Chyba podvozku - servis

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

Zacala sa mi objavovat chyba podvozku. VAGom som zistil nasledovnu chybu:

Address 34: Level Control Labels: None
Control Module Part Number: 7L0 907 553 G
Component and/or Version: LUFTFDR.-CDC- 3C3P1 3112
Software Coding: 0015541
Work Shop Code: WSC 31414 790 00001
1 Fault Found:

01400 - Suspension Level Control
001 - Upper Limit Exceeded


Sprava sa to tak, ze chyba mi vzdy naskoci asi po 5tich minutach jazdy.
Na parkovisku som sa stym pohral a zistil som nasledovne:
Pri zdvihani podvozku nie je ziadny problem, auto sa bezproblemovo zdvihne na uroven OFFROAD aj do EXTRA OFFROAD, ale akonahle zvolim uroven AUTO tak zacne vypustat mechy, auto sa zacne znizovat,ale nakoniec vyhlasi chybu pozdvozku a prava strana ostane (vpredu o 1,5cm, vzadu o 4cm ) vyssie ako lava strana. Vymazem chybu VAGom, ak sa auto pokusam dalej znizit na NAKLADACIU uroven nic sa nedeje, len mi napise, ze ZASOBNIK SE PLNI, ale kompresor nepocujem.
Ak zacnem auto zvysovat opat na OFFROAD ci EXTRA, nie je ziaden problem a auto sa zodvihne rovnomerne.

Co to moze byt?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

ci nahodou nejako neblbnu snimace naklonu napravy, by som to napojil na vag a sledoval to v meranych hodnotach pri tom vypustani

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ajax007 »

Mel jsem stejny problem. Udajne je to tim, kdyz auto dlouho stoji ve vlhkem prostredi (coz ted v zime asi neni problem). Soucasti kompresoru je i odvlhcovac vzduchu. V podstate je to maly zasobnik s kulickami - neco na zpusob silicagelu - tato cast kompresoru byla zrejme vadna.

Auto se zdvihne bez problemu ale pak neklesa. Mne neklesalo prave zadni kolo a porad to hlasilo chybu podvozku. Ovladaci jednotka se snazi auto srovnat ale vzda to po nekolika pokusech (je tam limit poctu manipulace s podvozkem za urcity casovy usek - neco jako 10x za minutu nebo tak neco - proto ten upper limit exceeded).

Kazdopadne - VW na to ma servisni sadu na kompresor, stoji cca 4500 Kc. Po vymene bez problemu.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

Kde je ten odvhcovac priamo v kompresore ci niekde na nom?

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ajax007 »

Je soucasti kompresoru. Takova cerna plastova krabice.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

Len mi nejde do hlavy, preco je potrebny pri spustani kompresor, kedze vzduch sa ma z mechov vypustit a nie napustit.
Taktiez neviem pochopit, ak je vadny nejaky "odvhcovac" tak kompresor natlaci vzduch bezproblemovo, ale paradoxne ma problem vzduch z mechov vypustit, vtedy by nemal byt predsa kompresor vobec potrebny.

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ajax007 »

Logika je nekdy pekna ku*va co? ;-)
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ajax007 »

Kazdopadne vazne... VW na to ma nejaky TSB, podle kteryho mi pak provedli vymenu. Mozna bych to jeste nekde nasel...
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

Dost podobnych problemov som nasiel na americkych forach a tam to bol vzdy problem ventil v hornej casti tlnica ktorym sa tlaci vzduch.

Neviete nahodou kade sa odfukuje vzduch ked sa auto znizuje? Ak cez ten isty ventil ako , ked sa mech nafukuje, tak by to mohol by problem.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

Ventil moze mat dva chybne stavy, bud vzduch pusta alebo je seknuty a teda nevie vypustit. Ak ti pusta najdes si auto na parkovisku rano klesnute. Ak nevie vypustit tak sa podvozok neda nastavovat. Ale tebe sa nastavovat da a ani auto ti neklesa (nepisal si).
Naposledy upravil(a) ameron dne 28.02.2013 10:53, celkem upraveno 1 x.

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

Mne sa da auto len dvihat, spustat mi uz nejde, vyhlasi chybu. Tedna ked som to meral, tak sa spusti cela lava strana, pravy predok ostane cca 1,5cm vyssie,ale zadok sa zrejme vobec nespusti, to musim este overit.
Teda predpokladam, ze zadna prava strana ostane zodvihnuta, ostatne tlmice sa vypustia.
Ten napusteny pravy zadny tlmic moze sposobit aj to, ze aj prava predna strana auta je o trosku vyssie ako lava predna strana.

Z toho by logicky bolo jasne, ze je to ventil na zadnom prevom tlmici.

Uz len kde ho zohnat za dobru cenu.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

Len original za cca 80e tak nejak som ho kupoval.

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

No mne ventil drzi, len je zrejme zaseknuty. Skusim ho nejak prefuknut kompresorom, mozno sa rozhybe.

Ten ventil to je len sama mechanika, nie je to ziaden elektorventil (selenoid). Akym sposob dojde k vypusteniu mechu cez ten ventil?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

Neskumal som ako funguje ale ziadna elektronika k nemu nevedie, predny je nasroubovany na vzduchovej pruzine a vedie z neho ta plastova hadicka. Tu mas o ventiloch temu:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=200&t=221657" onclick="window.open(this.href);return false;

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ajax007 »

Mne se to stalo kdyz jsem auto kupoval, stalo nejakou dobu venku. Po zvednuti az do nejvyssi polohy uz se zpatky nevratilo prave zadni kolo. V servisu rikali, ze je to nejspis tim, co jsem popisoval, a ze je dost dobre mozne, ze si to po nejake dobe samo sedne. To se taky stalo a pak ty problemy uz nebyly. Ale vzhledem k tomu, ze prodejce to uznal jako skrytou vadu a zaplatil i opravnou sadu kompresoru, nechal jsem to udelat. Od te doby mam pokoj a skoro novy kompresor :-)

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Odpovědět

Zpět na „Touareg“