PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
JozefKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 25.06.2012 11:04
Bydliště: Košice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od JozefKE »

Přesunuto z tématu o výkonu...

Takýto elaborát, skopírovaný zo stránky http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... 4ccab2afc5" onclick="window.open(this.href);return false; ti človek s talentom XXXXX zbúcha za päť minút a nemusí to byť ani výrobca produktu. (Nič v zlom) Ja to nepovažujem za dôveryhodné.
Samozrejme, ak sa ti kvôli VIFu skráti životnosť DPF filtra, nebudeš o tom vedieť a ani to nebudeš vedieť dokázať. Preto som sa pýtal na zodpovedné a overené informácie.

PS: prosím adminov presunúť do správnej témy.
Alhambra 2.0 TDI, 2008, BRT s DPF

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Bandog »

Přesunuto z tématu o výkonu...

JosefKE

A jak můžeš vědět v jakém stavu ten filtr je? Nebo ty jsi koupil auto jako naprosto nové a víš přesně jak s ním bylo od začátku zacházeno? Vliv VIFu je všeobecně znám jako pozitivní tak nevidím jeden jediný důvod proč do těch "sraček" co kupuješ na benzínkách nepřidat za "pár" korun i něco, co trošku vylepší hodnoty onoho paliva?!

Nejsem žádný prodejce, jen píšu své zkušenosti..................a ty se po začátku přidávání VIFu do nafty hodně zlepšily (klidnější chod motoru, žádná zamrzlá nafta, o trošičku menší spotřeba atd...................).

Nechci se tu nijak dohadovat, jen nechápu, proč by měl VIF mít vliv na DPF? To mi hlava nebere..................

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Skyppy »

Přesunuto z tématu o výkonu...

Jsme dva. Někdo se tu snaží dát odpověď (a dá hezkou odpověď) na položený dotaz a hned dostane přes prsty. Já osobně nemůžu proti VIFu říct ani půl slova. Proč se tedy dotčený nezeptá sám přímo u výrobce???? Domluvil jsem!!!! :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od Skyppy »

fimfulin píše:Zdravím pánové, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s přidáním aditiv a vlivu na chod bufíku. Jako řádný motorista jsem přidal správný poměr, ale ouha bufík od té doby jen zadýmí a nechytne. A když je tam nepřidám tak buf bufá. Stejný poznatek mám i s arktickou naftou do -40, kterou kupuji od známého co jezdí do ruska s truckem. Do té již aditiva nedávám, ale stejně buf nehoří. Mohla by to dělat špatná žhavicí svíčka v bufovi? Případně doporučili byste zvýšit vznětlivost nafty přidáním malého množství benzínu? cca 1-2l na nádrž nafty. Jinak starty motoru v pohodě na první brnknutí, dýmivost normoš. Díky za rady.
Taktéž. V zimě nemám problém s dávkováním "od oka" a bufík mi nic nevyčítá a motor už vůůůůbec néééé. :good:

wosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.01.2013 23:37
Bydliště: Náchod

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od wosa »

Přesunuto z tématu o výkonu...

No to je jasné, jsem přece jasnej agent od Opla a celej den nemám nic lepšího na práci , než psát hovadiny na fora abych zmátl nepřítele :D teda ve vší úctě :D

Ale v jednom má pravdu, ta debata sem nepatří a je potřeba, aby to admin přesunu jinam :-) děkuji
Sharan, r.v. 2007, 2.0 TDI (103 kW)

Uživatelský avatar
JozefKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 25.06.2012 11:04
Bydliště: Košice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od JozefKE »

Přesunuto z tématu o výkonu...

Bandog, klídek.
Môj filter po diagnostike u Jožka Abela bol v septembri v stave 37% zaplnenia, pokiaľ si dobre pamätám.
Nie, auto som nekúpil ako nové.
"Vliv VIFu je všeobecně znám jako pozitivní" - k tomu sa neviem vyjadriť čo to znamená, lebo je veľa vecí o ktorých sa píše na fórach pozitívne, ale v konečnom dôsledku je to blud alebo len placebo efekt. Samozrejme kto si dá do nafty čo chce, je jeho vec.
Nikde netvrdím, že si predajca. Reagoval som na ten mail z firmy.
Ohľadom DPF. Určite vieš, že mi máme namiesto rezervy malú nádržku, z ktorej si čerpadielko po každom natankovaní cvrkne do nafty svoje aditívim.
Preto sa pýtam, či vie niekto zodpovedne povedať, ako si tie aditíva navzájom porozumejú, či neurobia viac škody ako úžitku.
Alhambra 2.0 TDI, 2008, BRT s DPF

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Bandog »

Přesunuto z tématu o výkonu...

Já jsem naprosto klidný................vůbec se mě to netýká (DPF nemám), jen jsem tak nějak musel reagovat na tvůj příspěvek. A pokud si myslíš, že s tím, že je VIF kvalitní kecám nebo si snad vymýšlím (tvá narážka na bludy na forech) tak si o něm přečti i jinde a nebo lépe, vyzkoušej ho!
A ano, vím jak funguje DPF.
Jen mi šlo spíše o to, proč se tu do někoho, kdo má aspoň snahu si něco zjistit, tak nějak navážíš (to je silné slovo, ale jiné teď nemohu najít).

