Zámky zadních sedaček - jak s nima ven ?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: Zámky zadních sedaček - jak s nima ven ?

Příspěvek od vasikpasik »

Nikdo nic? :blush:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Zámky zadních sedaček - jak s nima ven ?

Příspěvek od Dymák »

jestli jsem správně pochopil tvůj dotaz, tak nemáš problém s vložkou zámku na klíč (která brání odjištění mechanizmu), ale s tím mechanizmem zámku samotnýho, kterej drží opěradlo na tom šroubu...
Jinýmy slovy, ty zaklapneš opěrák, ale nezacvakne se na ten šroub - je to tak?
Je víc možností, proč to tak je
- ta odjišťovací packa je povytáhlá, nebo ne?
- zkoušels zacvaknout zámek šroubovákem při sklopenejch opěradlech?
- sedí ti zámek na ten šroub?

jinak ten samotnej zámek pasuje z jakýhokoliv passata, rozdíl je jen v barvě toho horního plastu podle barvy čalounění a doporučuju to sehnat komplet i s tím plastem, protože se to blbě skládá a rádo se vevnitř láme takový umělohmotný čůro
samozřejmě se liší levá a pravá strana
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: Zámky zadních sedaček - jak s nima ven ?

Příspěvek od vasikpasik »

Dymak píše:jestli jsem správně pochopil tvůj dotaz, tak nemáš problém s vložkou zámku na klíč (která brání odjištění mechanizmu), ale s tím mechanizmem zámku samotnýho, kterej drží opěradlo na tom šroubu...
Jinýmy slovy, ty zaklapneš opěrák, ale nezacvakne se na ten šroub - je to tak?
Je víc možností, proč to tak je
- ta odjišťovací packa je povytáhlá, nebo ne?
- zkoušels zacvaknout zámek šroubovákem při sklopenejch opěradlech?
- sedí ti zámek na ten šroub?

jinak ten samotnej zámek pasuje z jakýhokoliv passata, rozdíl je jen v barvě toho horního plastu podle barvy čalounění a doporučuju to sehnat komplet i s tím plastem, protože se to blbě skládá a rádo se vevnitř láme takový umělohmotný čůro
samozřejmě se liší levá a pravá strana
Packa byla povytáhlá už když jsem to koupil. Mechanismus nefungoval, nezacvakává se vůbec. Silou jsem zabral na tu packu a vytáhl jsem jí celou, vyletěla pružinka a kus bílého plastu, asi nějaká vložka na ten klíč. Ten zámek stojí origo přes litr, to už jsem se dozvěděl, že to budu muset koupit celý, pokud chci aby to fungovalo. Teď prostě zandám sedačku, ale nic není zaklaplé, čili pokud bych možná extra silně zabrzdil, je možné, že se sedadlo trochu odklopí a to se mi nelíbí :)

S tím sehnáním dílu problém nemám, spíš jak to opravit. Jestli se musí kvůli tomu rozpárat kožené čalounění nebo ten tapecíruňk ze zadu :) Abych to nějak nerozjebal a pak to tam nelepil kanagonem :D

Jinak mi to nefuguje na levým zámku, z pohledu zezadu. Ono to víceméně ničemu nevadí, pokud chci sklopit sedačku, tak akorát lehce zaberu a bez zámku to prostě sklopím a pak zase zandám. Jen při nějakém extrémním zabrždění by se ta sedačka možná malinko odklopila, ale jak je člověk puntičkář, tak ho i takováhle blbost sere i když je to auto starý 12 let, funguje tam totiž úplně každá žárovička a každá pi*ovinka, tak musí začít fungovat i ten zámek :D
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Zámky zadních sedaček - jak s nima ven ?

Příspěvek od Dymák »

tak to už jsi to rozlámal, jako já...
dostat to ven není těžký - potah má na konci přišitou plastovou lištu, která je na zádecch opěráku zacvaknutá do kostry podél celýho opěráku.
pokud máš dostatečnou sílu v prstech, tak jí v pohodě vytáhneš (stačí jen ten roh v okolí toho zámku) a potah přetáhneš naruby přes roh (pod tou plastovou miskou nahoře je jen zastrčenej)
Z boku zámku jsou dva šrouby - povolit a celý je to venku..
nebo nejdřív povolit, aby s tím šlo hejbat a pak přetáhnout ten potah (ta horní miska nebude tolik překážet) - ale ty už jí tam vlastně nemáš :mrgreen:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: Zámky zadních sedaček - jak s nima ven ?

Příspěvek od vasikpasik »

tak nakonec na to co jsi tu napsal přišel i kámoš, když zatáhl za tu kůži z kraje a vyjel kousek té lišty jak si psal :) já se toho bál za to tahat, abych to nějak nerozpáral nebo něco :) celý mechanismus už je opravený, akorát jak se koupil novej ten zámek, tak se musela vydělat vložka zámku z toho starýho, aby to pasovalo na můj klíč... jinak je to chycený z boku dvouma šroubama (imbusy) s hvězdicovou hlavičkou, takže je na to potřeba spešl imbus (kámoš naštěstí měl), pak stačí protáhnout zezadu 13ku klíč a už jen vyšroubovat :) konečně to mám vše tip ťop a konečně v tom autě funguje vše na 100% :good: ... ještě odstranit zeschlou mouchu co se nějak dostala k zadnímu středovému brzdovému světlu :laugh:

jinak zámek stojí něco malinko přes 1000kč...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“