třeba i toto poničení od odstřiků
poničené světlo.jpg
dobré světlo.JPG

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od -Jack- »

Tak jsem se opet pustil do dalsi renovace... prikladam foto jak vypadaji cocky po par letech sviceni.. a jak je dulezite je vycistit..
Přílohy
20130220_212528.jpg
20130220_212558.jpg
20130220_214448.jpg
20130221_003445.jpg

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Beddy »

No a čím jsi to teda čistil.Nějakou sadou o které tu byla řeč?Potřebuji to taky udělat,tak ať vím čím a jak.Díky
VW Passat 2.8 V6 4motion

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od -Jack- »

Beddy píše:No a čím jsi to teda čistil.Nějakou sadou o které tu byla řeč?Potřebuji to taky udělat,tak ať vím čím a jak.Díky

Sada carex vne, cocku a vnitrek svetla hadrikem na lcd display.. a tzv svedskou uterkou.. - domaci potreby.

wvpass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.01.2013 11:27

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od wvpass »

Kolega si udělal na zadním světle Pola aua, tak mě poprosil o pomoc při renovaci, protože mi z renovace světel zbyla ze sady pasta, atd.. Vyndal ho, že ho i vypláchne, aby to bylo 100% čisté. Plast zadního světla je měkký, šlo to skvěle i s těma už ojetýma smirkama, výsledek jako ty moje přední světla. No, leštili jsme nakonec i to druhé :-) Já jsem kupoval na http://www.autolesk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Rodina ze Slovenska si taky zrenovovala světla svého vozového parku :-), našli to na http://www.autoren.sk" onclick="window.open(this.href);return false;. U nás to jde ale koupit všude, ať nedělám reklamu jednomu shopu. Přidávám fotky, výsledek mě dostal.
Přílohy
před
před
broušení P320 - P2000
broušení P320 - P2000
VÝSLEDEK!!!
VÝSLEDEK!!!

mariankezer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.02.2013 09:20

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od mariankezer »

Toto forum sledujem z "diaľky" už dlho, teraz som si hovoril, že už je načase taky napísať. Túto sadu ktorú požil "borec" predo mnou poznám a taky používam už dlho, možno by som sa z tým nemal chváliť, ale občas je dobré si niečo privyrobiť a hlavne po tom čo som z tým začal majú všetci susedia "NOVÉ" svetla. Je až prekvapujúce ako je to jednoduché. Do dvoch hodín práce nemožno spoznať, či sa jedná o nové svetlá alebo nie. Asi ste porozumeli, že som zo Slovenska, preto sa nebojím že by som prišiel o "kšeft"
Nebojte sa toho a choďte do toho. Z výsledku budete nadšenie a hlavne na dlho, nie ako z tempom, pastou na zuby, atp. Tieto nezmysly som skúšal tiež, tak nech zbytočne neutrácate úsilie a čas rovnako ako ja.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“