Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

majkl1 píše:Ano, tohle jsem měl na mysli.
Ještě koukni na tuhle převodku, zda na ní nemáš tlumič řízení (vypadá stejně jako ten na kapotu) a když tak ho vyndej a odzkoušej.
Jestli myslíš tlumič řízení jako něco takového: http://www.profidily.cz/nahradni-dily-v ... 84197.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tak to bych tam mít neměl - je tam klasické axiální táhlo, u toho táhla snad není nic co by se zničilo - nebo i to táhlo může mít nějaké vůle? Díky.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od majkl1 »

Jo to je ten tlumič.
Axiál mít vůli může, ale na to by na STK přijít měli, ale nevylučuju ani to. Poznal bysto na zvednutým autě, když bys zahrkal s kolem, cítil bys vůli a slyšel cvakání.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ok, ještě se zkusím na to axiální táhlo zaměřit jestli nemá nějaké vůle (pokud by se to cukání mohlo takle projevovat kvůli axiálu?). Ještě jsem si uvědomil, že do serva jsem poslední dobou doléval kapalinu, cca 1 dcl na 1500 km, pak jsem tam nalil trochu přípravku na utěsnění serva a kapalina neubývá. Ale předpokládám, že tohle asi nebude mít nějakou větší souvislost s tím cukáním, že někde prosakovala kapalina serva. Majkle díky za rady, vážím si toho.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od majkl1 »

Tekutý opraváři jsou dvousečná zbraň. Ucpou netěsnost, ale taky mohou ucpat místa, kde k proudění kapaliny docházet má.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

To je fakt, ale taky jsem míchal opatrně a dal opravdu málo toho přípravku (ani ne půl dcl s tím, že si ho můžu přilít pokud bude třeba, vozím ho raději sebou). Zase kdyby to bylo tím servem, tak by to snad při vypnutém motoru už cukat nemělo, což mě cuká. Zajímavý poznatek je ten, že se to začne projevovat až po zahřátí něčeho (nebo snad rozhýbání něčeho na nápravě) - obvykle těch 10-15 km než to začne dělat a obvykle to začne dělat od brzdění (proto jsme taky preventivně čistily a trochu rozchodily ty brzdy, že jak se brzdy zahřejou, tak se tam třeba něco roztáhne a dělá to neplechu..).

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Tak další poznatek - spíš to začne dělat po prudší akceleraci (stačí trochu vytočit motor třeba na půl plynu na 3q) - což vlastně u studeného motoru prakticky nedělám, proto obvykle začne cukat až po těch 10-15 km. Že by spíš ten vnitřní kloub na poloose, dá se nějak prověřit? Už jsem z toho jelen. Díky za help.

Kadli_29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.01.2013 15:27

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Kadli_29 »

Zdravim, mam stejny problem. Po zahrati mi volant zacne cukat pomalu o 1/4 otacky a auto tahne do strany. Dela to pri malych i velkych rychlostech. Jsem po kompletni prohlidce napravy, prevazeni kol, prohozeni kol i gum a problem stale trva....momentalne nevim kudy kam...
Cukat to zacne pri pusteni plynu, pri zatahu se to ztraci...

Kadli_29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.01.2013 15:27

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Kadli_29 »

Majkl1: Takze si koupil novou prevodovku rizeni? Mam ten samy problem co tu popisuje DJ_bluefish. Na kolik to vyjde? Diky

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Kadli_29 píše:Zdravim, mam stejny problem. Po zahrati mi volant zacne cukat pomalu o 1/4 otacky a auto tahne do strany. Dela to pri malych i velkych rychlostech. Jsem po kompletni prohlidce napravy, prevazeni kol, prohozeni kol i gum a problem stale trva....momentalne nevim kudy kam...
Cukat to zacne pri pusteni plynu, pri zatahu se to ztraci...
Ahoj, přesně jak píšeš a momentálně taky nevím kudy kam (tak alespoň jsme na to dva), dneska jsem zkusil jet celou cestu pomaleji (hlavně pomaleji zrychlovat) a bylo to lepší (cukání se projevilo občas a v menší míře), takže nevím co si o tom myslet. Pokud na to šlápnu, tak v zátahu ok, ale stačí řadit nebo jen pustit plyn a už to cuká.
Prej se dá sehnat repasované řízení už i za cca 1500 (možná i v bazaru na vw-clubu), ale než budu kupovat další díly, tak už chci mít alespoň nějakou jistotu že je to ono.
Hlavně ať to nějak oba vyřešíme, je to dost obtěžující závada, s pozdravem ><((('>

