Stahovaní okynka-problem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Beli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.02.2013 17:16

Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od Beli »

Zdravím.mam problem přestalo mi jid stahováni okynka u spolujezdce na 1.9 TDI B5 v motorku jen obcas cvaka a bzuči.Přitom vím že motorek je funkční. Nevite v čem by mohl byt problem? Konektor k motorku jsem prohledl a zda se mi dobry i kabely Díky

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od wrot »

Beli píše:Zdravím.mam problem přestalo mi jid stahováni okynka u spolujezdce na 1.9 TDI B5 v motorku jen obcas cvaka a bzuči.Přitom vím že motorek je funkční. Nevite v čem by mohl byt problem? Konektor k motorku jsem prohledl a zda se mi dobry i kabely Díky
Ahoj udělej kontrolu kabelů ke kofortce vedou pod kobercem u řidiše podel prahu jsou z výroby pospojované a dost často oxidují a rozpadnou se ve spoji je to přelepené izolačkou tak sundat izaločku a kontrola ,mně to začalo tak že okno šlo dolu a nahoru jen u spolujezdce tak jsem to odpjil ,až do doby co přestalo fungovat okno u řidiče tak jsem to začal řešit první kontrola co jsem dělal tak jsem nic nenašel pak důkladnější aa najednou zelenej prášek z pod těch izolaček .Je to první co bych udělal je to zadarmo jen čas a zítra má bejt krasně tak důvod jít na slunce :drinks:

milan1910
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 28.09.2011 21:00
Bydliště: teplice

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od milan1910 »

ahoj nechci zakládat nove tema ale asi nejde ovladač stahování oken jen u řidiče po opakovanem zmáčknutí funkuje ale stahuje po zmáčknutí dolu, hore dole jak se jí zachce stačí jen vymena nebo to jde nejak prostříkat nebo přepájit a kolik tak stojí jiné abych se nenatách diky
Passat b5 TDI 81kw

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od wrot »

milan1910 píše:ahoj nechci zakládat nove tema ale asi nejde ovladač stahování oken jen u řidiče po opakovanem zmáčknutí funkuje ale stahuje po zmáčknutí dolu, hore dole jak se jí zachce stačí jen vymena nebo to jde nejak prostříkat nebo přepájit a kolik tak stojí jiné abych se nenatách diky
ovladč nějakej doma mam jen nevim jaké je to podsvícení ale pokud si řekneš tak klidně dám buď modre nebo červené i zelenou diodu mam tenhle tejden jedu do Mostu,tak mužu dovézt.

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od Mraca »

milan1910 píše:ahoj nechci zakládat nove tema ale asi nejde ovladač stahování oken jen u řidiče po opakovanem zmáčknutí funkuje ale stahuje po zmáčknutí dolu, hore dole jak se jí zachce stačí jen vymena nebo to jde nejak prostříkat nebo přepájit a kolik tak stojí jiné abych se nenatách diky
Ted resim podobnej problem. Vymenil sem celou konzoly ovladani na ridicove strane a stav je porad stejnej. Videl bych to na spatnou kabelaz...
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od majkl1 »

Beli píše:Zdravím.mam problem přestalo mi jid stahováni okynka u spolujezdce na 1.9 TDI B5 v motorku jen obcas cvaka a bzuči.Přitom vím že motorek je funkční. Nevite v čem by mohl byt problem? Konektor k motorku jsem prohledl a zda se mi dobry i kabely Díky
A co lanko, není prasklé nebo spadlé z vedení? Taky prasklé plastový držáky toto dělají.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od Pašák »

Pánové chci se zeptat, máme doma 3 Passaty a ani jednomu nejde pravá přední stahovačka, vždy když stisknu tlačítko nahoru nebo dolu, tak v motorku stahovačky jen cvaká relátko ale nic jineho to nedělá. Jak mám sundat ten plech když okno nejde stáhnout abych povolil ty držáky? ;)
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od majkl1 »

Pravděpodobně ti někde spadlo lanko a máš zahryzlé. Častou příčinou je snaha o stáhnutí v mrazech.
Jak to sundat? No to bude horší. :roll:
Zkusil bych plech odšroubovat, povolit zámek, plech odspodu odehnout a juknout zda by nešlo silou stáhnout stahovačku dolů. Když ne, objednal bych plastový držáky okna a pak bych za to zarval. Je dost možný, že budeš muset sehnat celou stahovačku, pokud máš rozdrbaný lanko. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od Pašák »

Noo nevím jestli lanko, ono to totiž jednou šlo a jednou nešlo, teď už to nejde vubec, tak spíš elektrická závada... Hlavně nevím jak vytáhnu zámek, protože ten malej TORX co drží vložku zámku je totál ohlouzdanej, takže jsem asi v kellu... :(
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od Dymák »

okno jde stahnout manualne, ale motor stahovacky uz to nemusi rozdejchat - odsroubuj ten hlinikovej valec z civky motoru a kdyz budes rukou tocit civkou, tak hejbes oknem (pokud neni praskly, nebo vypadly lanko).
Ale upozornuju predem, ze ten motor po slozeni uz nemusi chodit
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od Mraca »

Dymak píše:okno jde stahnout manualne, ale motor stahovacky uz to nemusi rozdejchat - odsroubuj ten hlinikovej valec z civky motoru a kdyz budes rukou tocit civkou, tak hejbes oknem (pokud neni praskly, nebo vypadly lanko).
Ale upozornuju predem, ze ten motor po slozeni uz nemusi chodit
Pokud mas stahovacku od Boshe, tak to prekontrolujes jen jednou...a naposled :mrgreen: Jakmile vymontujes rotor, tak prestane fungovat, takze bacha na to ;)
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovaní okynka-problem

Příspěvek od Pašák »

Noo zkusím ten rotor ručně rozpohybovat, ale je mi vážně divný, že to nejde ani u jednoho auta, jako by to jeden přenesl na druhého... :D :D
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“