Nevrací se brzda (ruční)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od marcus86 »

Zdarec chlapi, když zatáhnu ručku a pak ji povolím, tak na jednom kole se brzda úplně nevrátí a trochu brzdí ... co s tím? Když ujedu třeba 5 km a zastavím, tak se z brzdy krásně trochu dýmí ... a ta vůně ... Dělá mi to od včerejška. O co jde a jak to mám opravit? Díky moc.
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od standokan »

vyčisti a namaž bohden :wink:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od marcus86 »

tak jsem na to mrkl ... a zjistil jsem, ze to nedela lanko, ale je asi zarezla ta brzda. Ta cast, v ktere drzi to lanko, ktere je upevneno sroubem a pohybuje se kdyz se zatahne rucnica. Je na nem takova velka pruzina, aby se to vracelo zpatky. Tak tahle cast se mi proste nevraci. Co s tim? Jaky je navod na opravu? Mazat a rozhybat ... ?
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od marcus86 »

sem netušil, že jste všichni tak znalí :lol:
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od cernohousmartin »

oživím tohle starší téma...na podzim jsem repasoval oba zadní třmeny,důvod byl ten že levý přibržďoval,tak jsem prevntivně udělal oba,dal jsem nové hadice,kapalinu a řádně odvzdušnil,no a teď k problému.Dnes když jsem přišel z práce k autu,tak jsem povolil ručku a hle,zustala viset,mělo volný chod cca 4cm na horu,auto docela přibržďovalo,po asi 5km ručka povolila a vše bylo v pořádku,když jsem přijel tak jsem šlahal na kotouče a přibržďovalo pravé zadní...je možný že by mohl zas být třmen zatuhlý i když se opravoval nebo to má na svědomý lanovod?byl totiž v místě jak se zahákává za třmen lehce poškozený,tak jestli je možný že tam natekla voda a zmrzla?dík všem za rady.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od M@ty »

Vzhledem k mrazu bych si dovolil tipnout zatuhlý lanovod.Má úvaha je podpořena volným chodem ruční brzdy.Přijde jen mě postavené na hlavu v mrazech nechávat zataženou ručku? V zimě jí znám jen k tomu,že se s ní lépe zatáčí.Nechci se tím nikoho dotknout.Beru to jako samozřejmost.A že jsem se do těch lanovodů snažil injekcí dostat čistý silik. olej a stejně jim nevěřim.Rychlost,stočim kola k obrubníku,založim cihlou a je to.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od jan4motion »

Měnil jsem lanovod asi před měsícem a docela jsem se divil, že stačí aby se z lanka začal jen jeden drátek odmotávat a ta pružinka, co vrací třmen po povolení ručky do odbržděné polohy už to nepřetlačí. O to víc jsem se utvrdil v tom co píše i M@ty - ručka je pro zábavu, rozjezdy do kopce a nebo jiné vyjímečné situace. Znám ale lidi, co ji zatahují kdykoli, kdekoli -> na rovině + rychlost, na každé křižovatce (i na rovině) - to jsou pak rozjezdy, když tam skočí zelená a honem honem!...
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od cernohousmartin »

ok,nebudu zatahovat ani v kopci,snad neujede

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od M@ty »

Nevím jak u V6 benzín,ale u mého brikeťáka s Torsenem by to ani ve velkém kopci jen s rychlostí neujelo.Stejně ještě stočím kola k obrubníku a pokud není,tak hold něco pod kola.Ale co jsem se dočet tak se tím dost namáhá pružina ve dvouhmoťáku.Ale ta spojka je stejně ještě originál a má to skoro za sebou.V každém případě už jsem slyšel o jedincích,co s přimrzlou ruční brzdou ani neodjeli a teď shánějte někoho v blízkém okolí s vyhřátou garáží...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od Jenda. »

Tohle ale neni řešení. Mě zůstává viset i v letě.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od M@ty »

Tak to mušíš zjistit,kde je problém.Můžeš vypojit lanovody na připojení k brzd. třmenům a zkusit jestli volně chodí.Na zadních třmenech musí být vratné pružiny.Když jsem třmeny repasoval,tak jsem měl celkem orezlé hřídelky,co vedou do mech. ruční brzdy uvnitř.Je tam tedy bronz. pouzdro,ale kdyby bylo koroze hodně,tak by se to mohlo přestat hýbat.Většinou je to ale lanovodem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od xingisx »

já mám 2 roky zpět měněny lanka, rozhejbaný a přetěsněný hřídelky a vůbec nemám problém z kopce zabrzdit na ručku a druhý den zase jedu pryč aniž by byl problém.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nevrací se brzda (ruční)

Příspěvek od majkl1 »

Pravděpodobně vyrezlá hřídelka v brzdiči. Podle mne, když odpojíš lanovod, tak s tím rukou nepohneš. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“