Chyba podvozku - servis

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od MMM8 »

mne blbli snimače urovně vozidla- byly zarezivělé kulové klouby (v těch žlutých silikonových pouzdrech) ..a hřidelka snimače se neotačela tak ajk by měla a davala do řidici jednotky udaje jake chtěla..pak svitilo runing gear workshop ..a dofukovalo to jak chtělo ..Tak jsem všechny krásně zrepasoval a podvozek funguje jak hodinky. i ventilek jsem vyměnil-sehnal jsem starší za 15 euro a původní vyčistil a mam v rezervě.
Takže u staršich Tuaregů než 5 let doporučuji prověřit jestli klouby snimačů jdou lehce otočit- lze je vyjmout i bez demontáže snimače
Přílohy
snimač urovne vozidla 7L0616213TZ2-tuareg.jpg
snimač urovne vozidla 7L0616213TZ2-tuareg.jpg (45.01 KiB) Zobrazeno 6114 x

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ajax007 »

Kdepak jsi sehnal ventilek takhle levne jestli se muzu ptat? Mas nejaky zdroj nebo to byla nahoda?

Dik
AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od MMM8 »

Byl již použitý ,od známeho který koupil nový a starý řikal že je špatný tak jsem si ho vzal a ejhle funguje po vyčištění dál..

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

ameron píše:ci nahodou nejako neblbnu snimace naklonu napravy, by som to napojil na vag a sledoval to v meranych hodnotach pri tom vypustani

pripojil som to na VAG, ale neviem kde mam sledovat merane hodnoty. Siel som Level Control, Measure Blocks,ale na yiadnom kanale som nenasiel yiadne hodnoty, ktore by odpovedali nejakym vzdialenostiam.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

Ak mas VCDS daj preskenovat merane hodnoty, je to v aplikaciach. V tom logu potom popozeraj ake su tam dostupne adresy a tie popozeraj potom cez VAG ci budu niektore zodpovedat tym cidlam. Inak tie cidla mi na passate (tiez su tam podobne cidla na napravach pre riadenie naklonu svetiel) neukazovali vysku ale napatie alebo nieco take. Skusim to zajtra pozriet ak nezabudnem.

Este ma napadlo co tak skusit zakladne nastavenie:
http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/levelcontrol.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

To zakladne nastavenie som skusal, ale nedostanem sa tam cez ten SECURITY CODE, ten co uvadza ROSTECH mi nefunguje, napise mi INVALID KEY.


Tak zase mam nove poznatky. Chyba podvozku sa mi uz pocas jadzy neukaze,ale ked zastanem a zasnem nemit svetlu vysku auta, tak tak sa mi ta chyba nakoniec zase ukazala, ale 2-3 krat sa mi podarilo ato zodvihnut aj spustit.

problem bude naozaj zadne prave koleso,lebo ked som meral vzdialenost medzi blatnikom a osou kolesa, tak u tohoto kolesa je to maximalne 57cm ak si dobre pamatam,ale aj ked auto spustim na nakladaciu uroven tak ta vyska neklesne pod 51cm, zadne lave klesne az na 45,5cm.

Takze ta problemova strana dokaze aj znizit vysku ale pod 50.5cm sa nedostane

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od MMM8 »

řidicí jednotky a SW zpracovávají vždy údaje od nějakých snímačů...ja bych prověřil nejprve jestli jsou v pořádku..a pak koumal dál

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

MMM8 píše:mne blbli snimače urovně vozidla- byly zarezivělé kulové klouby (v těch žlutých silikonových pouzdrech) ..a hřidelka snimače se neotačela tak ajk by měla a davala do řidici jednotky udaje jake chtěla..pak svitilo runing gear workshop ..a dofukovalo to jak chtělo ..Tak jsem všechny krásně zrepasoval a podvozek funguje jak hodinky. i ventilek jsem vyměnil-sehnal jsem starší za 15 euro a původní vyčistil a mam v rezervě.
Takže u staršich Tuaregů než 5 let doporučuji prověřit jestli klouby snimačů jdou lehce otočit- lze je vyjmout i bez demontáže snimače

Je mozne snimace urovne zamenit lavy s pravym? Ak ano, vyskusal by som ich prehodit na zadnej naprave a uvidel by som ako by sa to spravalo.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

Asi nie vlavo je 7L0 616 213 D a vpravo je 7L0 616 214 C, ked tak z predu dozadu.
Inak su oznacovane takto (VAG):
vpredu vlavo: G78
vpredu vpravo: G289
vzadu vlavo: G76
vzadu vpravo: G77

a zrejme su ale po stranach identicke

A este a napadlo co sa tyka ventilov ze pri kompresore su dalsie ventily ktore reguluju tlak pre kazdu vetvu ak by neboli na vine snimace a ventili na mechoch tak dalej by som hladal tam. A ak budes prehadzovat snimace tak kalibracia je si myslim nutna lebo sa robi kvoli hodnotam snimacov.

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

Len s tou kalibraciou budem musiet ist zrejme do servisu, lebo mne nefunguje na mojom VAGu ten security kod

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od MMM8 »

ja jsem nic nekalibroval po demontáži leveho předního, ostatní jsem jen ramínka demontoval, vyčistil promazal klouby namontoval a system naběhl automaticky po nastartování ..Je pravdou že když jsem měřil symetrii výšky ve předu a vzadu tak to bylo +- 3-4 mm rozdil ve vyškach vlevo ,vpravo ale to si myslím že přesnjší nebude ani po kalibraci

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

Problem vyrieseny. Chybny bol ten ventil v zadnom tlmici. Ale dostat sa ku nemu, som si skoro ruky dolamal.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

a menil si za novy?

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od Peter_11 »

Ano menil som za novy.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chyba podvozku - servis

Příspěvek od ameron »

Co treba pre vymenu vzadu (vpredu som uz menil to je lahke)? Podblatnik dole a potom ho vidiet?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“