Demontáž Airboxu 2.3 V5

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od Shamey »

Ahojte, měl bych dotaz ohledně demontáže airboxu.

Chtěl bych namísto stávajícího origo airboxu s obdelníkovým filtrem dát nějaký sportovní filtr.

Nerozumím tomu moc, tak nevím jaký byl byl dobrý, jde mi hlavně o snížení spotřeby, zvýšení výkonu pro mě není zas tak důležité, avšak nebránil bych se tomu. Reakce typu, nemáš jezdit jak prase a nešlapat na to si prosím nechte!

Zde přikládám nějaké filtry co jsem našel:

http://www.sbazar.cz/koca/detail/362254 ... -universal

http://www.sbazar.cz/koca/detail/244263 ... rom-rozmer

http://www.sbazar.cz/koca/detail/244316 ... jnovejsi/8

Nevím zda li je tato značka dobrá, tak bych prosil o případné rady, reference, cena max do 1000,-.
Dále bych chtěl nějak popsat nebo ukázat na obrázku, jak demontovat stávající airbox a co udělat pro správnou funkci nového. Děkuji S*

Mám GIV 2.3 V5.
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od majrek001 »

nechci ti do toho nějak kecat, ale tím to víc ztratíš než získáš, filtrem získáš tak maximálně zvuk a ztratíš výkon.. spíš bych řešil třeba sportovní vložku do origo boxu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od karlospv »

majrek001 píše:nechci ti do toho nějak kecat, ale tím to víc ztratíš než získáš, filtrem získáš tak maximálně zvuk a ztratíš výkon..
A ještě se zvedne dost spotřeba.

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od Shamey »

majrek001 píše:nechci ti do toho nějak kecat, ale tím to víc ztratíš než získáš, filtrem získáš tak maximálně zvuk a ztratíš výkon.. spíš bych řešil třeba sportovní vložku do origo boxu
Aha a proč tedy uvádějí v popisu, že se výkon zvedne a spotřeba sníží, když tomu tak není? :D
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od karlospv »

Shamey píše: Aha a proč tedy uvádějí v popisu, že se výkon zvedne a spotřeba sníží, když tomu tak není? :D
Marketing. Aby to prodali. Jak všechno ostatní, třeba prášky na hubnutí nebo ty sr... y na klouby. Nic nepomáhá.
Jinak ho mám taky, ale zere to jak kyselina,nejede to ale ten zvuk je super. :-)
Jinak je to celkem jasný ne? Když tam jde více vzduchu tak tam jednotka da vic paliva.

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od Shamey »

Jo, to jsem nad tím taky přemýšlel a říkal si, jak to, že když tam jde víc vzduchu, tak se sníží spotřeba, s tím výkonem jsem tak nějak počítal, že se nejspíš nezvedne, ani to nepotřebuji, ale snížení spotřeby by bylo fajn, vím, že je plno faktorů, jak toho docílit, lepší pneu, nešlapat na to tak, jezdit v klidu, ale existuje i něco jiného co by mě ji snížilo? Jsem s motorem naprosto spokojenej, jezdí tak je to ok, jen ta spotřeba při dnešním zvyšování cen pohonných hmot je děsná. :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od OndraV5 »

to Shamey: kolik Ti to prosim Tě žere? :D jinak mám v origo airboxu sportovní vložku od Simoty

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od marfy8 »

OndraV5 píše:kolik Ti to prosim Tě žere? :D
To by mě taky zajímalo. O takovém motoru si totiž můžu nechat jen zdát :D

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od karlospv »

Snizit spotřebu lze hlavně tim ze mas vsechno v pořádku. Svíčky, cívky, lambdy a davas mu kvalitní palivo. Já třeba jezdím jen na 100vku.
Muzes si to nechat chipnout ale samozrejme od někoho dobryho co to udělá přímo na míru a ne nějakým generátorem. Rozdíl nebude jako u turbinek ale je rozdíl tam je. Já to mám a je to o dost lepší.
Spotřeba se taky da snizit když jedeš s manželkou nebo tchyni, někdy mám aji 4litry rozdíl oproti tomu když jedu sám. :grin:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od majrek001 »

nebo podložit plynový pedál aby nešel tak zešlápnout :blush:
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od Shamey »

