máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
xrat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAGUE

máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od xrat »

Mám Passata Variant 18T a už asi 70 tisíc km lítám na LPG. Koupil sem ho jako tříletýho, tenkrát měl najeto 136000km, dneska už 270000, motor šlape jak hodinky.. Strašně mě láká E85, ale nevim jakou jednotku zvolit. Nemoh by mi někdo nějakou vhodnou jednotku doporučit? Už s tim přece někdo musí jezdit ne? Nemáte někdo v autě LPG + N85 ??

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od mastibruch »

Tohle bych vubec nekombinoval protože když budeš jezdit na lpg budeš mít E85 jenom tak v nadrzi a bude se ti z neho vyparovat voda ktera potom poleze do motoru.A to jeste nemluvim o tom ze to rozezira vsechny gumove soucasti na palivovem potrubi. Nevim proc kombinovat Lpg a jeste E85, zajimalo by me za jak dlouho se ti investice do jednotky na ethanol vrati kdyz jezdis na lpg. Ale tak kazdeho vec.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
xrat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAGUE

Re: máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od xrat »

Jezdíš na E85 že se tak vyznáš? Zajímá mě jakou jednotku si tam mám namontovat přeci. Kolik si najezdil benzínovym passatem na LPG? Kdyby si měl v autě LPG a jezdil s nim tak vydatně jako já (CZ,SK,HU,PL), tak bys věděl, že benzín se jen tak v nádrži nepovaluje a nevyprchává, protože mizí spálenej koncem vejfuku. Ne všude maj LPG. Benzín pro mě bohužel znamená cca 20 procent nákladů na dopravu.. Tuhle sem dělal uzávěrku čtvrtletí a vedle stohu účtů na LPG byl druhej menší stoh N98. Rád si totiž taky zazávodim a to na LPG moc nejde, přitom mi stoupne spotřeba klidně na 18litrů, čip má hlad..

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od Dymák »

To potom jo, jen ze zvědavosti - kde maj v HU nebo v PL E85??? To mě zajímá... MOL, nebo Orlen???
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od mastibruch »

xrat píše:Jezdíš na E85 že se tak vyznáš? Zajímá mě jakou jednotku si tam mám namontovat přeci. Kolik si najezdil benzínovym passatem na LPG? Kdyby si měl v autě LPG a jezdil s nim tak vydatně jako já (CZ,SK,HU,PL), tak bys věděl, že benzín se jen tak v nádrži nepovaluje a nevyprchává, protože mizí spálenej koncem vejfuku. Ne všude maj LPG. Benzín pro mě bohužel znamená cca 20 procent nákladů na dopravu.. Tuhle sem dělal uzávěrku čtvrtletí a vedle stohu účtů na LPG byl druhej menší stoh N98. Rád si totiž taky zazávodim a to na LPG moc nejde, přitom mi stoupne spotřeba klidně na 18litrů, čip má hlad..
Já jenom tlumočil zkušenosti lidí co na ethanol jezdili a měli i ty jednotky. Musíš ale počítat s tím, že se ti zvedne spotřeba oproti benzínu o 20 až 25%. A určitě bych volil nějakou jednotku, která se dá v případě potřeby vypnout, protože ty jednotky upravují délku vstřiku paliva do válců, tak aby to nedělalo na benzín bordel. Jo a taky vyměnit palivák, protože ethanol ti z nádrže vyplaví všechny nečistoty.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
xrat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAGUE

Re: máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od xrat »

Sem z toho smutnej. Myslel sem si, ze mi nekdo napise co ma namontovanyho ve svym aute za jednotku a prida k tomu nejakou zkusenost. Misto toho abych se snad vsem co se sem koukli omluvil.. Kde maj Polaci a Madari pumpu s E85 zatim nevim. Vim ale, ze kdyz mi zacne dochazet plyn (Na dalnici cca po 280km), tak jako na potvoru nikde LPG neni, tak dal svistim na benzin. Taky se mi neustale stava, ze kdyz nekde potkam LPGcko, tak zase neberou platebni karty, takze vesele pokracuju na benzin.. LPGcko do auta mi spolecnici rozmlouvali (stalo to 35tisic), ze prej jaka je navratnost. Najezdil sem na plyn uz 70tis km a uz sou tise. E85 bych proste chtel, nic vic..

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od mastibruch »

NO možnost by ještě byla přidat jednu další nádrž na lpg, už se dělají takové malé válcové za sedadla třeba na 20-30l to by ti nějaký ten kilometr přidalo, teda pokud nevozíš hodně věcí v kufru. Taky by mě zajímalo jak by se ty dvě jednotky (LPG a na E85) navzájem snášely.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: máte někdo v 18T LPG i Ethanol?

Příspěvek od Dymák »

tak dvě jednotky by se snášely v pohodě, protože každá má "svoje" vstřiky... a jednotka E85 je defacto ojebávka benzínový řj, takže když dojde lpg a přepne se to na benzín, tak to pojede na E85, přesto, že si auto myslí, že to jede na natural...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“