Ukazatel brzdových destiček

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od viktoska »

Zdravím všechny....
Dnes jsem dával do pašíka nové destičky.Byly z nich ustřihané káblíky s konektory.Neřešil jsem to,protože jsou to desky netčené a jelikož mám kola dole minimálně 1x ročně,tak to vždycky kontroluji.Po otočení klíčku ale řj toto evidentně zaznamenala a tudíž na mě neustále čučí kontrolka destiček.Mohl by tady někdo dát postup na vypnutí toho vtíravýho oka přes diagnostiku?
Pak ještě zbývá sundat palubku a vytáhnout žárovku :fool:
Díky za jasné a výsledkupomocidosažitelné příspěvky 8)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od pohodarkajik »

co takhle jen propojit konektor ? nemusis nic rozdelavat a pod.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od M@ty »

Tak se přidám a upřesním kolegu,že v přístrojovce není žárovka,ale LED.Už bych jí také zneškodnil.Též jsem měl ustřižené konektory a po spojení vodičů tahle kontrolka svítí stále.V paměti závad nic a kabely mají společnou izolaci s čidly ABS.Pokud je to někde poškozené,tak uvnitř.Na povrchu nic není.Ještě nevím přesně jak se do tohoto "alarmu" montuje hladina brzd. kapaliny resp. čidlo ve víku exp. Kbyby byl problém zde.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, to varování ohledně opotřebení brzdových destiček je vyhodnocováno na základě zkratu, který je za normálních okolností v tom čidle v brzdové destičce. Pokud tam ten zkrat není, tak to palubovka vyhodnotí chybu. Jednou jsem měl to čidlo v destičce poškozené a tak jsem to řešil zkratem v samotném konektoru (kam se připojuje to čidlo), na vyzkratování jsem použil slabší drátek... Případně zkus do toho konektoru jakoby propojit jeden drátek, který bude spojovat oba ty piny v konektoru, pak vypnout a zapnout zapalování a mělo by to přestat svítit. Pokud nepřestane, tak může být problém v konektoru, který je schovaný v podběhu (stačí jít po kabelu, tuším že je to potom společný kabel pro čidlo ABS, ale v podběhu budou dva konektory - jeden k čidlu destičky, druhý právě čidlo ABS).
S pozdrave, ><((('>

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od M@ty »

Spojene to prave bylo na obou stranach v miste ustiplych konektoru k brzd. destickam,takze uz se kontrolku snazil zhasnout nekdo v Reichu (Prase jsem tam koupil).Kabely jsem vizuelne kontroloval.Me osobne by ani nevadilo tu kontrolku zlikvidovat natrvalo.Jeste se mi nikdy nestalo,ze bych sjel desky na kov.To si pohlidam v pohode.Bohuzel to neni o vyndani zarovky.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

rommlajz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 16.07.2009 19:21
Bydliště: Kousíček od Brna

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od rommlajz »

Jde to vypnout i přes vag.tu kontrolku snímače opotřebení brzdových destiček.Přístrojová deska, kodování,je tam 5ti místný kod.Tak to druhý číslo dej na 0.Nevím to ale přesně.

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od viktoska »

Tak tohle je odpověď,kterou by nebylo marné trošičku rozebrat a rozhýbat.Hlavně jde právě o tyhle kódy,přes které se dá v diagnostice pracovat.Jsem v tom nováček ale když už se ta diagn.dá koupit,tak ať se s ní dá taky pracovat.
Jinak systém hlídání destiček je jasný.Dva kabely,které se po sjetí desek přes kotouče propojí a signalizují to rozsvícením kontrolky.V tomto případě to ale tak být nemůže,protože přestřižením kabelu by se to mělo chovat,jako by to bylo zapojené.Tudíž to bude obráceně,že jsou kabely propojeny až do chvíle,kdy se to sjede až na kotouče,kdy se to sjetím přeruší.Představa,že by se tam spojilo + a - 12V mě moc nejde pod nos.No,v podstatě....zkusím vag a když se to nepodaří,přestanu myslet na kraviny,sundám kola a budu propojovat...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od tornado1 »

od prvního dvojčíslí odečíst 1 a je po kontrole
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od DJ_blueFISH »

viktoska píše:Tak tohle je odpověď,kterou by nebylo marné trošičku rozebrat a rozhýbat.Hlavně jde právě o tyhle kódy,přes které se dá v diagnostice pracovat.Jsem v tom nováček ale když už se ta diagn.dá koupit,tak ať se s ní dá taky pracovat.
Jinak systém hlídání destiček je jasný.Dva kabely,které se po sjetí desek přes kotouče propojí a signalizují to rozsvícením kontrolky.V tomto případě to ale tak být nemůže,protože přestřižením kabelu by se to mělo chovat,jako by to bylo zapojené.Tudíž to bude obráceně,že jsou kabely propojeny až do chvíle,kdy se to sjede až na kotouče,kdy se to sjetím přeruší.Představa,že by se tam spojilo + a - 12V mě moc nejde pod nos.No,v podstatě....zkusím vag a když se to nepodaří,přestanu myslet na kraviny,sundám kola a budu propojovat...
Ahoj, taky mě to překvapilo, ale normálně to je tak, že v tom čidle je zkrat - pokud se destička sjede a čidlo taky, tak ten zkrat bude slabší nebo i žádný, a to pak přístrojová deska hlásí jako chybu (nevím jestli tam teče zrovna 12V). Pokud by ti nepomohlo to propojení v konektoru u kola, tak určitě ještě mrkni do toho podběhu (je tam taková gumová průchodka přímo na kabelu a ta se dá oddělat od podběhu), tak případně zkusit propojit přímo tam.
Pokud ani to nepomůže, tak bude zřejmě přerušený kabel a to už nebude tak dobře přístupné pro další kontrolu, tak snad se podaří přes VAG.
S pozdravem ><((('>

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od viktoska »

tornado1 píše:od prvního dvojčíslí odečíst 1 a je po kontrole
Díky,už to zhaslo :good:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ukazatel brzdových destiček

Příspěvek od M@ty »

Teď jsem to rychle dodělal a moc díky za radu,jak se toho protivného alarmu zbavit.Jsem se crcal s kabeláží a tady nebylo za minutu co řešit.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“