Funkce otevírání 5-tých dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Funkce otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od djgas »

Zdravím, budu zde asi za lamu, ale jsem čerstvým majitelem Passatu B5,5 a chci se optat na funkce otevírání zámku 5-tých dveří, s klíčem to chápu 3 polohy-otevřeno, odemčeno(funguje otevírání klikou+klíčem při zamčeném autě), zamčeno(funguje otevírání vypínačem ve dveřích řidiče).Můj dotaz je, při zmáčknutí DO na 3sec. se při zamčeném autě má jen odemknout kufr a 2x by měl jít otevřít klikou nebo mají dveře odskočit.Mimo jiné dnes po oteplení mi začal blbnout vypínač na klice, otevřu třeba až na druhý pokus a otevře to dveře až při puštění tlačítka.Počítám vychozený mikrospínač nebo je někde vlhkost, dá se vypínač vyměnit nebo musím brát celou kliku?Díky za odpovědi.
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: Funkce otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od Beddy »

Jestli to dobře chápu,tak jsem stejný problém.
Je to s největší pravděpodobností špatný mikrospínač v klice(respektive v tom,,tlačítku")
Rozeber to celé a vyčisti,prostříkni konkorem.Mě to pomohlo a funguje.
VW Passat 2.8 V6 4motion

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Re: Funkce otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od djgas »

Mám čalounění rozdělané, prostříkl jsem konektor kontoxem a nic, k samotnému vypínači se nemohu dostat, je tam nějaký černý plast, který je tam nějak zasunutý a nejde mi to vyndat, jinak známý elektrikář říkal, že se to mění jako celek, zrovna prý minulý týden to dělal na 2 oktávkách, na VW to vyjde na 805kč a musí se koupit originál, replika neexistuje....

Beddy píše:Jestli to dobře chápu,tak jsem stejný problém.
Je to s největší pravděpodobností špatný mikrospínač v klice(respektive v tom,,tlačítku")
Rozeber to celé a vyčisti,prostříkni konkorem.Mě to pomohlo a funguje.
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Funkce otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od proche77 »

zamek je zde za rozumnou cenu http://www.nahradnidily-skoda.cz/cz/aut ... at-b5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:good:

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Re: Funkce otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od djgas »

To jo, ale mě jde o ten mikrovypínač=celé madlo s tou gumou...

proche77 píše:zamek je zde za rozumnou cenu http://www.nahradnidily-skoda.cz/cz/aut ... at-b5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:good:
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: Funkce otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od Beddy »

Pokud na to extrémně nespěcháš,v neděli bych se na to kouknul a nafotil pro inspiraci.Už si nepamatuji,jestli jsem tam měl nějaký plast.
VW Passat 2.8 V6 4motion

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od pohodarkajik »

me to obcas taky blblo, ze to nechtelo otvirat, stacilo pobouchat dvere a slo to, problem ale nebyl ve spinaci, jak tu mnozi pisou, ale v samotne klice, sklada se ze dvou kovovych casti a me se to tam tak vychodilo, ze kdyz jsem ji zmacknul, uz se nevratila, tzn. kdyz jsem ji chtel znova zmacknou, tak to vypadalo ze de, ale nesla, reseni je jednoduchy, vyndat celou tu kliku, je to trochu jezek v kleci, ale s trochou zrucnosti to de a pak se podivat kde to tam dre, ja tam mel vychozenou drazku od toho kovoveho ccervika co je na pruzince a vraci kliku, tak jsem to malym pilnickem zabrousil, smirglem vylestil a chodi jak nova :-) kdyz uz u toho budes, muzes si rovnou promazat zamek na 5. dverich a prostriknout kontaktolem spinac, stejne to vse musi ven :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“