Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Kadli_29 píše:DJ_blueFISH => Je to v pdeli, dneska jsem najel cca 40 km a volant zacal zase tancovat + se po chvili jizdy ozvalo, cvakani, bouchani, chroupani a to vse dost silne od leve strany. Kdyz jsem chtel zatocit ostreji vlevo,tak jsem se musel vylozene pretahovat s volantem. Mel jsem pocit, ze mi musi kazdou chvili upadnout kolo. No, jsem zvedavej jaka bude cesta z prace domu.........rovnou do servisu. Zatim se mej.
Tak toho jsem se bál, že to nepomůže. U mě se to ozývá spíš z pravé strany - a taky se jakoby ozývá chroupání skoro až hučení, bouchání, tahání na stranu jakoby kolo mělo upadnout - že by opravdu nějaká větší vůle v řízení, kdy by se víc natočilo jedno kolo na stranu, a to kolo se pak úplně rozhodí až málem uletí nebo nevím. To by pak znamenalo tu kompletní převodovku řízení jak radil majkl.
Schválně zkus pak jet pomaleji - moc nezrychlovat, moc nebrzdit a jestli se to trochu uklidní (mě se zdá, že mě to trochu pomohlo). Jinak nemusel jsi taky někdy poslední dobou třeba trochu dolévat kapalinu do serva (možná to s tím bude nějak souviset)?
S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Kadli_29 píše:DJ_blueFISH => Je to v pdeli, dneska jsem najel cca 40 km a volant zacal zase tancovat + se po chvili jizdy ozvalo, cvakani, bouchani, chroupani a to vse dost silne od leve strany. Kdyz jsem chtel zatocit ostreji vlevo,tak jsem se musel vylozene pretahovat s volantem. Mel jsem pocit, ze mi musi kazdou chvili upadnout kolo. No, jsem zvedavej jaka bude cesta z prace domu.........rovnou do servisu. Zatim se mej.
Ahoj, prosím o info, jak to v servisu dopadlo? Přišli jste na něco? Já budu zítra měnit ložisko u pravého předního kola a ještě znovu omrkneme brzdy. Je to zvláštní, ale už mi to neškube s volantem tolik jako dřív, ale stejně někdy slyším hučení a vibrace do volantu (snad to bude jen tím ložiskem). S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Takže včera vyměněno PP ložisko, další očista brzd, do PP homokloubu doplněno mazivo (pro jistotu, protože tento kloub jsem nakonec neměnil). Od té doby jsem najel přes 80 km a zatím žádné škubnutí nebo vibrace, takže snad už OK. Na řízení jsme zatím vůbec nešáhli a snad nebude třeba. Pokud by se to začalo znovu projevovat, dám tu vědět.
Jinak poslední dobou hodně lidí řeší házení volantu a někdy za to může i nadměrná vůle v brzdovém třmenu, ale zrovna u mě byly vůle v pohodě.
Konečně můžu jezdit do práce svojí paštikou, s pozdravem ><((('>

Kadli_29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.01.2013 15:27

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Kadli_29 »

DJ_blueFISH => Jak se zda, tak ja uz mam po problemu. Od zacatku mi to hazeni volantem zpusoboval levy kineticky kloub, ktery se postem casu vysypal cely. V servise jsme to dali na zvedak, rozrizli manzetu a zacali padat kulicky a kousky z klece. Po vymene je zatim vsechno v pohode.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Kadli_29: zdar, tak to je mazec, že by padaly kuličky z kloubu - to jsem ještě neslyšel :) ten kloub musel cvakat nebo bouchat při zatáčení na levou stranu si myslím. Kámoš měl teď taky špatný koub na Passatu, který mu odešel za jízdy úplně (asi se pak protáčel), takže pak musel nechat odtáhnout auto, ale právě to házení s volantem mu to nedělalo, jen lupání při zatáčení i při rozjezdech, tak mě právě ujišťoval, že by to homokloub neměl být. Jinak já už mám od opravy najeto přes 300 km a zatím ok.
Tak ať nám slouží, s pozdravem ><((('>

Bambi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 25.11.2009 21:19

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Bambi »

Kluci chci se zeptat .Když jedu plynule tak mám volant nakřivo tak o 3 až 4 stupně a když přidám plyn a zrychluji tak se srovná .Nevíte čím by to mohlo být

