Mokro v autě

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od spagre »

Ahoj,

super rady, jenže já sem lama a vůbec ani netuším, kde jsou nějaké ty odtokové kanálky? Mám teda mokro jen pod spolujezdcovou sedačkou. Nemáte někdo nějaké foto, nebo tak něco? Nikdy po dešti jsem si nevšiml, že by tam teklo dveřma...
dík
Petr
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od spagre »

Taxem to byl omrknout a ty kanálky u vnitřních krajů zadních dveří jsem v pohodě prošťouchl špejlý, takže nic ucpaného. A ani to nikde nevypadá, že by teklo dveřmi, protože aj ten kobereček, co jde pod plastové prahy je u krajů nad úrovní podlahy suchej. Ale paxem koukl do té baterky a vážně v té vaně je asi 3cm vody!!!! To je vážně možné, aby od baterky tekla voda až pod sedačku spolujezdce a při tom prostor v předu před sedačkou je pěkně suchej???? Kudy to tam doteče?
Oprava tedy pouze tím, že vyndám baterku a někde prošťouchnu uspaný kanálek?
dík
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od spagre »

Taxem dnes vyndal tu baterku a kanálky (našel jsem tam dva - doufám, že víc jich není) byly opravdu ucpané! Tak doufám, že to bylo tím a že už mi voda dovnitř nepoteče :-)
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Mokro v autě

Příspěvek od magmuss »

Jo, to jsou přesně oni. V prostoru kolem baterie jsou takový gumový harmoniky, skrz ně odtéká voda. A pokud neodtéká, tak to potom zatéká do auta. Někdo píše že skrze lanko na otevírání přední kapoty, někdo píše že skrze kabinový filtr pod sklem.
Jestli máš vodu pod nohama řidiče, je to průser, protože v těch místech je uložená komfortní jednotka a svazek kabeláže. Ta ovládá centrál a okna a další věci. Pokud ti to začne oxidovat, prostě zahnívat kabeláž, máš vystaráno na problém. Začni teda hodně rychle vysoušet koberec. Je to vážně častá závada. Se stahovačkama jak tu píšou kluci, zkušenost nemám. Ale pokud jseš laik, tak stahovačkou mají na mysli ten plech ve dveřích, na kterém drží součásti dveří. Jako stahování okna, motor, reprák atd. Ten plech je přišroubovaný a vsazený do dveří, kolem dokola bude těsnící guma. O tom byla řeč. Pokud najdeš vodu i po pročištění odtokových kanálků pod baterií, bude ti nejspíš zatékat voda i skrze tyhle stahovačky.

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od KaCzaba »

me se ted zacla delat louzicka na gumovym koberecku...
u spolujezdce...na miste kde je predni roh dveri...

kdyz by teklo stahovackou nenasal by to hlavne podlahovy koberec uz u prahu?
nebo kdyz to je kabinovym filtrem,kape to nekde z prostoru kasliku?
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od M@rty »

KaCzaba píše:me se ted zacla delat louzicka na gumovym koberecku...
u spolujezdce...na miste kde je predni roh dveri...

kdyz by teklo stahovackou nenasal by to hlavne podlahovy koberec uz u prahu?
nebo kdyz to je kabinovym filtrem,kape to nekde z prostoru kasliku?
pylovej filtr-bys mněl mokro za spolujezdcem,ten roh na te gumě to bude stahovačka 100%
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od golfer66 »

kámoš měl mokro jak je nášlap odkládání na nohu měl tam mokro kolem pedálu a tak u ridiče a bylo to tím lankem kapoty utesnil silikonem a klid
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od KaCzaba »

Mel jsem dnes malou chvilku a tal jsem vyndal baterku a vycistil vapkou cely torpedo.odtoky byly ucpany. Uvidim dal. Ma pry pořád chcat tak to aspoň ozkousim :-D
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Ja mel jeden kanalek taky ucpanej a nakonec jsem zjistil ze to tece zkrze lanko otevirani kapoty..je tam gumova pruchodka ktera u me z ničeho nic zmizela takze me ceka dalsi suseni koberce nastesti zitra uz to bude zatesneny...
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Pašák »

