předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od frigi »

Zdravím všechny .Mám takový problém Passat 1.9 TDI 74 kw AUTOMAT . Automatická převodovka začala zlobit cukat a často mění otáčky , už jsem byl na výměně oleje v převodovce ale už to dělá znovu .Tak nevím jestli repas převodovky ale někde jsem četl že to dělá měnič tak nevím jestli by byl nutný repas celé převodovky, nebo jsem uvažoval o výměně za manuální převodovku ,nebo za jinou použitou automatickou převodovku , ale možná bych nejraději manuální, tak vás prosím jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti a na kolik by to asi vyšlo předělat automat na manuál a co se asi tak musí všechno měnit . A ještě jestli se tam muže dát 5ti nebo 6ti stupnová převodovka .Předem vám všem děkuji

holcat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.10.2007 17:50

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od holcat »

zdravim te prave dneska mi zacli prekopavat auto 74kw rok 2004 do manualu tak pokud budes mit zajem tak se ozvi pisnu ti co a jak

romanmon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 11.06.2009 11:36
Bydliště: Praha

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od romanmon »

Tak to by me taky zajimalo,jak to vyjde cenove.Ja se teprve chystam na vymenu oleje a doufam ze to pomuze.Nekdy mi tam jde spatne dat z P na R a poté mi D skubne...
Skoda Superb Combi r.v 2010 2.0 CR
Passat 1.9 tdi 77kw r.v. 2007 variant
Sharan 1.9 tdi 85kw r.v.2001
Golf IV 1.9 tdi 66kw r.v.1999 automat

holcat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.10.2007 17:50

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od holcat »

romanmon píše:Tak to by me taky zajimalo,jak to vyjde cenove.Ja se teprve chystam na vymenu oleje a doufam ze to pomuze.Nekdy mi tam jde spatne dat z P na R a poté mi D skubne...
cenove to vyjde za kolik sezenes tyto veci :prevodovka,komplet spojka setrvacnik,pedaly,poloosy,lozisko na mrkev do kliky,trubicku mezi spojkovym pedalem a prev tj ovl spojky, pokud mas 74kw tak je lepsi dat poloosy z 96kw aby jsi nemusel menit naboje v prednim kole je tam jiny prumer pak nekoho prumerne zrucneho a trpeliveho a JE TO jo jeste drobnost nekdo ti musi upravit startovani protoze to mas u automata blokovane ,a zapojit couvacky. tod asi vse za praci jsem dal 10tis protoze jsem to musel mit do 2dnu opravene

holcat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.10.2007 17:50

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od holcat »

holcat píše:
romanmon píše:Tak to by me taky zajimalo,jak to vyjde cenove.Ja se teprve chystam na vymenu oleje a doufam ze to pomuze.Nekdy mi tam jde spatne dat z P na R a poté mi D skubne...
cenove to vyjde za kolik sezenes tyto veci :prevodovka,komplet spojka setrvacnik,pedaly,poloosy,lozisko na mrkev do kliky,trubicku mezi spojkovym pedalem a prev tj ovl spojky, pokud mas 74kw tak je lepsi dat poloosy z 96kw aby jsi nemusel menit naboje v prednim kole je tam jiny prumer pak nekoho prumerne zrucneho a trpeliveho a JE TO jo jeste drobnost nekdo ti musi upravit startovani protoze to mas u automata blokovane ,a zapojit couvacky. tod asi vse za praci jsem dal 10tis protoze jsem to musel mit do 2dnu opravene
JESTE JSEM ZAPOMEL LEHKA UPRAVA NAPRAVNICE drzak prevodovky je jinde ale jen jeden

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od frigi »

prosím tě mohl by jsi mi napsat na kolik to asi tak vyjde cele i s materiálem to předělání na manuál , nevím jestli mám kupovat automatickou převodovku kterou jsem viděl za 20000 kč plus práce ,nebo předělat na manuál a jestli nejsou potom problémy s přepsáním v TP předem dík.

Josef Lazar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.02.2013 08:29

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od Josef Lazar »

mám Passat Variant 2,0/103kw automat a 140tis najeto a žádný problém.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od KOŠŤÁL »

A co papírově? STK asi bude problém
Obrázek

Uživatelský avatar
Boriss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ....Litvínovská OMW....

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od Boriss »

papírově se může postavit na hlavu a odstrkovat ušima a neprojde to(řešil jsem to)....muselo by to na výzkumák atd a cenove by to vysplhalo asi víc než cena auta...takže pokud to má byt legálně..tak repas automatu :wink:
Chces naftu,benzin?.............tak si zajed na pumpu

MgrDudek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.07.2019 18:43

Re: předělání z AUTOMATU na MANUÁL

Příspěvek od MgrDudek »

Zdravím měl bych takovou prosbu mám vw new beetle 1.9 TDI 66kw v automatu a potřeboval bych poradit na kolik by případně vyšla změna převodovky z automatu na manuál. Díky moc za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“