zapalovací modul demontáž AHL

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

zapalovací modul demontáž AHL

Příspěvek od ace_rimmer »

Ahoj, potřeboval bych radu jak s nejmenším úsilím vytáhnout zapalovací modul ven, mám Passat 1.6i 74kW rok 98, kód AHL. Modul jsem odšrouboval, takže je volný, ale nemůžu ho dostat ven, je to jako ježek v kleci, neproleze žádným otvorem. Nejspíš bude nejlepší rozpojit hadici s chladicí kapalinou a dostat ho ven tudy. Dělal to už někdo? Není na to nějaký jiný fígl? Díky.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: zapalovací modul demontáž AHL

Příspěvek od ace_rimmer »

Díky za odpovědi :roll: Asi to ještě nikdo nedemontoval, takže se podělím o zkušenost. Nakonec jsem nemusel odpojovat hadici s chladicí kapalinou, stačilo odšroubovat kovovou trubku nad sáním (2 imbusáky) na kterou je z obou stran napojená gumová hadice chladicího okruhu tak, aby se dala kousek odehnout a tím pádem se zvětšil prostor pro vytažení zapalovacího modulu, s odřenýma prstama to jde vytáhnout. Ideální je demontáž sání nebo klapky, ale do toho jsem se nechtěl pouštět, dokud vše funguje.
Nemohl by se mi někdo kdo má AHL 1.6 podívat jak má na cívce zapojené zapalovací kabely k jednotlivým válcům? Já jsem si to předtím poznačil, ale když jsem zapojil nový modul a připojil kabely tak jako to měl ten starý, tak to bylo špatně, musel jsem tam dva kabely mezi sebou přehodit, což je dost divné (nový modul je Bosch). Stačil by mi nákres pohledu zepředu - cívka, konektor s elektrikou pro orientaci, válce a který kabel vám vede ke kterému válci. Díky. :good:

bert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2007 08:23
Bydliště: Plzeň

Re: zapalovací modul demontáž AHL

Příspěvek od bert »

Tak na 1,6 AHL 1998 to mám podle obrázku. Modul nevím, asi Bosch.
Přílohy
Zapalovani_kabely.JPG

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: zapalovací modul demontáž AHL

Příspěvek od ace_rimmer »

Díky, už to sice nepotřebuju, protože všechno funguje jak má, ale určitě se to tady bude někomu v budoucnu hodit :good: Když bude čas tak se pokusím sem hodit i svoje schéma zapojení kdyby bylo jiné

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“