No žere to ve městě kolem 13, mimo město to jde dat na 7, ale jednoduchý to není :D no ta tchýně nebo manželka by byla dobrá věc, nevíte kde se dají sehnat za slušný prachy? :D Bohužel jsem stále svobodný student a s přítelkyní se do toho nehrnem :D Co se týká kvalitního paliva, kupuji snad to nejlepší tady ve městě, nejmenuje se to přesne natural ale nějak jinak (nazev je: max...a neco dal, ted nvm), jinak svicky, kabely svicek by meli byt novy, tak pul roku...lambda a civky nevim, nevyznam se moc co se tyka aut, jsem prece jen zacatecnik ve svych 21 ;) podlozit pedal...no nvm, cim bych ho mel podlozit? :D aby se me to neposunulo pod brzdu a nevlitl jsem nekam :D asi to holt budu muset prekousnout a jezdit tak, abych na to moc neslapal ale on ten plyn je sam o sobe citlivej :D +noha
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od avalancheno1 »

Taky jsem měl tenhle motor.. Lambda nová, váha vzduchu nová a mimo město 8,5L Bibione a zpět dokázala otočit za 8L ale níž ani za ko*ot.. Ten ,,sportovní,, filtr tam nedávej, spotřeba půjde vážně nahoru a neni to dobrý pro motor... Pokud chceš zvuk tak kup laďáček, poradím Ti, že tam pasuje layting z octavie 1,8T (měl jsem ho tam taky) ;) jinak pokud chceš jezdit s tímto motorem za málo tak je jediná možnost a to LPG :)
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od Shamey »

Jo o plynu jsem přemýšlel, sice je to docela pálka, ale myslím, že se to přece jen vyplatí, ikdž je pravda, že zatím toho moc nenajezdím. Výfuk by to chtělo novej, zvuk je tam jak ze sportaku a nic jinyho slyset neni, udajne je to tim, ze tam chybi stredovej tlumic a je tam jen navarena tyc :D musim na to mrknout a dat nejak doporadku, zatim jsou tam na konci jen navareny sportovni 2 koncovky, uz aby bylo poradny teplo a mohl jsem s ena to vrhnout, v te kose se neda nic delat ani s flaskou v ruce na zahrati :D tak dikec za rady, na filtr se*u a dam tam pripadne jen nejakej obyc, stejne musim filtry povymenovat vsechny...v tomhle pripade bych poprosil, jaky filtry tam jsou (vsechny co se daji nebo se doporucuje vymena) a kde je najdu, jak se k nim dostanu at to povymenuju vsechno naraz ;) dikec a mejte se :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od avalancheno1 »

Tak vzduchovej klasika, to asi vysvětlovat nemusim, benzínovej jsem měl na Boře hned na nádrži, pylovej je pod stěračem u spolujezdce a olej. je zespodu před vanou (až ho budeš vyndavat tak pozor, vychčije na Tebe tak cca 0,5l oleje) Ten plyn mě tenkrát vyšel na tušim 30tis. ale vrátí se Ti to poměrně rychle, když jsem to přepočet tak mi to finančně vycházelo jako kdybych jezdil za 4,5l nafty.. A ty skevenční soustavy se dají naladit tak, že výkonově rozdíl nepoznáš.. Popřemýšlej, čim dřív ho tam loupneš, tim levnější to ve finále bude
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž Airboxu 2.3 V5

Příspěvek od karlospv »

Nekdo mi jeste rikal ze kdyz je problem s benzinovym motorem nebo moc zere tak mu dat ethanol. Prej to vycisti trochu motor. Nekdo stim jezdi 50:50 s benzinem a nekdo jen na to. Osobne jsem to nezkousel.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“