Lambda sonda

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jurod »

Já jsem z toho už taky magor... :roll: jelikož když mrknu do ETKY, dám si vyhledat el. klapku z výše uvedeného odkazu http://www.cc-autodily.cz/klapka-skrtici-fabia-1-1" onclick="window.open(this.href);return false; , kde je mimo jiné udaná motorizace a rok: VW GOLF IV (1J1) 1.4 16V 55 kW 08.97 - 06.05, číslo té klapky je 036133062L, když si to hodím do ETKY, tak mí dá na výběr tohle:
1.jpg
Pokud si kliknu na první možnost, tedy rok 98-01, objeví se mi tohle...tady je ta sama klapka pro kód motoru APE,AXP :
2.jpg
Pokud si kliknu na druhou variantu 02-02, objeví se mi tohle, kód motoru AXP, BCA:
3.jpg
A pokud dám poslední možnost 03-06, objeví se mi to pro kód BCA:
4.jpg
Chlapi, tak co na to říkáte? 8O
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Lambda sonda

Příspěvek od majrek001 »

bifur: tak já taky dodám, když jsem psal odpověď tak krom informace, že je to 1.4 nic nebylo a ten popis tam ještě nebyl. takže opět jsme u hádání když řeší prodlevu plynu skoro vždy tě napadne el. plyn tím pádem i klapka. a když se na něco ptám tak minimálně napíšu kód motoru..

a co když má tempomat? tak mechanickou se snímačem pozice plyn pedálu (takže elktronickou) a tím pádem už nejspíš máme zase základní nastavení 060. všichni jen typujem a takže psát na 100% něco bych nepsal, ale na 50%.. mohl ji už někdo měnit a zase víš prd
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda sonda

Příspěvek od bifur »

Chalani zbytocne to riesime. Ja som len chcel podotknut to, ze prave ked nevieme o co ide, tak mu radsej napisem obe moznosti, aby aspon vedel ze mozu byt dve rozne situacie. Presne postupy uz nech si chalan nastuduje, je tu toho ako maku. Potom (alebo lepsie predtym nez zacne studovat) si moze pozriet co tam vlastne ma a pouzije bud jeden alebo druhy postup.
jurod: neviem co ti na tom nesedi, je to uplne logicke. Najprv sa vyrabal APE, pridal sa AXP (98-01 - v 98 sa nerobil ani jeden), APE sa prestal vyrabat a pridal sa BCA(02-02) a nakoniec sa robil iba BCA (03-05 - zo zaciatku sa tusim daval aj do 5-kovych golfov). Totiz tie zmenene suciastky sa nepridali vsetky naraz, najprv sa pridala elektronicka klapka - novy kod motora. Potom elektronicke egr - dalsi kod motora. Potom jednotlive zapalovacie cievky - dalsi kod motora. Toto samozrejme neboli jedine zmeny a neboli mozno v takomto poradi - az tolko energie tejto blbosti fakt venovat nebudem. Prerabal sa este odlucovac oleja, sanie, odvetravanie kluky, druha lambda, druhy katalyzator, cidlo kvality oleja atd..

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jurod »

:arrow: bifur
Už nesmím tolik pit... :laugh: :laugh: Nevím proč, ale pořád jsem si myslel, že jsem v té ETCE viděl tu el. klapku pro motory AHW a AKQ a teď na to koukám, že to vlastně sedí, jelikož se jedná o motory APE, AXP, BCA.
To co píšeš mi je jasné, ale byl jsem v tom, že jsem psal o motorech s kódem AHW a AKQ... :blush: , proto mi to nesedělo...ale kde jsem k takové hovadině došel, to nevím... :lol:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Lambda sonda

Příspěvek od bifur »

Neviem ako ty, ale ja cez vikend vypinam polovicu mozgovej kory... ;-) Tak mozno je to tym. :-)

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Lambda sonda ORIGOŠ

Příspěvek od paprika44 »

