BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od M@rty74 »

Používej sherlocka a najdeš :
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=97765" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=94275" onclick="window.open(this.href);return false;

tam uvidíš o čem je řeč
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od crashik »

M@rty74 máš recht... je to EGR.Tak záhada vyřešena. Ale co závada s brzdama?Z ničehož nic to ztvrdlo a nic... Pokontroluju ty tlakové hadičky,ale kde vedou?Některé mizí směrem k řidiči,kam tam?Na co se zaměřit?Díky...

jo a M@rty jdu hledat kde je turbo a to mimochodem vyhledávám jen v sherlocku a to jsem si byl tuto jistý že je to turbo :D

může to být sjetýma destičkama až nakost? :blush:
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od smolda »

Tu kuličku dej tam kde byla, nebo zažiješ opruzy jen kvůli blbý kuličce.
Turbo - spodní kryt motoru dolů, turbo je přibližně mezi kabinou a motorem, v jeho spodní úrovni.
Wohni se pod volant a prohlídni to pod pedálama, jestli ti tam nevznikla loužička. Spíš si ale myslím že to bude načatá brzdová pumpa.
Destičky sjetý na doraz bys určitě při brzdění slyšel, nedá se ten zvuk přeslechnout.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od crashik »

Čau smoldo,proč opruzy? Ta kulička tam byla na zaslepení EGR.Vytáhnu ho a vyčistím a nechám ho ON.Zdá se mi že to nějak moc žere tak třeba je to tím.Ale k věci:

Zjistil jsem že nemám podtlak v soustavě.Soustava začíná v podtlakové pumpě takže asi tam můžu hledat závadu.Motor sice jde do otáček ,ale už neslyším ani turbo.Takže nejspíše podtlaková pumpa,vytáhl jsem jí ale co teď?Jak poznám že je v dupě?Jsou na ní 3 šroubky,odmontoval jsem je (málem u toho porodil a serval je) ale jak poznat co s ní je?Jsou tam 3 lopatky a vypadají ok,co se na tom může posrat? Mám ji celou vyměnit?

Je třeba myslet na to že to auto mě finančně likviduje ,takže hledám nejlevnější variantu,prostě už je to xx tá vada toho auta až jsem z toho sklamaný. Takže pokud nové tak kde ho levně sehnat?Repasovat?
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od smolda »

No podtlakovou pumpu bych asi vrazil z5, zkusil jak se bude chovat po nastartování auta, na jednom z nátrubků by měl být podtlak, kterej ti přicucne prst když se budeš pokoušet ho tím prstem zacpat.
Turbo zas až tak akutně slyšet být nemusí, záleží na tom v jaký je kondici. Měl jsem Alhu I se stejným motorem a nový turbo bylo slyšet až při pořádným zátahu. Při normální jízdě jsem musel hodně napínat uši abych ho slyšel.
EGR jsem na tý mojí bejvalý holce taky zkoušel dát OFF a je pravda že mi začal motor fixlovat a zvedla se mi spotřeba. všechno jsem vrátil do původního stavu a šlapal zase jak hodinky.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

justin kapustin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 06.11.2012 18:18

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od justin kapustin »

nazdar je mozna takato ista zavada aj u passata b6? diki

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od smolda »

Systémy brzd si asi budou dost podobné. Měl by se k tomu ale vyjádřit odborník.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

justin kapustin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 06.11.2012 18:18

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od justin kapustin »

jasne este som to komplet neprecital lebo nestiham ale rozhodne pozrem tie veci co tu boli spomenute je to nepriemne ked je pedal tvrdy mne staci ze vyradim pridam a podtlak tam je ale podobne 2-3 krat stlacim pedal a opet je tuhy

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od crashik »

jojo justin kapustin tím mi to začalo až to včera zničeho nic ztvrdlo nadobro. Máš slabý podtlak na této věcičce : 028207A - Vakuová pumpa AFN , ale to bych řekl že je to i pro passata s motorem AFN. Ale zajímalo by mě,kde to sehnat jako bazarové zboží.
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od smolda »

Třeba tady: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=228" onclick="window.open(this.href);return false;
Koukej po nicku Prochy3344.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

justin kapustin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 06.11.2012 18:18

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od justin kapustin »

crashik píše:jojo justin kapustin tím mi to začalo až to včera zničeho nic ztvrdlo nadobro. Máš slabý podtlak na této věcičce : 028207A - Vakuová pumpa AFN , ale to bych řekl že je to i pro passata s motorem AFN. Ale zajímalo by mě,kde to sehnat jako bazarové zboží.
no tak kamo toto uz mam za sebou, idem si z ostravy na havirov a pred kruhovym vypnem tempomat idem brzdit, a brzdovy pedal ako kamen ani turbo neslo nic, tak som do tesina pomalicky dosiel a dal to servisakovi a na druhy den auto hotove neaka podtlakova hadica prasknuta v mraziskach a cena aj s robotou 1000kč tak uvidim co to moze byt teraz musim to dat riadne pozriet

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od crashik »

Díky smolíku - kamo ty už máš za ty rady co jsem od tebe dostal minimálně flašu domácí :) Tu podtlakovou pumpu seženu jinou a ještě pořádně zkouknu tu hadičku co vede do ní.Zítra dám vědět jak jsem dopadl.
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od crashik »

Takže pánové , jsem zase nasr*ný na maximum. Vyměněna podtlaková pumpa original Pierburg a? no a nic ! Pedál stále tvrdý a do pumpy nejde podtlak nic,takže auto už je v servisu a pokud se to podaří tak během příštího týdne budu znát příčinu.Ale vůbec mi to neleze do makovice proč hned po výměně olejového čerpadla? ...nevěřil jsem že to někdy řeknu ,ale zlatá felicia ... :(
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od matko001 »

Do pumpy nejde podtlak? Nema nahodou ta pumpa ten podtlak vytvarat?
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od crashik »

no však ano,když odpojím tu černou hlavní podtlakovou hadičku a přímo na pumpu přiložím prst - nic se neděje.Mělo by to alespoň trochu sosat no ne? Něco malo citim že to saje když jsou 4 tis otáček ,ale nic moc.Pumpa je nová original Pierburg.Když ji dám do vrtačky tak to sosa dost.

Ve chvíli když zabírám na plyn a začnu k tomu šlapat na brzdu tak otáčky motoru začnou klesat bez ohledu na to jak moc šlapu.I když mám plyn na plno otáčky nevzrůstají a pak pustím brzdu a otáčky najednou vyletí jak cip. Buď je to tlakem a nebo spínačem brzdového pedálu - nevím jak to ŘJ vyhodnotí když zároveň mačkám plyn a brzdu.

No ještě by mě zajímalo zda má spojitost olejové čerpadlo a podtlaková pumpa jelikož se to přihodilo hned po výměně olejového čerpadla. Je to na stejné hřídeli? Zdá se mi že ta hřídelka olejového čerpadla trčí z vrchu kde je nasazená podtlaková pumpa nebo ne?
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“