Kadli_29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.01.2013 15:27

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Kadli_29 »

DJ_blueFISH => Taky me to dost sere. Penize litaj kominem a vysledek porad zadny. Dneska to jdu opoledne opet resit. Dam vedet jestli na neco prijdu.
Nechce se mi verit, ze by odeslo takhle cele rizeni...

solo19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.11.2011 18:43

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od solo19 »

Ahoj možná má skušenost nepomůže ale stejně ji napíšu.Tenhle problém jsem měl na trojkovým boxeru.Když jsem jel do mírné táhlé zatáčky tak to bylo schopný stočit volant do dorazu když jsem pořádně nedržel volant.Servo teklo jak necky tak jsem ho vyměnil ale problém přetrvával.Nakonec jsem vyndal celé řízení a dal tam repas.Pohoda klídek dokud se nepropálil píst.Pak boxer šel.
golf III variant 1.9Tdi,mazda 121 DB2 53kw,fiat 126p ELX,fiat 600 E atd............

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od majkl1 »

Jo měnil jsem celou převodku řízení. Z vrakáče za dva litry. Pasuje tam i z A4, A6 a ze Supa.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Kadli_29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.01.2013 15:27

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Kadli_29 »

DJ_blueFISH => tak jak si na tom? Ja jsem dnes po vymene praveho homokinetickeho kloubu + mi mechanik rekl, ze mam vuli v tyci rizeni. A ze vule v te tyci + vybehany kloub by klidne mohlo delat to skubani volantem. Zatim se auto chova v pohode, ale moc jsem toho jeste nenajel...

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Kadli_29 píše:DJ_blueFISH => tak jak si na tom? Ja jsem dnes po vymene praveho homokinetickeho kloubu + mi mechanik rekl, ze mam vuli v tyci rizeni. A ze vule v te tyci + vybehany kloub by klidne mohlo delat to skubani volantem. Zatim se auto chova v pohode, ale moc jsem toho jeste nenajel...
Ahoj, díky za info. U mě je teď Passat chvíli mrtvej, protože jezdím s druhým autem (stará Audi A3) a tam jsem teď musel taky pár věcí opravit. A u té Audiny je teda vůle v řízení, ale rozhodně to nikdy nerozhodilo volant ani nic nevibrovalo, přitom tam cvakají i klouby - proto jsem z toho jelen. Jinak chystal jsem se na výměnu pravého kloubu s ložiskem, ale moc se mi do toho nechce, protože úplně nevěřím že je to ono, když kámoš má na Passatu klouby totálně v háji, ale žádné házení nebo vibrování - jen to cvakání kloubů (a to i když se rozjíždí skoro rovně). Dej mi prosím vědět, jak to u tebe teda vypadá až to trochu projedeš, snad už to bude v pohodě.
Díky, S pozdravem ><((('>.

Kadli_29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.01.2013 15:27

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Kadli_29 »

DJ_blueFISH => Je to v pdeli, dneska jsem najel cca 40 km a volant zacal zase tancovat + se po chvili jizdy ozvalo, cvakani, bouchani, chroupani a to vse dost silne od leve strany. Kdyz jsem chtel zatocit ostreji vlevo,tak jsem se musel vylozene pretahovat s volantem. Mel jsem pocit, ze mi musi kazdou chvili upadnout kolo. No, jsem zvedavej jaka bude cesta z prace domu.........rovnou do servisu. Zatim se mej.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“