Nefunkcni xenony...

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od ZALL »

Spíš je potřeba udělat základní nastavení xenonů přes vag, pak by to už mělo chodit pokud to nepíše žádné nové chyby...
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

v.kalandra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.12.2010 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od v.kalandra »

Měl bych maly dotaz. Mam podobny problem na prave straně-studena se nechytá ale po chvíli OK. Auto mam chvilku, tak nevim zda byly měněny nebo jeste origo.
Ale jedná se mi spíš o to, že jsem tu četl že jsou to BiXenony. A rekl bych že jsou to obyč xenony bez přepínání! Jak to tedy je? Mam zavadu na přepínání? VAG je ale čistej. Mám Passata B5.5 2002 rok, 2,5TDi

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od ZALL »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=225096" onclick="window.open(this.href);return false;
v tomto tématu najdeš foto origo světel halogen versus bi-xenon. Xenon se na 3BG (B5,5) nedělal, buď máš Hid sadu v halogenech, nebo nechodí to přepínání... Jestli jedna výbojka nechce startovat, tak bude s velkou pravděpodobností měněna za nějakou levnou náhradu.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

v.kalandra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.12.2010 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od v.kalandra »

Aha! Tak v tom pripadě mi to asi nemakaá..... Ale zase je divny že by to nešlo v obou světlech zaroven... No zkouknu to až bude čas. Jak se dá jednoduše světlo vyndat? Jsou jen viditelne šrouby nahoře nebo i nějaky schovany dole? Nemusí doufám nárazník dolů, že ne??

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od ZALL »

samozřejmě že musí nárazník dolu, pokud chceš vyndat světla. Vymysleli to přeci v Německu...
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

v.kalandra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.12.2010 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od v.kalandra »

No to je radost :-) tak to si vemu asi volno na tyden a objednam si novy vybojky rovnou :-D Protože ještě mi nečerpá čerpadlo ostřiků světel, rele sepne ale čerpadlo stojí. Pak ventilator upadlej na sahaře klimy-nevim jak je to mozny :-D Takze to vemu asi při jednom :-((( Němci!!

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od napster »

Buď rád za Nemce. kup si Renaulta!! :lol: jinak vyndat světla je otázkou 15min :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

v.kalandra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.12.2010 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od v.kalandra »

to jo, když člověk ví jak na to... :-) na oktavce jsem je měl taky hned, obzvlast kdyz jsem měl cvik kazdej mesic dovnitř a ven :D

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od vedzr »

ZALL píše:Spíš je potřeba udělat základní nastavení xenonů přes vag, pak by to už mělo chodit pokud to nepíše žádné nové chyby...
Vsude se pise udelej zakladni nastaveni xenonu pres VAG, ale nedocetl jsem se jak se to dela. Poradis?
nyní Touran 2.0TDI 103kW DSG
předchozí Passat 1.9 TDI 96kW

šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od šákmy »

Známej dělá ve philipsu a údajně měli výbojky v sobě rtuť kterou kvůli ekologii zakázali a dáva se tam nějaká směs plynů, která potřebuje větší startovací proud. A d2s už se prej vůbec nevyrábí ale údajně jdou nějak upravit d3s že nahradí ty d2s. Tak buď koupíte starý skladový zásoby, který by měli šlapat a nebo ty nový který nefungujou. Příští týden mi je má dovést tak dám vědět jestli to funguje.

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od vedzr »

vedzr píše:
ZALL píše:Spíš je potřeba udělat základní nastavení xenonů přes vag, pak by to už mělo chodit pokud to nepíše žádné nové chyby...
Vsude se pise udelej zakladni nastaveni xenonu pres VAG, ale nedocetl jsem se jak se to dela. Poradis?
MAM POSTUP. Delal jsem vzdy chybu, ze jsem mel zatazenou rucni brzdu. hihi

Postup zakladneho nastavenia orig.xenonov:
- auto zaparkovane na rovine
- NEzatiahnuta rucna brzda !!!
- zapnute zapalovanie
- VYPNUTE svetla

[55 - Xenonove svetlomety (Xenon Range)]
[Zakladne nastavenie (Basic Settings) - 04]
Skupina (Group) 001
[Start (Go)!]

Pockajte aspon 20 sekund kym sa hybu motorceky svetiel. Svetla sa dostanu do nastavovacej polohy. Zapnite svetla, nastavte ich na regloskope nastavovacimi skrutkami.

Prejdite na Skupinu 002.
RJ xenonovych reflektorov sa tym "naucila" tuto novonastavenu polohu ako svoju vychodiskovu polohu.

[Hotovo, Spat (Done, Go Back)]
nyní Touran 2.0TDI 103kW DSG
předchozí Passat 1.9 TDI 96kW

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od Trafika »

Mám ten samý problém pravé světlo chytá po výměně výbojek(philips)jek se mu chce.
Kluci na kolik vyjde ten startér(případně odkaz kde ho koupit)a na kolik ta Ř.J dík
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od napster »

tak jsem včera namontován projektory z e super 2007 1.gen a zase něco vidím. maj jinak umístěny el magnet,ale po 3hodinách jsou tam. teď jen zjistit z jako materiálu jsou paraboly. magnet se na to nechytá.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od kubrtik »

Může xenonová výbojka odejít zničeho nic nebo je to vždy postupné. Mi totiž přestalo najednou svítit jedno světlo a tak zjištuji jestli by to náhodou nemohlo být trafo, protože kupovat hned výbojky se mi nechce. A ještě víc se mi nechce kvůli tomu, abych zjistil včem to je, rozebírat celý předek.

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od cotijedotoho »

ahoj, před cca rokem a půl jsem měnil výbojky, svítily v pohodě, jenom levá se občas rozsvítila na několikátej pokus, ale ted už mi to světlo přestalo svítit uplně, výbojka se rozsvítí, chvíli slabě svítí a pak zhasne, bude to starterem?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“