Stop nížký tlak oleje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Hudy »

Zdarec,tak tenhle nápis se mi dneska na Pašíku rozsvítil snad 6x jak jsme fičeli z hor z dovči.Ještě nikdy jsem ten nápis neviděl.Na horách jsem jezdil jen 2km na sjezdovku a naspět na hotel,motor se skoro nezahřál.Nárazník byl zalepený sněhem a ledem,je možné že se správně nechladil olej?Nebo v čem mám hledat problém.Mám po výměně oleje před 5t.km.Celkem mě to vrtá v hlavě,oleje je tam po horní rysku.Díky všem za rady Jirka

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Jindra 1.8T »

že by olejové čerpadlo mě též svítil po výměně čerpadla klid

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Hudy »

Já jsem s tím pak jel v klidu ještě 200 km k domovu a pohodička.Dneska ráno cesta do práce cca 50 km v pohodě.Po zahřátí jsem ho točil do červených a napohodu,tak nevím,mechoš mi říkal že pokud byl za.ebaný nárazník od sněhu a ledu a hned po vyjetí v mrazu se šlapalo na plyn tak to dělalo ono.Doufám že už to bude ok.

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od palacinka »

U tohoto motoru poměrně časté, ucpaný sací koš. Příště použít hledat, na fóru je toho o tomto napsáno dost. Vana musí dolů, odmontovat sací koš, důkladně vyčistit a zase vše smontovat a dát nový olej. Pokud to budeš takto honit, tak se dočkáš jedině zadření a následného zničení motoru. Jsou zde případy, kdy jim to při této závadě netlačilo olej nahoru a zadřelo se to na vačce, atd. atd. Já toto řešil mezi svátkama teď v prosinci, můj sací koš měl průchozích tak pět dírek, což byl zázrak, že se to nezadřelo, ale jakmile mi poprvé tato hláška vyskočila, tak jsem okamžitě sundal nohu z plynu, po chvilce to zase zmyzelo a pak zase znova. Druhý den se to dokoce ani neobjevilo. Ale jak jsem to další den vezl na hever, tak jsem myslel, že nedojedu, co půl kilometru, tak to na mě kříčelo. Takže s tímto opatrně, jinak to zadřeš.
A mechoš je blb, žádný za.jebaný nárazník od sněhu a ledu na to nemá vliv, vana s olejem ja na motoru, ne na nárazníku.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

tyler55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 04.12.2012 21:08

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od tyler55 »

ako pise palacinka na mojej starej octavii rs ma tiez niekedy prekvapila kontrolka a hned som musel vypnut motor aby trochu opadol bordel zo sytka. Kup pastu a vycisti to nie je to take zlozite ako by sa mohlo zdat
VW passat 2.8 v6 2002 + lpg tartarini

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Hudy »

Od té události mám najeto 500km a bez problémů,uvidím jestli se to ještě rozsvítí do výměny oleje mám 7000 km.Je složité sundat vanu na b5,5.Hned pod vanou je náprava,nebo ta troška místa co tam zůstává stačí?Díkec

Uživatelský avatar
Vasilo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 24.06.2010 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Vasilo »

Každopádně vyměnit olejové čerpadlo :) mě to dělalo taky občas a pak častějí a častěji...
Vyměnil jsem a pohoda 1.8t hrozně trpí na toto aji na koše vana.. strašně rychle se tam hromadí bordel.
Vyměnil bych čerpadlo olej a vyčistil vanu..
Passat B4 Variant combi 2.0 GL LPG - dříve
Passat B5 1.8 T - nyní

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od palacinka »

není pravidlem, že to dělá olejové čerpadlo, na olejovém čerpadle se prakticky nemá co posrat, daleko důležitější je mít čisté síto v sacím koši, to je většinou totálně zabordelené od kousků karbonu, což znamená, že olej nemá přes co správně procházet do motoru, když to udělalo mě, tak jsme měřili tlak oleje a do 2000ot. byl tlak v pořádku a pak vzhledem k otáčkám byl velmi nízký, což bylo jasné, že čerpadlo dává jak má, ale ve vyšších otáčkách to už nemá co dávat a auto křičí

ideálně pak vypustit olej, nahoře přes kozu chytit motor, dole kompletně povolit nápravnici, pak se lze bez problému dostat k zadním šroubům u vany, sundat vanu, odmontovat sací koš a stačí kouknout na síto a nebo z jedné strany posvítit do sacího koše a hneb bude jasné, jak moc je síto ucpané, moc světla přes něj neprojde, pak vanu a síto důkladně očistit, když je vana dole, tak není na škodu zkontrolovat šálky a taky olejové kanálky, nejlépe i kanálky u olejového filtru, může se stát, že tam může být taky nějaký bordel od karbonu, no a když je to všechno zkontrolované a vyčištěné, tak to smontovat, dát nový olej a filtr a tradá do světa
mnohdy po tomto úkonu dojde i ke ztišení motoru, protože se začne celkově lépe mazat díky zvýšení tlaku oleje v celém motoru
já jsem ještě po tomto úkonu změnil olej na 5W40 a dokonce mi to přestalo úplně žrát olej, před tím mi to žralo litr na 4000km
většinou se to síto rychle zanese, pokud se do auta začne dávat jiný olej než na jaký je naučené a začne se tím rozpouštět karbon a jeho kousky začnou cestovat ve vaně a tlačit se do síta, to byl původně můj případ, i když to uvolňování karbonu je většinou dlouhodobější případ
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Jindra 1.8T »

Tak já to moc nedráždil blikl jednou a zanedlouho znovu hned sem to vypl a neriskoval sem vana dolu sací koš naprosto čistej vyměnil sem čerpadlo vyčistil vanu a šup spět a od minulé zimy jezdím bez potíží a to čerpadlo není zase tak drahý

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od palacinka »

tak jasně, pokud je koš čistý, tak je to čerpadlo, jen většinou je to opačně, ale to člověk zjistí, až sundá spodek, do té doby to jsou jen spekulace
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Hudy »

No mám celkem obavu z toho jak pujde sundat vana,někde jsem četl že u b5,5 to jde v poho bez nutnosti nadzvedávat motor.

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od palacinka »

motor se nadzvedávat nemusí, jen je potřeba svěsit nápravnici, dělal jsem to teď v prosinci, motor nahoře zajistit přes kozu
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Hudy »

Dobré ránko,tak dnešní jízda do práce s probliknutím nápisem STOP nizký tlak oleje,hned jsem zastavil a vypnul motor.U mechouše jsem se obědnal na středu a u Meggyho obědnal dílce.Měli jste pravdu klucíí

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od palacinka »

jak bude spodek dole, pokud bude sací koš čistý tak je v háji čerpadlo, pokud bude totálně zabordelený, tak ho vyčistit a čerpadlu nebu nic
hlavně pokud teď s tím musíš jezdit, tak to nehonit, jen v nízkých otáčkách, aby se to stíhalo mazat
hodně zdaru
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Stop nížký tlak oleje

Příspěvek od Hudy »

Zítra jdeme na to,kolem 15 hodiny se jde rozdělávat,jen mě překvapilo že pod vanou není žádné těsnění jen pasta

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“