STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Skyppy »

Tuším, že po nějaké té slevičce to bylo okolo 1.000,- :( Večer doma juknu na účtenku a dám vědět.

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od armanny »

odkud jsi je bral?
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud máte někdo zájem na II model : sada od Bosche za 668,- a nebo Valeo za 672,- Běžné MO se pohybují kolem 1070,- .
Kdyžtak písněte SZ - k vyzvednutí jsou po celé ČR v síti jednoho aftermarketového prodejce.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Marek77 »

Já jsem asi před rokem kupoval flaty v domnění, že budou lepší, než původní stěrače. Kupoval jsem přesně ty, co tu psal Mikycarp. Bohužel moje zkušenosti jsou velmi nepříjemné. Opomenu-li, že do sebe narážely a měl jsem co dělat, abych našel optimální polohy ramének, po necelém půl roce začaly tak šíleně skákat po skle, že jsem je vzal a hodil do garáže. Na auto jsem vrátil původní zahnuté origo stěrače, jen jsem je osadil novými gumičkami (za čtyři pětky) a je klid jako dřív.

Kdyby měl někdo zájem, flaty rád věnuji. Třeba někdo bude mít víc štěstí, nebo se mu podaří nějak je přesvědčit k lepší práci.

Uživatelský avatar
smooth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 20.01.2013 16:18
Bydliště: Zlín

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od smooth »

Přesně, i moje negativní zkušenost s těmi flaty (placatými) ........ohýbaly se, když bylo víc sněhu, skákaly, proto jsem si koupil SWF, nejsou bohužel tak hezké,ale účel splní víc...
Seat Alhambra 2001 TDI 85kW 4motion

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od vhml »

Klucí, já měl dneska problém se stěračema. Stíralo to nějak na pytel, tak jsem v Kelly koupil flaty v akci asi za 200. Jenze jsem je na ramínko od Bosche vůbec nenasadil. Celý ramínko je o hodně širší. Když jsem koukal do balení s jinejma stěračema, tak tam byl taky jen adaptér na běžný úzký ( jako má felici například ). To mají všechny Sharany ramínko širší, nebo jen ten Bosch je jinej? Když jsem do něj koupil nějaký gumičky, tak taky strašně plandají v úchytech, mají tam vůli dobře 2mm...
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
smooth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 20.01.2013 16:18
Bydliště: Zlín

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od smooth »

Nepasuje to .............taky jsem si koupil levné stěrače na benzínce a vůbec nešly nasadit, ani adaptéry nepomohly, nic ......vyměnil jsem spoň gumičky, hrůza práce a výsledek = 0 .........nakonec jsem zakoupil originály :roll:
Seat Alhambra 2001 TDI 85kW 4motion

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od vhml »

Cena originálu?

Už jsem to o par stranek zpátky nasel. Bezne je sirka raminka 8,5mm, Sharan ma 12mm.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Skyppy »

armanny píše:odkud jsi je bral?
Kupoval jsem je u autorizovaného prodejce VW, Seat a Škoda v Lounech. K tomuto rozhodnutí mě donutilo svědomí, protože na všech svých předešlých autech jsem zkoušel všechny možné značky stěračů a nikdy to nebylo ono. Šmouhy, skákání po skle atd. Origo co jsem koupil jsou zatím SUPER. Již dlouho jsem přes čelní okno za deště a jiného marastu neviděl tak dobře. Vím, že je to dost peněz, ale nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci. A teď ŠUP DO MĚ :baseball:

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od M@rty74 »

Sorry, asi jsem nechápavý, ale tohle mi přijede trošku proti sobě:

V 8 ráno píšeš:
smooth píše:Přesně, i moje negativní zkušenost s těmi flaty (placatými) ........ohýbaly se, když bylo víc sněhu, skákaly, proto jsem si koupil SWF, nejsou bohužel tak hezké,ale účel splní víc...
A v 8 večer :
smooth píše:Nepasuje to .............taky jsem si koupil levné stěrače na benzínce a vůbec nešly nasadit, ani adaptéry nepomohly, nic ......vyměnil jsem spoň gumičky, hrůza práce a výsledek = 0 .........nakonec jsem zakoupil originály :roll:
Asi jsem tedy nějak mimo, ale II. řada má flaty origo z výroby pokud vím... Takže ráno jsou flaty naprd a večer originály, tedy flaty OK ???

A tohle
smooth píše:ohýbaly se, když bylo víc sněhu
- problém bude ten, že výrobce asi počítá s tím, že mají stírat vodu a sníh ve vrstvičce, která ulpí na skle za jízdy, nikoliv k tomu, že přijdu k autu, na skle 5 cm sněhu a místo použití smetáčku pustím rovnou stěrače....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od michall »

Na předchozím autě jsem měl klasika ramínkové stěrače, na současném jsou bezramínkové. Oboje AlhaII. Carcoolka má ShaII a má taky ramínkové. Takže "originál" se dá těžko definovat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od M@rty74 »

Tak pak beru zpět co jsem řekla a odvolávám co jsem napsal. Večer se mrknu doma do etky co říká o stěračích.
Ještě jsem II. s klasickýma neviděl.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Marek77 »

Mám za to, že první dvojkové modely měly z výroby originál stejné ramínkové stěrače, jako poslední jedničky (stejná ramínka i lišty) a až později se dávaly flat stěrače v kombinaci s ramínky s čepem (ne hákem). Na několika dvojkových modelech z roku 2001 jsem určitě viděl klasické stěrače.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od patper »

Ano,na prvni II se davala "klasika" sterace... potom Flat a pozdeji je i jinej motorek (krokovej a rychlejsi) + jine prepakovani :wink:

Predelaval jsem to na dvou autech na Flat = mnohem lepsi stirani :idea:

Tak jsem zvedav,za jak dlouho se tu (nebo jinde) objevi,ze - CENZOROVÁNO M@rty74 - osobní útoky nebudu tolerovat :baseball: - vyřeště si to mezi sebou po SZ nebo jinak, ale ne tady.

edit - Jsem zvedav,za jak dlouho se zde ,nebo nekde jinde objevi,ze jeden nejmenovanej borec to bezne dela ... :D
Naposledy upravil(a) patper dne 30.01.2013 12:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od vhml »

Ale kde takovej rozumnej stěrač sehnat? 1000korun se mě kus plastu a gumy dávat úplně nechce. Jakou teda zvolit alternativu za rozumný peníze, v rozumný kvalitě, co pasuje na Sharaní širokou packu?
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“