Po zamknutí začne houkat siréna.

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od marfy8 »

Zdravíčko :thanks:
Kámoška má problém s origo centrálem GIV 02 . Když zamkne dálkou nebo i klíčem, tak ji po určité době (10-60s) začne houkat siréna. Zatím jsem se na to nedíval, jen mi psala SMS ale potřeboval bych předem vaše tipy co s tím ať můžu co nejvíc věcí odzkoušet. Co to může způsobovat?
O víkendu se podívám na VAG co jí to tam píše. Říkala, že pohybové senzory asi nemá ale nedivil bych se kdyby o nich nevěděla :taunt: Kdyžtak bych je zkusil odpojit.
Pak jsem se dočetl, že může být vadná siréna a kvůli ní to houká. V kterých místech se nachází ta siréna abych ji mohl kdyžtak odpojit...?

A taky jde nějak manuálně/VAGem vypnout alarm aby mohla zamknout a nezačlo to houkat? Teď musí nechávat odemčené.

Já sice mám GIV ale né s alarmem takže v tomhle jsem tumpachový. :oops:
Naposledy upravil(a) marfy8 dne 07.02.2013 23:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od Eitn »

Zámek kapoty, spínač světel ve dveřích, pohybové čidla?? První bych zkusil ten vag určitě to něco bude psát a já osobně bych to radši zamkl a odpojil baterku než nechat odemčený :D Ale pokud to má za plotem tak bych taky asi neřešil

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od pohodarkajik »

nwm kde ma golf senzory na pohyb, ale passat je ma v zadnich lampickach nad dverma, jinak ja bych spis videl problem v microspinaci co je v zamku, auto sice zamkne, ale ve spinaci muze byt zkrat, jednotka si mysli ze nekdo otevrel dvere a bum, zacne houkat, muze to delat i spinac na kapote nebo na 5. dverich

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od marfy8 »

Jojo teď to má doma, tak zatím cajk. Golf to má taky v těch lampičkách, já to vím ale ona ne :D
Ty spínače ve dveřích vyzkouším jednoduše. Podle toho jestli se bude rozsvěcovat lampička při otevření - ikdyž těch spínačů tam je víc, tak nevím jestli to bude společné alarm/lampička.
Kapotový spínač zkusím tak, že se zamču v autě a otevřu kapotu - mělo by to začít hned houkat. A jak testnout kufrový to nemám šajn.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od Goauld »

Zaprve záleží jestli je to tovární alarm, nebo dodělanej, aji ten může být ovládanej originálním DO. Klíčem by se teoreticky neměl aktivovat, pokud jo, je to dost debilní, protože se klíčem taky deaktivuje, takže vylomením zámku ho okamžitě vyřadíš, to je systém na nic.
V případě továrního alarmu ho deaktivuješ tak, že zamčeš DO nebo klíčem dvakrát hned zasebou a odjistíš tak safe systém (nebude blikat LEDka v řidičových dveřích).
Pokud je to neoriginál, tenhle způsob nejspíš nebude fungovat a pomůže ti jedině najít sirénu, nebo řídíci jednotku, případně pojistku jednotky (v pojistkové skříni ale nehledej, tam nebude na 90%).
Alarm reaguje na snímače, ktery sou na něho napojeny. Standardně se připojujou spínače, kapoty a kufru. Dodatkově a někdy standardně otřesovej snímač a ultrazvukovy čilda.
Poplach bude nejspíš spouštět jeden ze spínačů dveří, nebo kufr. Kapota má dobře vyřešenej a vodotěsnej spínač v zámku, většinou se nijak nekazí, ale nevylučuju to. Spínač v kufru je náchylnej na vodu, protože není vodotěsnej a pokud teče do zámku, nebo například praskne hadička ostřikovače a opět teče do zámku, tak rád dělá tyhle blbosti.
Spínače dveří sou častá závada, protože se za ty roky buď ubrousí plastová část na kterou tlačí taková vačka v zámku, nebo se v plastovym obložení té vačky vydře dráha, která způsobí nedomáčknutí spínače. Pak se může stávat, že spínač občas funguje, občas ne, nebo je sepnutej tak na hraně, že vlivem teploty pak kvůli roztažnosti materiálu kdykoliv spíná a rozepíná, tím pádem kdykoliv spouští alarm.
Další varianta je, že se jednotka alarmu, ať už továrního, nebo neoriginálního zbláznila, a proto spouští poplach. Případně to může být i něco jinyho, například někde zlomenej drát k některymu ze snímačů/spínačů a ten pak tvoří tyhle problémy. Nebo další jiná nezmíněná závada.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od marfy8 »

A jak se dá na 100% určit že má origo alarm? To by mi docela dost pomohlo. Pak bych mohl pátrat po té dodělávce (klasicky nejspíš pod volantem) , vytáhnout tam pojistku, zjistit model atd.. S tím dvojím zamknutím jsem jí to psal taky, nevím jestli to kámoška vůbec zkoušela, tak to vyzkouším raději osobně.

Jinak díky za plno postřehů Goauld :good:
___
Z tadyma jsem zjistil, že pokud by to byl origo alarm tak VAGem vypnout nejde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=9 ... 2&p=973261" onclick="window.open(this.href);return false;
O víkendu zkusím vyčíst typ komfortky a mrknu jestli má typ s alarmem nebo bez. To už by taky něco napovědělo.
Naposledy upravil(a) marfy8 dne 08.02.2013 02:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od Goauld »

Tovární vyzkoušíš na vagu. V testu akčních členů komfortní jednotky je test sirény alarmu. Případně adresa 45 hlídání interiéru.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od marfy8 »

Moc děkuju... Tak uvidíme o víkendu co s tím holka ušatá provedla :D

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od tornado1 »

vypnout alarm v komfortce lze, ale ne vagem..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od marfy8 »

Tak na vagu jsme to ještě neměli - nebyla u mě, protože houkání přestalo. Jediné co se udělalo byla otevřená a zavřená kapota, takže nejspíš to vypadá na ten kapotový spínač.

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od Sglunda »

panove resim podobny problem
po prepajeni studenaku v zamcich se mi auto uz sice zamkne na save okamzite ale po nekolika vterinach se mi spusti alarm.kdyz ho deaktivuji tak se mi zacnou odemykat a zamykat vsechny dvere a otvirat a zavirat okna.bohuzel nemam vag.ze by zamek od spolujezdce?ten jsem dnes delal a pred prohratim vse ok az na ten save ze se nezamykal napoprve.

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od Sglunda »

oprava: zamek je ok ale porad se spousti alarm chybi mi dodelat jeste jedny dvere muzou to delat ty neprepajene dvere?konkretne leve zadni?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od marfy8 »

Sglunda píše:bohuzel nemam vag
Obětuj ty blbé 4 stovky a kup si kabel. A pak budeš vědět odkud vítr vane...

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od Sglunda »

vitr val od zadnich dveri.ten spinac co tam je tak je uplne ko.nevite nahodou kde ho koupit?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Po zamknutí začne houkat siréna.

Příspěvek od marfy8 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=269203" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“