Smrad od leveho zadniho kola

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Adalbert »

Zdravím, dneska jsem dorazil k baráku a zjistil sem že je u levýho zadního kola cítit jakoby spálená guma. Celej den auto jezdí na sněhu takže pneu to asi nebudou. Napadlo mě že je něco připečenýho na výfuku, ale to by zase bylo cítit z obou stran. Nevíte co to může být? Jedná se o Touarega 3.0 TDI MY2012

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Jelko4 »

nemas tam niekde prihrievac? vobec neviem kde je v tuaregu, len tipujem

Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Adalbert »

To se mi nezdá, u toyoty máme přihřívač a tam je cejtit smrad za levým předním, ale je cítit jinak

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Radimurb »

Ahoj dela mi to taky cas od casu i kdyz to nehonim. Smrad jak spalena guma a praska ve vyfuku. Je mi divny ze to dela jen nekdy, mam trochu pocit jestli si nejak sam nevypaluje vejfuk nevim je to divny. Topeni je ve predu a smrdi jinak. Mam V10.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od koto99 »

Moze to byt uzavierka v medzinapravovom diferaku. Ked sa jazdi na snehu dostava trochu zabrat a smrdí ako spalena spojka, dalej to moze byt aj spojka ak mas manual, alebo kludne aj brzdove oblozenie ak si dal zabrat ESP.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Jelko4 »

vyfuk praska ked sa vypaluje dpf

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Radimurb »

Jelko4 píše:vyfuk praska ked sa vypaluje dpf
Ja sem si neco takovyho myslel. Myslim ze ten smrad je vzdy spojen s tim praskanim.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Jelko4 »

no to je mozne :)

iValler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2012 16:40

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od iValler »

Pokud vím tak u Touaregů nezávisle topení se montuje pravě v prostoru nad zadním levým kolem, takže by to klidně mohlo byt ono.

Adalbert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 22.05.2011 15:49

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Adalbert »

tak nakonec to byla pry zasekavajici se rucni brzda

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od MilanV6TDI »

Je to regenerace filtru pevných částic, opravdu to smrdí jak spálená guma a výfuk lupe vlivem zvýšené teploty ve výfukovém systému při regeneraci. Dělá to jednou za čas, podle zanesení DPF a je to normální. Že to bylo cítit z jedné strany stačí aby to proudění vzduchu sfoukávalo na jednu stranu. Naftový přihřívač (nezávislé topení)je vpředu vlevo, cítit je spálená nafta.

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Smrad od leveho zadniho kola

Příspěvek od Radimurb »

MilanV6TDI píše:Je to regenerace filtru pevných částic, opravdu to smrdí jak spálená guma a výfuk lupe vlivem zvýšené teploty ve výfukovém systému při regeneraci. Dělá to jednou za čas, podle zanesení DPF a je to normální. Že to bylo cítit z jedné strany stačí aby to proudění vzduchu sfoukávalo na jednu stranu. Naftový přihřívač (nezávislé topení)je vpředu vlevo, cítit je spálená nafta.
Konečně to někdo odborne vysvětlil. :good:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“