Zdravím, chtěl by jsem se zeptat, zdali by mi někdo nemohl poslat odkaz na ORIGINÁLNÍ lambda sondu, tu která je blíže k motoru, původní majitel vozu koupil nějakej levnej sráč za 900 kč a ona strašně dlouho drží otáčky, tak chci koupit novou ale originální, jenže si nejsem jistý.....sice jsem našel pár stránek kde píší že je to origo ale psát si můžou co chcou.....jaka je třeba ověřená značka ? Na stránce autokelly jsem našel značku BOSCH ale opravdu nevím jestli je to dobrá nebo naopak nekvalitní značka, radši investuju za originální díl, protože jsem sám zjistil že některé druhovýroby jsou zkrátka na h***o :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Lambda sonda ORIGOŠ

Příspěvek od VWMysak »

http://www.cc-autodily.cz/search/?kod_alt=06A906262AF" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Lambda sonda

Příspěvek od paprika44 »

VWMysak, děkuji za ten odkaz, to je to co jsem hledal :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

m1l4n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 29.08.2008 13:55

Re: Lambda sonda

Příspěvek od m1l4n »

Na cistenie skrtiacej klapky som videl aj dake spreje, staci odpojit sacie potrubie, pri spustenom mototre par krat strieknut a malo by to precistit. Inak to zakladne nadstavenie ide len cez VAG? Nestacilo by na cas odpojit baterku a znovu zapojit?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Lambda sonda

Příspěvek od marfy8 »

m1l4n píše:Na cistenie skrtiacej klapky som videl aj dake spreje, staci odpojit sacie potrubie, pri spustenom mototre par krat strieknut a malo by to precistit. Inak to zakladne nadstavenie ide len cez VAG? Nestacilo by na cas odpojit baterku a znovu zapojit?
Radši si ji vymontuj celou a pěkně vyčisti i z druhé strany, když už to děláš tak pořádně.. Kartáček na zuby a jedem :) ... Nevěřím že ten sprej to očistí tak dobře.

A myslím že s tou baterkou to nepůjde - to by se dělalo základní nastavení pokaždé co odpojíš baterku a to se mi zdá jako blbost... Takže asi VAG je jediná možnost.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Lambda sonda

Příspěvek od srotty »

A navíc ,když to takhle čistíš tak ti veškerej bordel jde do motoru a to asi není moc dobře.

m1l4n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 29.08.2008 13:55

Re: Lambda sonda

Příspěvek od m1l4n »

marfy8 píše: Radši si ji vymontuj celou a pěkně vyčisti i z druhé strany, když už to děláš tak pořádně.. Kartáček na zuby a jedem :) ... Nevěřím že ten sprej to očistí tak dobře.

A myslím že s tou baterkou to nepůjde - to by se dělalo základní nastavení pokaždé co odpojíš baterku a to se mi zdá jako blbost... Takže asi VAG je jediná možnost.
Keby som len vycistil skrtiacu klapku bez zakladneho nadstavenia, bol by to problem?

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Lambda sonda

Příspěvek od paprika44 »

Chlapci, mam golf IV 1.4 16v a chci si koupi novou ORIGOS lambda sondu, jenze nevim, jestli mi musi sedet kod motoru, zde jsem nasel lambdu: http://www.cc-autodily.cz/sonda-kyslik-octavia-3_3" onclick="window.open(this.href);return false;
ALE nevim, jestli je rozdil pokud je oznaceni MEHO motoru AHW X0SGSC2 .... jestli to nebude vadit, kdyz ta lambda, kterou jsem prilozil v odkaze je pro motory typu AXP , BCA ...... moje oznaceni je podle technicaku AHW ...... ja se radsi ptam, nez neco objednam ...... 2000 je celkem dost a nechci to pak posilat zpet. Predem dekuji za odpovedi a rady :) google mi bohuzel moc neporadil
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Lambda sonda

Příspěvek od VWMysak »

Pošli jim email s VINkem auta, oni Ti poradí jakou. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Lambda sonda

Příspěvek od paprika44 »

Ok, díky za radu, takže to asi není jedno, jakou...já chtěl zajet na vrakáč a koupit třeba za 500 nějakou starší ALE to je na prd, když je tolik 1.4 16v ... jako myslím tím tolik druhu motorů a nerad by jsem koupil něco, co není pro můj typ motoru :) zkusím napsat na jejich stránky a pak sem napíšu jak jsem dopadl, kdyby měl náhodou někdo stejný problém, jestli je jedno jaké je označení motoru nebo ne :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“