STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od M@rty74 »

Nabídka Předmět: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače? stále platí. Není to za hubičku, ale sleva skoro pětikilo z MOC mi přijde rozumná.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smooth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 20.01.2013 16:18
Bydliště: Zlín

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od smooth »

Jejda, jen popisuji zkušenosti z provozu, nechci se přít :lol: stěrače jsem objednával podle VIN, automechanik mi prodal stěrače SWF klasické (ne flaty), měl jsem za to, že je to originál (auto mám několik let) ....................flaty mohou být dobré, nic proti, já mám bohužel špatnou zkušenost, neměl jsem dosud možnost vyzkoušet nový originální výrobek :roll:

.........ještě dodám: nabídka stěračů je výborná, možná bych změnil názor po vyzkoušení úplně nových, vzhledově určitě, škoda, že už mám klasické, na tomto fóru nejsem dlouho...
Seat Alhambra 2001 TDI 85kW 4motion

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od M@rty74 »

V poho - já jsem taky nevěděl, že na první II se dávali klasické. Jak píšeš o vyzkoušení - jde o to jaká máš ramena. Pokud na staré, tak existuje toto Obrázek
což je jakási RETRO sada. Uměl bych jí sehnat na objednávku - dodání do cca 14 dnů.Konkrétní lhůtu zjistím v okamžiku poptávky.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od michall »

Do 7M-2-007 500 - klasické ramínkové stěrače
od 7M-2-007 501 - bezramínkové

Alespoň to tvrdí tETKA
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Marek77 »

ETKA má "vždycky" pravdu ;-). Lámalo se to v létě 2001.

Mimochodem - v případě, že by někdo (jako třeba kdysi já) usiloval o dodatečnou montáž originál flat stěračů vč. ramének z dvojkového modelu MR2002- na starší vůz, lze to bez problémů nejen na dvojkový model MR2001, ale i na jedničkový model - ale až od modelu 1999 (tedy od nějakého cca května 1998 dále). Do té doby byla zcela jiná táhla stěračů a jiná raménka. Na ta stará táhla stěračů nová raménka namontovat nejdou, mají jiné tvarování.
Pozná se to na první pohled. Původní jedničková táhla stěračů (do MR1998 vč.) měla matice ramének nad kapotou a bylo možno raménka snadno ukrásti, bez nutnosti otevření kapoty. Novější táhla (od MR1999 dále) mají matice ramének skryté pod lemem kapoty, tím tvar ramének je jiný. Lišty (vlastní stěrače) jsou stejné.

Uživatelský avatar
Sharanista1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.08.2011 06:56
Bydliště: Brno

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Sharanista1 »

Já kupoval tady http://www.tuningshop.cz/exterier/presn ... 710-710mm/" onclick="window.open(this.href);return false;
a zatím jsem spokojen
VW Sharan TOUR, r.v. 2000, motor 1,9 TDI (81 kW) typ motoru AVG, černá metalíza, EGR OFF, chip TDIfun (305 Nm, 139 PS)

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od matko001 »

Skusal tam niekto davat dlhsie stierace? Aby sa pokryla vacsia plocha?
ja som prave pozeral z AUDI A2 (750 mm) novsej verzie by mohli pasovat, ale neviem uplne ako funguje prava vs lava strana. Pri mojej vyske mi uz dlhsie stierace pomohli aj na minulom aute - hlavne vyhlad tesne pod hornou hranou ocistenia...
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od Marek77 »

Doleva, tedy na řidičovu stranu by se delší stěrač mohl dát asi bez problému, ale vpravo se delší určitě dát nemůže, protože by se při stírání potkával s levým.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od matko001 »

Takze zatial nebudem vymyslat - kym niesu zodrate, tak ich neriesim.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od hiero »

tak som konečne našiel flaty pre naše jedničky....kúpené cez firmu http://www.compass.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a sú to tieto http://www.compass.cz/zobraz.php?co=10486" onclick="window.open(this.href);return false;. max spokojnosť aj keď sú oba 710 mm trošku som dostavil pravú stranu do hora lebo to mlátilo do plastov pod oknom aj keď som sa bál, že sa budú stretávať to sa ale vôbec nedeje a ide to v pohode :mrgreen: cena cez známeho firmu 16,-€
Přílohy
IMAG0325.jpg
IMAG0326.jpg
IMAG0324.jpg

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od vhml »

Compass jsem nasadil nedávno a úplně nadšenej teda nejsem. Pravý stěrač jsem musel posunout aby nenarážel do plastu. Dále jsme na pravém stěrači musel otočit úchyt, protože jsou v balení oba stěrače levé. Stěrač má malý přítlak, takže když je svisle, tak nahoře a dole vůbec nestírá a na druhou stranu když je v zaparkované poloze tak naopak prosvítá světlo uprostřed a při trochu mastném skle je poznat, že uprostřed stírá trochu hůř. Za ty peníze asi dobrý, ale nechápu proč to nevyrobí rovnou pořádně...
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od hiero »

to že sú zhodné som si všimol avšak na funkciu stierania som si rozdiel nevšimol a to som už snimi zažil lejak....by ma zaujímalo ako si prehodil ten úchyt...som nato mrkal a zdá sa mi to, že to je zlisované s ramienkom na fest....

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od vhml »

Na stírání to vliv nemá, ale vypadá to blbě když je jeden tak a druhej hlavou dolů. Ten plast do kterého přijde ramínko lze vycvaknout a otočit.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od matko001 »

Nejako sa mi nezobrazuju obrazky, ale ked som mal este na mondeu flaty kde nol jeden takto opacny, tak mi ho vo vyssoch rychlostiach podfukovalo miesto pritlacania na sklo.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: jaká ramínka, jaké stěrače?

Příspěvek od crazyduke »

Tak jsem o5 koupil nové přední stěrače po stěračích BOSCH jsem nyní zkusil SWF VisioFlex za příjemných 699,-
Naprostá spokojenost...
viz. http://auto.idnes.cz/test-steracu-vybir ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;
swf_visioflex.jpg
swf_visioflex.jpg (17.22 KiB) Zobrazeno 2928 x
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“