Za mě jednoznačně VIF ANO a to do jakéhokoliv naftového auta (ať už s DPF nebo bez něj)! Tady nejde o to, že si tvé auto do nafty "něco" (řekl bych močovinu) přidává, ale o to, že na benzince tankuješ sračky, které ten VIF trošku vylepší. A dále si to vylepší auto svou přísadou...............

:drinks:

Uživatelský avatar
JozefKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 25.06.2012 11:04
Bydliště: Košice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od JozefKE »

Přesunuto z tématu o výkonu...

To Skyppy: Ak ti stačí vždy len "hezká odpověď", tak si šťastný človek a nie je čo riešiť.
Pýtať sa v dnešnej dobe výrobcu na jeho výrobok, mi príde také.. no, vtipné.

To Wosa: Prečo agent Opla ? Lebo tvoj príspevok je zhodou okolností rovnaký ako na tom opel-clube ?
Alhambra 2.0 TDI, 2008, BRT s DPF

Uživatelský avatar
JozefKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 25.06.2012 11:04
Bydliště: Košice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od JozefKE »

Přesunuto z tématu o výkonu...
Bandog píše: A ano, vím jak funguje DPF.
Tady nejde o to, že si tvé auto do nafty "něco" (řekl bych močovinu) přidává, ...
A dále si to vylepší auto svou přísadou...............
Vidím, že fakt "vieš" ako funguje v našich autách DPF.
Alhambra 2.0 TDI, 2008, BRT s DPF

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od kubenec »

Kde tankujes?Asi primo v rafinerce syrovou naftu.:lol:
Protoze ty tam lejou takovych aditiv, ze se nam o tom nezda. Co se podle tebe muze tomu DPF asi stat? Kdyby si tam nalil malou koncetraci (1:1)benzinu budis, muze Ti dokonce shoret auto, ale po necem co ma mazaci schopnosti asi tezko a v takove koncentraci jako je VIF (1:1000) uz vubec. Dokonce je dokazano, ze 0,5lt benalu na 10-20lt nafty, taky v zime neuskodi. A do CR se muze lit i olej do benzinu pro 2takty (5cl na nadrz)
odeslano z Nexus-HD2 pres Tapatalk 2

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od M@rty74 »

Přesunuto z tématu o výkonu...

JozefKE - nepoužívej nick člověka, který s tímto nemá vůbec nic společného :!:

A za mě - pokud s prohlášením výrobce nesouhlasíš, nemusí to nutně znamenat, že se jedná o "fórový blud" - prohlášení je podepsané, tak kontaktuj paní či slečnu a můžeš se s ní pustit do odborné debaty, když jsi si tak jistý v kramflekách.
To, že podobný text najdeš na jiném fóru taktéž neznamená vůbec nic - je to asi tím, že jim chodí neustále dokola podobné otázky.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od rcmony »

VIF do nafty lejou i kamioňáci... i to o něčem svědčí
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od parizek_ltm »

ja jsem pri tankovani posledni nadrze pred dojetim do Italie nalil nejake aditivum od Agipu a po 5ti dnech, kdy auto stalo, posledni noc pri -20st. jsem nastartoval, takze ucel splnil, odhodil jsem ho do supliku a tam bude cekat do pristiho roku, jelikoz parkuju v teple :) :P :P :P

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od smolda »

To JozefKE: No, myslím že kdyby se na tebe sesypali všichni klubáci který VIF používají, byl bys samá blecha. Já sám vím asi tak minimálně o deseti lidech, kteří ho používají a já jsem jedenáctej. Tak předem neodsuzuj to co nemůžeš dokázat že je špatný. Já sám za sebe dávám VIFu :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: PALIVO, PŘÍSADY: přísady do paliva, omyl v palivu, ...

Příspěvek od vilik »

VIF používám také. Zmní i letní. A nemyslím si, že mně ukolíbal nějaký placebo efekt. Podle příspěvku jednoho zdejšího člena, kterého tu nazvali "šialencem", jsem udělal čištění vstřiků pomocí VIFu. Vůbec nechci a nebudu rozebírat, jestli jestli ta metoda technicky pomohla, protože k dokonalému posouzení by bylo nutné vyndat vstřiky před a po a posoudit rozdíl. Pro mně bylo rozhodující, že když ten motor jem na skoro čistý VIF, byl jeho chod klidný, hladký, tichý. Po zapojení na normální palivový systém se zvuky vrátily do normálu, na jaké jsem zvyklý.
Díky tomu jsem jsem přesvědčen o dobrém vlivu VIFu v naftě. A nejen já. Existuje studie, kde se porovnávala různá aditiva a VIF byl nejlepší. Jestli to najdu, hodím sem odkaz.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“