passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
m1k3s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.01.2013 12:30

passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od m1k3s »

zdravicko mam problem s pasikem kdyz chci nastartovat tak tocim dlouho pak postupne zacne slibovat a chytne. Obcas ale chcipne pri jizde a zase musim delsi dobu startovat. Je to nahodile jednou ujedu 150km bez problemu a pak treba staci jen 3km. Dneska kdyz chcipnul tak uz se mi nepodarilo nastartovat a vybila se baterka. Pres kabely pak chytnul ale bezel slabe chvilku sem ho drzel pod plynem zhruba v 15 stovkach a dost kolisal a zase zdechnul. Uz to cele trva 14 dni. V nadrzi je nafty dost... Rada?

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od Martin. D »

Nejdřív ze všeho diagnostika!!! A hledej TDI se tady řeší na každým kroku :mrgreen:

Uživatelský avatar
m1k3s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.01.2013 12:30

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od m1k3s »

Tak jsem byl na diagnostice... moc chytry nebyli... obevily se chyby 18263 (P1855) a 16688 (P0304)... kdyz sem jel z diagnostiky tak zase pri jizde chcipnul :-( co to může být?

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od kipo »

Palivový filter si kedy naposledy menil ?? Ja by som to najskor riešil tam, skúsiť vymeniť.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
m1k3s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.01.2013 12:30

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od m1k3s »

heled je to asi tak pul roku... tesne pred zimou (ktera jeste nezacla) :-D myslis ze by se treba mohl "zasrat" spatnou nastou? natankoval sem totiz na pumpe a pote sem na ni slysel same stiznosti... dojel sem ji a vzal sem 30l shellky a od ty doby mam asi 200km...

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od kipo »

Určite to je možné, možeš mať aj týždeň v aute nový filter,a keď budeš mať nejaký bordel v nádrži, tak sa to prejaví. Na to že si pred pol rokom menil filter sa nespoliehaj.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
m1k3s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.01.2013 12:30

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od m1k3s »

mno... uvidime... kez by to byla jen takova banalitka v ramci tisicovky :-D mam strach z cerpadla :-(... ale zase diagnostika nic urciteho nerekla...

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od MKTech »

Ucpaný sací koš v nádrži, Nebo tamdemové čerpadlo pokud se jedná o TDI PD
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od showit »

Mám ten samej problém, uplně přesně jak popisuješ. Někdy startuju i 15s a jen točí a nic. Potom když stojím na volnoběh tak mi kolísají otačky lehce a auto se třese.

Hledal jsem tady a našel, že je to EGR ventilem. Mam objednanej, tak vyměním a napíšu. Kontroloval jsem ho a mam ho prostřelenej.
Čerpadlo to není. Možný jsou taky vstřiky ještě, ale to by to nešlo vůbec a hlasil by to vag
Passat B5.5 Variant

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od MKTech »

Co má egr ventil společného se startem. Ten je tam z jiného důvodu.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od showit »

To nevim, ale zde na foru se vymenou egru vyresil tento problem jednomu uzivateli.
Passat B5.5 Variant

rossim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.01.2013 10:49

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od rossim »

Cau. Tak ti asi poradim. Ja som sa stouto chybou trapil rok.Ale uz zasa slape ako hodinky. Ta chyba sa mi objavila asi pred rokom,na kratky cas a potom zasa vsetko bolo v poriadku,cele leto... Diagnostika nezaznamenala ziadne dolezite zavady. Nevedel som co stym je,tak mi v servise najskor vymenili vahu vzduchu,potom mi vymontovali vstrekovace paliva a dali ich vycistit utrazvukom. Vsetko to bolo zbytocne,automechanici len isli vylucovacou metodou,lebo auto aj stracalo vykon. Skutocny problem bol nakoniec v strekovaci na prvom valci,lepsie povedane v jeho elektronike. Auto islo zrazu na tri valce,ked aj len na kratky cas,co som si ani nevsimol.To znamena,ze chyba sa prejavovala obcas a potom cim dalej castejsie. Tak diagnostika nic nezaznamenala. Ked vypadla elektronika na vstrekovaci,on ostal stale otvoreny,nasledne poklesol tlak v strekovacoch a motor to vyhodnotil ako chybu,a aby nedoslo k poskodeniu,tak aj pocas jazdy vypol motor.Proste to zistil mechanik nahodou,ked som bol opravovat defekt na kolese a on mi povedal ,vsak ten motor ti ide na tri valce,napojil ho rychlo na diagnostiku a motor zasa isiel normalne,tak diagnostika nic nezaznamenala. Nechal diagnostiku zapojenu a o chvilu zasa motor naskocil na tri valce a diagnostika to zaznamenala. Dal som vymenit ten vstrekovac a auto slape. Este pokles vykonu obcas zostal, ale to uz bol chyba turba. Uz som vymenil aj turbo a auto ide paradne.... Dufam,ze ti to pomoze..

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od chonsicek »

já bych nejprve skontroloval kabeláž ke vstřikům..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od Mára_VR6 »

nech si změřit vačku, jestli není ojetá :!:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: passat b5 1.9tdi PD 74KW dlouho startuje, chcipa pri jizde

Příspěvek od amavet »

m1k3s píše:Tak jsem byl na diagnostice... moc chytry nebyli... obevily se chyby 18263 (P1855) a 16688 (P0304)... kdyz sem jel z diagnostiky tak zase pri jizde chcipnul :-( co to může být?
co takhle kdyz mas cislo chybi skusit VIS :roll:

16688 (P0304) - 4 valec vynechani zazehu , nizky kompresni tlak , 4 valec nespaluje , nizky vykon , nepravidelny chod motoru

skontroluj vsrik , zmer tlaky atd ... pokud mas vstrik siemens , casto odchazeji , ale to by ti odpojilo vsechny vstriky zas . vydel bych to na vypadly konektor od vstrikunebo vadny vstrik , nebo podobnou zavadu nebo ti vstrik propousti nebo taky moznost praskla hlava
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“