Olej v naftě?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Olej v naftě?

Příspěvek od showit »

Ahoj, zpočátku jsem měl špatné starty a teď už nestartuju skoro vůbec. Chtěl jsem vyčistit koš v nádrži a zjistil jsem, že mam čerpadlo totálně zasraný od asi vyjetýho oleje... Nechápu jak se tam mohl dostat? neví to někdo? díky moc... myslím, že auto je na odpis...
Passat b5,5 2002 PD 96kw
Přílohy
fotku jsem si pujcil
fotku jsem si pujcil
1.jpg (50.14 KiB) Zobrazeno 449 x
Passat B5.5 Variant

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od Martin. D »

Co sekce Passat B5/5.5. Hledal si tam ?

Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od showit »

Hledal, jeden chlapek to mel to same ale nedoresil to.... Psal jsem mail a nic... Nechapu jak se tam muze dostat olej.... To je jak kdyby ho tam nekdo nalil...
Passat B5.5 Variant

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak u PD motorů to zas až tak kuriózní není, spíš jde o to množství kolik se tam toho dostane , jinak řečeno když se může nafta dostat do oleje tak nevidím důvod proč by se nemohl olej dostat do nafty, je tam někde netěsnost v palivové soustavě na motoru ( trysky , čerpadlo , vedení ..) a olej tam prosakuje za chodu motoru, pak samozřejmě přepadem se nafta vrací zpět do nádrže takže kontaminace je možná, ale jak říkám otázka je proč tak moc..

:wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od chonsicek »

místo kde se to takhle může mísit je mezi tandemem a hlavou.. pokud máš tandem LUK tak tam jsou jen gumky a třeba je jedna v háji a prolíná to tam... pak možná kdyby byl špatný o-kroužek na vstřikovači... ale to nevím jistě jestlli by se to takto chovalo..
Polo 1.4TDI

ajakoamper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 25.05.2008 08:46
Bydliště: Choceň

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od ajakoamper »

chonsicek píše:místo kde se to takhle může mísit je mezi tandemem a hlavou.. pokud máš tandem LUK tak tam jsou jen gumky a třeba je jedna v háji a prolíná to tam... pak možná kdyby byl špatný o-kroužek na vstřikovači... ale to nevím jistě jestlli by se to takto chovalo..
u vstřikovače není "žádný" tlak oleje.
Já bych to viděl na Tandemové čerpadlo

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od chonsicek »

není ale to bylo jenom teoreticky :D ja to taky vidim na tandem.. bud ruplo těsnění pod ním a nebo simering v tandemu...
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od amavet »

jako posledni moznost bych vzal taky v uvahu hlavu ... u pd odchazi jak na bezicim pasu :roll: s temi motory se chlapci trochu sekli
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Olej v naftě?

Příspěvek od MKTech »

To je normální není to olej. Je to naše česká kvalitní nafta.Vyčistit neřešit. Pokud by bylo něco s tandemovým čerpadlem bude nafta v oleji ne opačně. Tlak nafty je vyšší než tlak oleje.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“