Převodovka DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Marek J
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 26.12.2008 19:44
Bydliště: Severní Čechy

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Marek J »

nekupuj jetou převedovku....za málo to nebude a hlavně tě to za čas čeká pravděpodobně znova....

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Pantani »

Snad to sem můžu napsat...

1) Když jedu na třeba druhý stupeň např. na 2000/min a pustím plyn, auto se jakoby celý "zhoupne" tím, jak hodně zabrzdí motorem. Když pak přidám plyn bez přeřazení na jiný převod, je to nepříjemnej cuk a už si podvědomě občas dávám pozor, abych přidáním plynu s posádkou moc necukal. Může za tohle chování převodovka, nebo je to něčím jiným?

2) Může se u DSG7 řadit za jízdy z D na N?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

dejf7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.08.2012 20:31

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od dejf7 »

Zdravím,mám Passata variant 2.0tdi CR(CBAB)103kw s DSGčkem (KQC) 6/2008 najeto 166tis a zdá se mi,že když jedu klidnější jízdou,řadí to o dost delší dobu než když mu trochu šlápnu,to řadí krásně rychle,je to normál?Kámoš má CBBB 125kw a typ převodovky LQT a jemu to řadí rychle i na nížší otáčky.Je to nějaká závada? Děkuji za reakce
Jo a ještě jsem před nějakým měsícem řešil cukání za studena,ale to je snad vyřešeno tak to s tim snad nesouvisí.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Pantani »

dejv7: máme doma Yetiho, kterej je se 103 kW, ale je jen 2 roky starej, netuším, jestli do těchhle dávaj stejný 6ti kvalty, na který se ptáš. V Yetim to ale řadí určitě bez váhání...

ad 2) z valné části vyřešeno přehráním sw řídící jednotky. Už jsem si párkrát všimnul, že převodovka řadí mírně jinak, hlavně když by měla chuť za relativně nízkých rychlostí (20 km/h) podřazovat, občas si to "rozmyslí" a neudělá to. Přispívá to ke klidnější jízdě s malinko vyššíma otáčkama (v tu krátkou chvíli, ne celkově), ale projev celkově je komfortnější. A mám dojem, že pod kopec to nemá tak velkou snahu podřazovat a naopak rychleji pod ten kopec reaguje už skoro na položení nohy na plyn - přeřazuje na vyšší stupně asi ochotněji - nebo se mi to jenom zdá? Každopádně jsem spkojenější.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Fila_20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.12.2008 16:10
Bydliště: Pardubice

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Fila_20 »

Zdravím, mám ten samý problém cuká mi to sice nepravidelně ale jen na 1 rychlsotí stupen nebo myslím i u zpátečky...
U Originál VW servisu a byl jsem ve třech mám přehraný software DSgčka a nepomohlo nic. Tak nakonec řikali setrvačník.
Ale jak tady čtu může to být i mechatronika, co ta stojí asi řádově ??? Setrvačník tu cenu znám :-(

dejf7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.08.2012 20:31

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od dejf7 »

Ahoj,mně to cukání odstranily až ve druhém servisu VW v prvním přehráli sw a prý je to ok,ale cukalo to pořád,podruhé udělali adaptaci převodovky a prej taky ok a to druhej den za studena to bylo asi tak o 300% horší,pak jsem zajel do jiného servisu VW a tam znovu přehráli sw převodovky,ale i motoru a od té doby klid,už asi 9tis km.ale mnš to cukalo spíš při udržování stálý rychlosti třeba na trojku 40km a po rovině bez přidávání a ubírání,ale dělalo to,jako když chce řadit 4 a hned zase ne,tak to třeba jako info někomu pomůže.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Pantani »