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Bambi píše:Kluci chci se zeptat .Když jedu plynule tak mám volant nakřivo tak o 3 až 4 stupně a když přidám plyn a zrychluji tak se srovná .Nevíte čím by to mohlo být
Ahoj, to by mohly být vůle v ramenech přední nápravy, zřejmě těch spodních ramen + možná ještě nějaké vůle v čepu řízení nebo axiální táhlo. Nejlépe zajít na STK ať zatřepou autem a zkontrolují vůle na nápravě (většinou za to chtějí 100), tam se dá přesněji zjistit o jaké uložení ramene nebo čep se jedná.
S pozdravem ><((('>

Bambi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 25.11.2009 21:19

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od Bambi »

Díky moc za řadu řekl si za to jen na pivo a zjistil že je to to táhlo na právem kole a silentblok na levem rameni. Je lepsi udělat obe strany nebo jen stačí ta strana která je potřeba?

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Bambi píše:Díky moc za řadu řekl si za to jen na pivo a zjistil že je to to táhlo na právem kole a silentblok na levem rameni. Je lepsi udělat obe strany nebo jen stačí ta strana která je potřeba?
Zřejmě by bylo lepší udělat obě strany rovnou, záleží kdy to bylo dělaný před tím (jestli vůbec někdy a od jakého výrobce byly případně díly), protože třeba kvůli tomu axiálnímu táhlu bude stejně potřeba seřídit sbíhavost kol (geometrii), tak je většinou lepší to spláchnout vše při jednom. Ale pokud chceš ušetřit, tak by snad mělo stačit jen to táhlo (možná rovnou vzít táhlo s čepem) a u ramene se pak dá přelisovat silentblok (ty silentbloky se dají koupit zvlášť).

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od azicko »

cafte chalani ..takze vam teda pomohlo vymenit homokinetak ? :( ...presne toto iste mi robi tiez .. ked prejdem nerovnost tak citim vo volante volu ..ako keby sa pohol 3 mm dolava - doprava

Toto pisem akurat zo zasranymi rukami :D ..menil som tycky riadenia ... auto sa mi zda teraz trosicka maksie ..avsak ta vola je tam furt ..

Menene :

- silenty na ramenach
- loziska v kolach prednych
- capy riadenia, kulove capy
- tycky stabilizatora
- gumove ulozenie stabika

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od DJ_blueFISH »

azicko: Ahoj, no mě nakonec pomohla výměna obou předních ložisek (ale mě to začalo házet s volantem třeba na pár vteřin a pak zase klid)... Ty homokineťáky to prej taky mohou dělat, jinak pak už by zbývala asi samotná převodovka řízení (hřebenové řízení).
Snad se ti to podaří zjistit, s pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od azicko »

Ahoj, mno zatim som to niak neriesil...ale ted som koupil 17 kola a je to strasne :( , ked prejdem priecnu nerovnost napr tenku puklinu v ceste ...tak ako keby sa kolesa vyhybali nerovnosti...trhne s volantom a auto sa cele ako keby dolava odskoci alebo ako to nazvat.....mam ale K.O ulozeni tlmicov, tlmice su jakz takz (65 % predne 45 % zadne) tak budem menit a uvidim

Zatim

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné házení s volantem po přejetí nerovnosti

Příspěvek od azicko »

Ahoj,

tak znova po roku sa ozyvam :) ... stale niesom spokojny s rizenim na mem Golfykovi .. :(
Ale k veci, stale mam volu vo volante po malych ale za to hlbokych jamach ked idem pomaly, tak sa cely volant toci sam od seba ... alebo ked idem v Prahe po kostkach ...tak pocujem buchanie akoby pod volantom v tom stlpiku alebo ako to nazvat ... taktiez volant podla nerovnosti sa sam kruti ... sprava sa to ako keby boli vybuchane capy ..proste kazda nerovnost sa prenesie do volantu ..

Pred mesiacom menene tlmice vsetky 4 + prehliadka podvozku ... na zaklade toho vymenene aj ulozenia tlmicov a jeden pravy cap na ramene a lavy na riadeni ...

Tmice v predu bilstein, vzadu KYB ...

Caka ma teda uz iba repas riadenia ? alebo co to moze este byt :( ... Pripadne sa najde niekto z Prahy a okolia kto by sa mi mrkol na auticko ...

Michal

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“