Vyhřívání volantu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Vyhřívání volantu

Příspěvek od lukassvoboda »

Chlapci potřebuji radu, stále mi to vrtá hlavou :fool:


Koukal jsem na pojistky, na straně řidiče, pojistka číslo 33 (15A) je přímo na výhřev. Mám jí tam, na kontaktech jsem naměřil napětí kolem 11,8 V a přitom mi volant nehřeje.

Popravdě nevím, zda-li tam vůbec od výroby výhřev mám nebo ne...ale je mi to divný, když je tam pojistka a napětí tam je.

Přeci tam nebudou z výroby dávat pojistku a kabeláž...aby tam potom dali obyč volant bez výhřevu. Díky za rady! :good:
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od LuboR5 »

já ji tam mám taky a volant taky bez, ale to bude asi tím že je imitace dřeva a ten asi výhřev ani nemá , jinak to zjistíš na 100% podle VIN tam je ukrytá výbava.

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od lukassvoboda »

LuboR5 píše:já ji tam mám taky a volant taky bez, ale to bude asi tím že je imitace dřeva a ten asi výhřev ani nemá , jinak to zjistíš na 100% podle VIN tam je ukrytá výbava.
Já mám tedy volant celo-kůže. Takže nejlépe zajít do VW a zeptat se, nebo jde to zjistit v Etce?
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od LuboR5 »

spíše ve VW

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od pino.t »

Taky mohl být volant měněnej.
Navíc kabely nejsou dělané na každý kus sóly, ale jsou trocha univerzální pro různé výbavy.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od lukassvoboda »

Tak chlapi!
Dnes jsem byl ve VW aby mi dle vinka zjistili, zda-li tam tedy mám, nebo nemám z výroby výhřev volantu.
Trochu jsem se až zalekl, když mi řekl, že tam mají napsáno volant-kůže-výhřev, takže mám vyhřívaný a tak trochu se až divim, nato, že mám R5 tku. Což všichni víme, že tam ty výbavy moc extra nebyly. Já mám teda na vzduchu, kůže sedačky, vyhřívaný, takže si k tomu asi dal majitel i volant;)

Ale teď se ptám, jakto že mi to nehřeje? Pojistka OK. Ale je mi divné, i kdyby bylo to tělísko ve volantu prasklý, rozsvítila by se mi aspoň kontrolka na palubáku že je výhřev zapnutý??
Ať mačkám jak mačkám, kontrolka ani volant nereagují.
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od ameron »

Len taku blbu poznamku ale ktore tlacitko mackas? Lebo su dva napravo je vyhrev a nalavo vypina podsvietenie volantu. Ja som takto myslel ze mi nefunguje vyhrev volantu a namiesto toho som vypinal podsvietenie co som si ani nevsimol :)

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od lukassvoboda »

ameron píše:Len taku blbu poznamku ale ktore tlacitko mackas? Lebo su dva napravo je vyhrev a nalavo vypina podsvietenie volantu. Ja som takto myslel ze mi nefunguje vyhrev volantu a namiesto toho som vypinal podsvietenie co som si ani nevsimol :)

:D jo jo o tom vím, mačkám to napravo pro výhřev a nefachá to :/ Asi zítra sundám airbag a podívám se, jestli tam jdou vůbec z věnce volantu kabely na výhřev, ale zase nevěřím tomu, že by mi ve VW kecali. Ale zase je možný, že byl někdy předemnou volant měněn. Zítra budu vědět víc ;)
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od ameron »

:)

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od counterct »

Nemusí být kvůli vyhřívání volantu zapnutý i výhřev sedačky? :)
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od lukassvoboda »

counterct píše:Nemusí být kvůli vyhřívání volantu zapnutý i výhřev sedačky? :)
Dobrý nápad, ale také jsem zkoušel a nic :(
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od counterct »

Jen mně to napadlo :)
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

marek.barabasch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.08.2012 22:09

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od marek.barabasch »

vyhřev volantu se da zapnout až je teplota venku pod 10 stupnu celsia

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od lukassvoboda »

Tak jsem po návštěve ve VW, kde mi řekli, dle vinka, že vyhřívaný volant mám....jsem se rozhodl že sundám airbag a podívám se.

No samozřejmě, že volant vyhřívaný nemám. Hned jak jsem sundal airbag, tak vidim že drátky co zachází do volantu na tělísko tam prostě nejsou. Opsal jsem si číslo volantu a doma na Etce mi vyjelo, že je to jen klasický kožený bez výhřevu.

Ve VW tedy vědí pěknou prdlačku. Jenom doplňuji, že volant je původní, neměněn.

Tak snad rada pro všechny...lepší je si to ověřit sám, než se jít ptát do VW. Hned by Vás zvali na servis, jako mě, když jsem se zmínil o tom že volant nehřeje. "Taky aby hřál, když tam neni" ....ach bože, chlapi zdar ;) A díky za snahu a rady!
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Vyhřívání volantu

Příspěvek od LuboR5 »

Já bych chtěl taky vyhrivanej :cry: Kamarad ma na R. Rover a jako jak jsem s tím autem jel tak to i prijemne pálilo v -10 senzace :D

Odpovědět

Zpět na „Touareg“