Středový tunel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Středový tunel

Příspěvek od Shamey »

Ahojte, chci se zeptat, pohybuje se mě celý středový tunel (ten jak je v něm popelník a manžeta řadičky). Díval jsem se a je to přisroubovaný pod palubovkou k něčemu, co vypadá jako tunel ke klimě (plast a guma která spojuje a těsní k druhýmu plastu) a ten vůbec nedrží a kejve se, tudíž se chci zeptat, k čemu to je a zda-li se to dá nějak uchytit, nechci aby se mě celej ten panel s popelníkem za jízdy kejval. Díkec S.
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Středový tunel

Příspěvek od vtuni »

bud to máš blbě složený...nebo máš na tom tunelu ulámaný packy..nebo kombinace obojího...

ten tunel má být vepředu zacvaknutej k výztuze viz obr.
IMGP1942.JPG
ten tunel má na sobě takový packy-kapsičky.. kterejma se to na tu výztuhu navleče a přitáhne torx šroubem
(označeno žlutě)
tunel.jpg
pak má na sobě dvě takový packy..(označeno zeleně) který musí být navlečený v středové kapličce (jak je zásuvka, klima...)

vzadu je podobným systémem jako vepředu navlečenej zase na kovové výztuze...(s tím že tam je to provlečený ještě skrze ten zadní díl tunelu - všechno přitažený jedním šroubem)

dost často se stává že když se v tom někdo vrtá že to bud ulomí ...nebo blbě složí .. vepředu nenavleče na tu výztuhu... nebo uprostřed to nenavleče do té kapličky...a pak to dělá bordel..

návod na rozebrání celýho toho systému je ve faq...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Středový tunel

Příspěvek od Shamey »

Jé díky, právě jak se ten tunel přišroubovává pod palubkou k tomu plastovýmu cosi, viz obr. 1, tak ten je jakoby povolenej a nikde není uchycen a ta guma co spojuje práve to cosi jeste s cimsi co jde do podlahy (nejspsi nejaka klima bo tak neco) tak ta je taky povolena a vysvlikla a co se tyka tech capek pod radickou, ty jsou total kaput ulamany a na konci jsou vpoho, jen z tama vypadli nejaky plisky jakoby na odpruzeni a nevim jak je tam napasovat zpatky a kam presne, takze potrebuji nejak pridelat to cosi aby se to nehejbalo a mohl jsem k tomu pak pridelat ten hlavni tunel aspon pod palubovkou a tema packama do kaplicky, to je ok... :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Středový tunel

Příspěvek od vtuni »

ta výztuha ke které se to přidělává..je součástí toho rozvodnýho systému topení...co poisuju o kousek dál... jinak to co tam máš rozsypaný je vedení vzduchu topení k zadním sedačkám co ústí pod sedačkama... je to takový plastový Y (konce máš pod sedačkama - jsou vidět jak lezou z podkoberce když vysáváš) a vepředu je to právě přes takovou gumovou přechodku spojený s takovým dalším bazmekem.. kterej vede od topení...ten má právě na sobě ty packy..)

to co ti vypadlo nejsou plíšky odpružení.. to budou navlíkací matky.. takovej jakoby na půl přeloženej plech s dírou uprostřed...
viz obr.
IMGP1943.JPG
ten právě bývá navlečenej na tom plastu na té kapsičce...a do něj se šroubuje ten šroub.. pokud to tam nemáš..tak ti to ani nemá jak držet..
protože ten šroub to drží systémem - vnější plast - ta výztuha- ta kapsička na tom plastu a okolo ní je právě navlečená ta kovová matka..

doporučuju to celý podle faq rozebrat... a znova složit.. není to nic složitýho...
http://www.pocketrocket.ca/interior_parts.html" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Středový tunel

Příspěvek od Shamey »

Dobre dikec mrknu, jinak ty plisky tam mam,me z toho vypadly takovy rovny s malou dirkou, uvypada to jak odpruzeni neceho, jinak na to tema mrknu a snad to nejak opravim, jen toho mista je v aute na me dost malo a to jsem hubene postavy tak asi oddelam i sedacky, mam spatnej posuv, to ze musim odpojit baterku kvli bagum vim, dikec ;-)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Středový tunel

Příspěvek od vtuni »

odpojovat musíš... nemusíš..nebo já aspoň neodpojoval... ale hlavně si nezapínej klíček :mrgreen: třeba že by jsi u toho chtěl poslouchat radio :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Středový tunel

Příspěvek od Shamey »

Ja ju radej odpojim, jsem pako :D Jo :D to me napadlo, si pustit ale pak me to blejklo hlavou :D dneska se na to vrhnu tak snad to nejak dam dokupy ;) dikec
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Středový tunel

Příspěvek od Shamey »

Ahojte, ulomila se mě ta vyztuha, jak se na ni prisroubovava stredni tunel, ta jak je na prvni fotce od vtuniho (je to plast topeni a zustala po nem jen dira dovnitr). zkousel jsem to prilepit lepuidlem na plasty (chemopren transparent) avsak bez vysledku, nedrzi. Kdyz jsem to zkousel tavici pistoli, taky nic, spatne se tam da dostat a tak me napadlo, budto to zalepit izolackou a udelat si tam jiny ukostreny, neco uz mam doma, jen me napadlo, nemel by nekdo nejaky napady jak to opravit? pripadne nekdo kdo by to mel doma na prodej? :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“