Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Barchy69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 16:37

Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od Barchy69 »

Ahojte. Prosim o radu, trefil jsem prase na predni levy kolo, a neco jsem zohybal v řízení, mozná v ramenou, netusim, musel jsem dostelovat geometrii a jsem nakonci zavitu. Nemáte někdo zkušenosti co byjse tak asi mohlo nejspis zohnout? navic mi od ty doby prave kolo hazi ve vetsich rychlostech s celim autem, cepy jsem menil, tak nevim jestly mam menit tlumiče rízení nebo klouby rízeni co jsou schovany v manzete, za čepy. ramena se zdaji v pořádku. poradte prosim jak to poznam. nebo jak vykucham cely servorizení, pry jsou pod baterkou 3 šrouby, odpojim čepy a jde ven, ale prijde mi to jako hloupost, prece musim nejak odpojit i hřídel od volantu. U 2.8V6 3B5 je vsude tak strasne malo mista ze si nevim rady. budu rád za jakykoli prispevek. děkuji vsem moc.

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od jirkaR »

hele to může být jak řízení ,tak rameno tak čep ,prostě cokoli takhle od počítače těžko říct
může být i nakoplý disk
ten kloub v řízení jsem měnil a když tam byla velká vůle tak se sjížděla pneu ,ale nic neházelo
a čep řízení je na tom jak?
a když to zvedneš a s kolem zakvedláš je tam vůle?
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Barchy69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 16:37

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od Barchy69 »

cepy jsou nový, krome axialnich kloubu, kdyz zvedu auto tak vule tam je, kdyz sundam cep a zakvrdlam s celim tim tahlem co mizi pod baterkou, tak je cejtit vůle a cvakani, ale nevim jestli je to axialni kloub nebo to muze bejt i v tlumiči řízení. vse ostatni je bez vule i stabilka ok, ale ty klouby asi budou v haji urcite, kdyz jedu pomalu prez diry tak to cvrdlika zelezo o zelezo z obou stran, z pravy vic. nevis jak bych vykuchal hrebenovy servorizeni, nejak tak abych nemusel vyndavat motor? :D a tlumič rízení j jeden nebo dva? diky

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od wrot »

Barchy69 píše:cepy jsou nový, krome axialnich kloubu, kdyz zvedu auto tak vule tam je, kdyz sundam cep a zakvrdlam s celim tim tahlem co mizi pod baterkou, tak je cejtit vůle a cvakani, ale nevim jestli je to axialni kloub nebo to muze bejt i v tlumiči řízení. vse ostatni je bez vule i stabilka ok, ale ty klouby asi budou v haji urcite, kdyz jedu pomalu prez diry tak to cvrdlika zelezo o zelezo z obou stran, z pravy vic. nevis jak bych vykuchal hrebenovy servorizeni, nejak tak abych nemusel vyndavat motor? :D a tlumič rízení j jeden nebo dva? diky
to by mohlo bej axialní táhlo možná mam doma nějaké slušné pokud jsem je nevyhodil kupoval jsem v loní jetou převodovku řízení a naní byly ale já mněl před tím asi dva měsíce koupená nová axi ,odkud jsi dal bych ti je

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od jirkaR »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=315" onclick="window.open(this.href);return false;

myslíš tohle?
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od jirkaR »

dá se to koupit za 500 tuším a autorykl.cz
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od wrot »

jo tohle

Barchy69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 16:37

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od Barchy69 »

nevim chlapy, diky za velkorysou nabidku, ale snazím se na auto cpat pouze nove dily. kort kdyz jde o rízení. mam strach ze nez to opravim tak mi to v kilu vyskočí a bude konecna. Nenasel byse nejakej mechanik kterej by mi popsal jak vyndam cely hřebenovy řízení abych to skouknul a vyzkousel vule, zaly je v axialu nebo jestli nemam voholenej hřeben, pry je tam nekde i tlumic rizeni. potreboval bych to vyndat a okouknout. mozná budu muset koupit celi řízení noví. vim ze se vyhodi čepy, vyndam baterku tam jsou nejaky 2,3 šrouby, odpojim hadice, to bych vsechno zvlád ale zaboha nevim odkud odpojim hřídel od volantu. nikdy sem to nevyndaval, prosim poradte nekdo. ani popravde nevim jak vymenim ty axialy, to se musi stejne vyhodit? diky za jakoukoli reakci

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od jirkaR »

však jsem psal nový za 500,- německo
jinak jde to vyměnit na autě ,nejhorší je to povolit a nasadit manžetu a stáhnout jí
ale pokud ti to dělá neplechu tak si myslím že ten kloub ti nepomůže ,měl jsem ho pěkně vymlácenej ale n silnici to až tak znát nebylo
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Barchy69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 16:37

Re: Tlumič řízení, nebo kloub rízení

Příspěvek od Barchy69 »

diky za info, asi bych vzal myele HD. at to drobet vydrží. taky si myslím že budu muset vyndat celej hřebenák pro jistotu.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“