Klapání při zatáčení v tahu + vibrace

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
hajanek37
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.01.2013 09:33

Klapání při zatáčení v tahu + vibrace

Příspěvek od hajanek37 »

Ahoj, vím, že už to tu bylo stokrát, ale tohle je trochu jiná situace. Passat B5.5 , 2001, 74kw - Při zatáčení v tahu na obě strany (Když jsem měl dříve špatný homokineťák, klapalo to vždy jen na jednu stranu), mi cca před třemi dny začalo klapat stejně jako když je špatný kloub - ovšem nepravidelně.
Oba klouby jsem měnil cca před 30 000 km, manžety jsou neporušené. Zajímavé je, že se to občas velmi mírně ozve i při jízdě rovně, ovšem zvuk je tupější, k tomu přibyly vibrace ve volantu. Po cca 100 km najetých od prvního klapnutí se to natolik zhoršilo, že se ozvalo z levé strany tak silné "lupnutí" , jak kdyby se zlomila celá náprava. Zaráží mě ta hlasitost a rychlý spád, bojím se s tím vyjet. Tušíte někdo něco? Díky.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Klapání při zatáčení v tahu + vibrace

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, spíš jestli to nebudou vymačkané silentbloky na ramenech přední nápravy - především těch spodních ramen. Pokud jdou vibrace do volantu, nebo to i škube s volantem, tak zkus kouknout na ty spodní ramena - buď zajet na STK, aby zatřepali s autem nebo sundat kolo a pomocí tyče zkusit zahýbat s uložením ramen. Nějaké menší vůle tam být můžou, ale né moc (nejlépe si porovnat s ostatními rameny třeba na pravé straně).
Nejčastěji bývá špatné uložení na spodním zadním rameni přední nápravy (taková ta velká ojnice), ale mělo by se to projevovat i při jízdě rovně (nejčastěji při nerovnostech, brzdění, po vyřazení na N).
S pozdravem ><((('>

hajanek37
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.01.2013 09:33

Re: Klapání při zatáčení v tahu + vibrace

Příspěvek od hajanek37 »

Díky moc, každopadáně sám se do toho pouštět nebudu, nevíš o nějakým mechošovi v centru Brna?

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Klapání při zatáčení v tahu + vibrace

Příspěvek od wrot »

Ahoj a co při rozjezdu nebouchá to ja měl silent blok motoru a to oba motor bouchal do kapoty nejdři při rozjezdu do kopce a pak při jakémoli

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“