Resim tedka jinou vec, driv jsem myslel ze se nejak pletu a nechtel jsem panikarit, ale uz je to evidentni: pri jemnym rozjezdu na 2. st. Je znat, ze tam nekde na spojce nebo dsg neni neco v poradku. Asi jako kdyz byste jezdili ocelovym kolem po rovny desce, jen to ocelovy kolo by nebylo uplne rovny. Rezonance se umi prenaset az do palubky. Nic moc. Mechatronika? Setrvacnik? Mozna ze to mohlo zacit delat po par ostrejsich rozjezdech, ale moc jist si tim nejsem. Obzvlast se to umi projevit kdyz mam otoceny kola treba do prudky zatacky. Ma nekdo tip?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od milky22 »

Pantani píše:Resim tedka jinou vec, driv jsem myslel ze se nejak pletu a nechtel jsem panikarit, ale uz je to evidentni: pri jemnym rozjezdu na 2. st. Je znat, ze tam nekde na spojce nebo dsg neni neco v poradku. Asi jako kdyz byste jezdili ocelovym kolem po rovny desce, jen to ocelovy kolo by nebylo uplne rovny. Rezonance se umi prenaset az do palubky. Nic moc. Mechatronika? Setrvacnik? Mozna ze to mohlo zacit delat po par ostrejsich rozjezdech, ale moc jist si tim nejsem. Obzvlast se to umi projevit kdyz mam otoceny kola treba do prudky zatacky. Ma nekdo tip?

Cau, u teba to tipujem na vymenu homokinetickych klbov, na to by som sa zameral.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Pantani »

Cau, u teba to tipujem na vymenu homokinetickych klbov...
Ahoj, díky za tip, zapamatuju si to, až někdy pojedu okolo servisu, zeptám se. Věř, že já teda absolutně nevím, kde to roste :-D Ale třeba bude něco vědět google ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
konros
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 14.10.2012 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od konros »

Netusi nekdo kolik stoji komplet cela spojka pro DSG 6st. ??? Nema nekdo etku? Diky.
PASSAT 3c WHITE LIMOUSINE 2.0tdi CBAB, 2010, DSG, HIGHLINE, INDIVIDUAL, SKYLINE, alu CHICAGO 18.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od teekey »

konros píše:Netusi nekdo kolik stoji komplet cela spojka pro DSG 6st. ??? Nema nekdo etku? Diky.
nebude stacit repas? Jinak origo mi ukazuje nejakou cenu od 100-150k (HXK, JUB atd.), ale je mozne ze nemam aktualni cenik.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od mirke »

Těch cca 100 - 150 je za celou převodovku, on se ptal na spojku. Otázka je co má na mysli - u DSG jsou dvě "spojky". Někde se tady i řešila možnost jejich výměny, ale ve VW to určitě umět nebudou :-)

Uživatelský avatar
konros
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 14.10.2012 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od konros »

Ano u dsg jsou dve spojky. ALe je to slozeno v jednom obalu. Mam na mysli kolik stoji komplet cela spojka. Neco resim u dsg za problem prave. Mam auto v prodlouzene zaruce. Jen prej na spojky se ta zaruka nevztahuje. Tak me zajima kolik jen muzou cca stat. kdyby nahodou byla spatna.
PASSAT 3c WHITE LIMOUSINE 2.0tdi CBAB, 2010, DSG, HIGHLINE, INDIVIDUAL, SKYLINE, alu CHICAGO 18.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od teekey »

jsem se nejak prehlidl :D
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

johnny.cerny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.12.2012 17:11

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od johnny.cerny »

Zdravim, mam take pocit ze mi to spatne radi. Nebyl by nekdo z prahy nebo okoli kdo by byl ochoten to projet? Auto klidne nekam dovezu to neni problem. S zadnou dsg jsem take nikdy nejezdil. Diky
Passat 3C 2005 2,0TDi DSG, 103kW Highline - 160 000km
Touran 1T3 2013 1,6TDi manuál, 77kW TREND - k 20.1.2016 260000km
Polo 6N1 1996 1.0 manuál, 37kW - 196000

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“