Vibrace auta v tahu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Sváťa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04.03.2012 22:38

Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Sváťa1 »

Ahoj klubáci,
potřebuji poradit. Mám VW passat Variant 2,5 tdi, 132 kW, 4motion--měněná převodovka z automatu na manuál 6kvalt. Na 2 a 3 v tahu (do kopce, při přidání plynu) nebo na ostatní rychlostí cca po 20 km při jízdě na dálnici mi začne auto šíleně vibrovat a třese se celé auto. Musím potom jet cca 90-100 km/h, protože rychleji to nejde vydržet. Když na chvilku zastavím, tak se to na pár km zlepší, ale pak to začne znova. Už jsem dával jinou převodovku, novou spojku, setrvák, nové přední poloosy, brzdy a pneu mám také nové. Mohla by na to mít vliv délka kardanu?? Nebo mohlo by to způsobovat nějaká závada kardanu (vyvážení, ložiska,...). Už fakt nevim, už mě to stálo docela dost peněz a nevim co dál. Moc díky za rady.

Sváťa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04.03.2012 22:38

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Sváťa1 »

Nikdo nic, alespoň nějaký nápad?? Jen zapomněl, že když sešlápnu spojku, tak je vše v pohodě a na volnoběh taky. Díky

Filhaus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 02.10.2012 13:06
Bydliště: jičin

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Filhaus »

Dvohmotnostní setrvační

Sváťa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04.03.2012 22:38

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Sváťa1 »

To bylo první co jsem měnil, mám nový komplet i se spojkou. Teď jsem nechal vyměnit středové uložení na kardanu a vyvážit kardan- a žádná změna. Navíc jsem zjistil, že to začíná cukat/klepat i při rozjezdu. Co silentbloky motoru-předovky?? Jak se pozná, že jsou v háji??

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, taky řeším cukání/klepání (taky v podstatě vibrace celého auta), ale u mě to většinou nedělá při rozjezdu nebo v tahu, teď přemýšlím ještě nad PP ložiskem a vnějším homokloubem a případně kompletním řízením (převodovka řízení).
Silentbloky převodky se dají poznat (podomácku) tak, že necháš zařazen 1 kvalt (samozřejmě vypnutý motor) a budeš pohybovat autem dopředu a dozadu, přičemž ti nějaká kamera bude natáčet pohyby převodovky ze spod auta.
Silentbloky motoru - zatáhnout ručku co to půjde (případně ještě nějak jinak zabrzdit kola) a jakoby se zkoušet rozjet na 1 kvalt (zase nepřehánět) - ale někdo další se musí koukat jak moc se přitom motor hýbe (nebo to zase natočit na kameru).
S pozdravem ><((('>

Sváťa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04.03.2012 22:38

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Sváťa1 »

Díky, jen ještě doplním, že to začne dělat když se auto ohřeje. Za studena je klid

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Sváťa1 píše:Díky, jen ještě doplním, že to začne dělat když se auto ohřeje. Za studena je klid
Právě u mě taky až když se to ohřeje (po cca 10-15 km). Tak dost možná řešíme stejný problém, já teď raději jezdím náhradním autem a jak bude čas, ještě se na to s někým kouknu a zkusím zjistit víc - ale když ani zkušený borec na STK po testu nápravy nevěděl co to dělá, tak to fakt bude těžký (vždy mi tam dobře poradili). Viz můj příspěvek, je to tam popsané i s videem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=256204" onclick="window.open(this.href);return false;

Sváťa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04.03.2012 22:38

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Sváťa1 »

Když u mě je volant právě úplně v klidu. No ještě zkusím trochu pořešit ty silentbloky motoru nebo převodovky. Kdyby jsi objevil něco nového , tak dej vědět. Díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od majkl1 »

Zkontroluj uložení zadního difu. Často dojde k utržení silentbloku a pak i nepatrné rozhození vyvážení kardanu bude způsobovat vibrace. Kardan se od výroby vyvažuje a pokud dojde k narušení rovnováhy, je to problém.
Pokud to vibruje i na neutrál, bude chyba v poloosách nebo v kardanu nebo v uložení difu (pokud máš tedy vyvážená kola).
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Sváťa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04.03.2012 22:38

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Sváťa1 »

Na neutrál to nedělá vůbec nic, vibruje to jen v tahu a trochu při rozjedu. A přední poloosy mám nové a kardan jsem nechal vyvážit minulý týden a žádná změna. Vážně už nevím kde mám hledat. Jak moc se má motor hýbat na silentblocích?

Sváťa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04.03.2012 22:38

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Sváťa1 »

Tak možná jsem na něco přišel--mohly by to být ložiska předních kol??? Jak se projevuje, že jsou v háji? Co vy na to?

Filhaus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 02.10.2012 13:06
Bydliště: jičin

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Filhaus »

ještě me napadlo mohl by to být vstrik ....já když mel v kelu ložisko tak to jen hučelo ale nevybrovalo

Filhaus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 02.10.2012 13:06
Bydliště: jičin

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Filhaus »

zdar tak me tady ted auto taky vybruje ,, jet to tdi 66kw AHU cordoba spojka bez dvouhmoty vstriky ok
dela to jen při rozjedu na 1čku jinak ne klepe se cele auto silemblok na převodovce ok spojka je nová tak nevím čím to je

Uživatelský avatar
Ddcko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.07.2014 12:43
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace auta v tahu

Příspěvek od Ddcko »

mam stejny problem silne mi vybruje celi auto v tahu nad 1800ot. a hlavne pri zataceni do leva nebo pri jizde rovne, jakmile jedu do pava nebo z prave zatacky tak nevybruje:(a dela mi to at za tepla tak i za studena. nevite?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“