Tak sem taky něco přidám, mokro v autě řeším už měsíc. Nejprve špatně nalepené okno, tak sem okno vyřízl a nalepil znova. Oknem přestalo ale stále v pravém horním rohu teklo, po dlouhém zkoumání kudy teče jsem přišel na to, že spojení střechy a Á-sloupku je po nehodě prasklé a tím spojem teklo, přelíznul jsem to karosářským tmelem a v tomto místě byl klid. Po dešti stále mokro! Přišel jsem na to, že plechy stahovaček netěsní ani u jedněch dveří, přetěsněno silikonem a od dveří je klid, po dešti stále mokro, vytékalo to u svorkovnic na elektriku u dveří řidiče, tak jsem musel ty držáky krycích lišt kolem předního okna odříznout, po-vyndat (když je nalepené okno nejdou vyndat celé!) Otvory v Ásloupku do kterých příjde lišta naklapnout jsem obsilikonoval a konečně tudy už také neteče. Ale po vytrvalém dešti jsem včera přišel na to, že pod komfortkou už je zase mokro.. :(
Už přes měsíc jezdím bez koberce bez loketní opěrky bez tapeců a každý den hledám kde teče. Začínám ztrácet nervy ale ještě vyzkouším přetěsnit "domeček" pro řídící jednotku, protože to už je snad ta poslední věc co mě napadá, jinak už nevím... :( Těším se na den kdy zaprší a já ráno příjdu do auta a u komfortky bude SUCHO!
Hodně pevné nervy všem co bojují s vodou.
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Mokro v autě

Příspěvek od magmuss »

Obdivuju a tleskám!!! Já bych to už asi zapálil.
Přemýšlel sem, jak může zatékat stahovačkama. Do teď si to nějak stále nedovedu představit a dost mě to děsí, protože sem si opravoval zámky ve dveřích. Proléval sem cínem konektor, kontroloval mikrospínače, čistil jehlovým pilníkem pecky atd. A když si představím, že bych nějakou stahovačku nasadil špatně, nebo nedotáhl a měl pak mokro pod nohama kde je komfortka a ŘJ tiptroniku, stávají mi vlasy. Dveře mají přece odtokové díry, pokud nejsou ucpané bordelem. Na druhou stranu, kde by se vzal bordel ve dveřích, pokud jsou v pohodě okenní lišty a není možnost aby tam nalítal třeba ze stromů a následně je voda spláchla dovnitřku. A když tedy nejsou tyhle díry ucpané, stále si nedovedu představit, jak může zatékat skrze plech/stahovačkudo interiéru, kudy, kam, po čem a jak. Doufejme, že na to nikdy nepřijdu.

Uživatelský avatar
oyza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mokro v autě

Příspěvek od oyza »

Voda ztece po okne do dveri, tam zkapne na zadni stranu plechu stahovacky a tece dolu. Tam bud potka/nepotka testeni. Kdyz potka, pretece zpet do prostoru dveri a odtokem fuc. Kdyz nepotka, protece vnitrni stranou na tesneni dveri a kdyz ji je vic, tak to tesneni pretece pres prah do auta a sup pod koberec. Jestli to chces videt, prijed, ukazu ti to jak na prednich, tak na zadnich dverich nez to zasilikonuji... :)

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Druss81 »

Potvrdzujem, takýto istý problém mám aj ja, teraz čakám na slnko, aby som to mohol poriadne vysušiť a zistiť, či tečie ešte niekade inokade, bo na jednom mieste je stáel mokro, ale to môže byť aj ten hrubý filc taký nasiaknutý
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Mokro v autě

Příspěvek od magmuss »

oyza:

Tak teď už si to představit umím, díky.
Dneska sme na kámošově passatu opravovali svazek vedle komfortky.
Nefungovalo osvětlení, zrcátka, okna, centrál, koberec mokrý - zatékání kolem lanka na kapotu, zpuchřelá těsnící gumová průchodka.
Někdo to už před námi páchal, ale blbě. Dráty byly zelený. Opraveno, vše funguje.

Teď se budu děsit těch stahovaček.

Lukeshak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.05.2013 11:08

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Lukeshak »

zdravím , tak jsem dneska zjišťoval proč mi nejede centrál , nezamykaj dveře spolujezdce a vag vypisoval že nedostává odezvu od večiny dveří a kufru. Tak se mrknu ke kabeláži konfortky pod sedačkou a mokro, voda i v té plastové krabici kde byla konfortka. Tišták vzhledově OK. Draty jsou některy odpojeny. jeden se mi zda uhnilej. Davam foto . Jestli by někdo neměl schema k těmhle dratum a koncovkam ???
IMAG0886.jpg
IMAG0888.jpg
IMAG0890.jpg
IMAG0892.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“