nezávislé topení

2007 - 20..

Moderátor: jets

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: nezávislé topení

Příspěvek od folcvágen »

Třeba má jen teplouše (teplovzdušný topení)
Já dávám na ty moje popojížďky karton před chladič...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: nezávislé topení

Příspěvek od klo55 »

Kdyz mas klasickej prihrev z fabriky,tak ti ohriva vodu az po nastartovani motoru.Pokud prihrev predelas na nezavisle topeni,ohreje Ti vodu a vytopi interier vozu bez nastartovaneho motoru quote="Tiguanman"]Jetsi, akorát, že těch 70C bys tam měl mít než vyjedeš a néé až po 3 Km. Což je pěkná kravina!!!![/quote]

Plus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2008 21:40
Bydliště: Slovakia

Re: nezávislé topení

Příspěvek od Plus »

tak aby som to upresnil ......ak je vonku 5 stupnov a menej tak po nastartovani sa automaticky zopne nezavisle kurenie ( bufik s ohrevom vody a vlastnym vyfukom ) a pokial nie je zohriaty motor tak to dohrieva vodu = motor je zohriaty ovela rychlejsie a kuri to ovela skor.
Dalsia moznost je kurenie naprogramovat na cas - napriklad rano ked ide do prace, zapnut si ho cez DO podla uvazenia alebo ked niekde odstavis auto a cakas, zapnut si ho tlacitkom na climatronicu priamo.
Rovnako ked parkujes v garazi kde je 15 stupnov a vylezes do mrazu a po minute ti skoci vonkajsia teplota pod 5 stupnov a motor nie je zohriaty zopne sa a dohrieva.
Automaticky sa vypne ak je slaba bateria alebo sa rozsvieti rezerva paliva. Dosah dialkoveho je silne zavisly od prostredia. Zaplo mi aj na 500-600m ale aj mi nezaplo na 200m ( zvnutra zelezobetonovej budovy )
Skusal som to zapnut ked bola na aute hodne silna namraza , za 15 minut boli vsetky skla vratane zadneho rozmrazene ( jedine xenony som musel oskrabat :) )
Pre niekoho super vec, pre niekoho zbytocnost

Uživatelský avatar
kemar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nezávislé topení

Příspěvek od kemar »

Jak rikam já...
Neni hezciho pocitu kdyz clovek prijde do auta, ma tam teploucko jak v pokojicku...
Steracema setre vodu na oknech a ihned vyrazi.
Navic vsichni kolem cumej jak puci a skrabou namrazu jak o zivot
:-D

Uživatelský avatar
siki89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.03.2013 21:35
Bydliště: Ločenice

Re: nezávislé topení

Příspěvek od siki89 »

Zdravím všechny,mám menší věc do diskuze.Mám tigiho (kupoval jsem ho minulý rok v březnu),nechal jsem si do něj dát nezávislé topení (origo) a během zimy jsem přišel na dost nepříjemnou věc.Topení funguje bohužel i jako přihřívač motoru,takže se spouští automaticky jakmile je teplota venk. vzduchu pod cca 4 stupni.A to mě pěkně štve,protože když někam dojedu,na chvilku auto zhasnu a když chci jen popojet tak topení hned startuje (a to i přesto že je motor i auto ohřáté).U T4 mi to dělalo taky(ta má z fabriky přihřívač origo namontovaný) a taky mi v něm po cca 3 letech odešla žhavící svíčka do věčných lovišt´.Oprava v servisu cca 2600,- a sami se divili,že má prd naběháno (připojili ho na not´as a tam jim vyběhlo kolik má naběháno atd.)Na trand´ákovi jsem měl najeto jen asi 60000 km jenže právě na samých popojížděčkách (2Okm sem tam) jen občas něco delšího.Tam mi právě tenkrát poradili abych si přidal na kablík vedoucí k čidlu teploty vypínač,který jsem si vytáh na přístrojovku no a tím si ovládám jestli chci aby přihřívač makal nebo ne.(studený motor-zapnu si ho ,po zahřátí přepnu vypínač a pak si můžu chcípat motor kolikrát chci a přihřev už samosebou nestartuje).Tak jsem doma vlez pod tigiho a pod nárazníkem jsem čidlo našel ,ale když jsem zkusil sundat konektor tak samosebou přestal maxidot hlásit venk.teplotu.Takže o nějakém vypínači si můžu nechat zdát.Zkoušel jsem zavolat do CB Auta,kde jsem tigiho kupoval,ale tam ví v servisu úplný kulový, ty prostě opravují jen to,co jim nahlásí not´as a když mají myslet sami,tak jsou totálně v pr...... a vypadávají z nich hlášky ve stylu "to jinak nejde" apod.
Přitom já jsem si myslel,že když si u nich objednávám nezávislé topení tak že si ho samosebou budu ovládat sám a ne že bude fungovat i jako přihřívač.Tak se tímto obracím na místní odborníky jestli se najde někdo, kdo by dokázal poradit co s tím.(Sakra to sem se rozepsal,úplný slohový cvičení,ale musel jsem si někde postěžovat) Předem dík moc za tipy. :?:

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: nezávislé topení

Příspěvek od Tiguanman »

Jeden by řekl, že je k tomu nějaké ovladací zařízení, na kterém si naprogramuješ třeba časové data, které se ti hodí....
že bych se tak mýlil???
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: nezávislé topení

Příspěvek od folcvágen »

Tak to reklamuj bo v podzemních garážích a u čerpacích stanic se nesmí používat takže si to musíš ovládat sám a nesmí se to tam samovolně spustit! Měl jsem několik typů, jak horkovzdušných tak teplovodních a dycky se to ovládalo jen dálkovým ovladačem a nikdy se to nespouštělo samo.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: nezávislé topení

Příspěvek od pohodarkajik »

nechci Vam kazit naladu, ale uz u Sharana/Alhambry/Galaxy se prihrivac zapinal sam, dle venkovni tepoty a teploty motoru, zadne jine ovladani tam v serii nebylo, tedy pokud nekdo nemel sadu na nezavysle topeni, tak nevidim duvod proc by to tak nemohlo byt i tady, u SAG se da prave jednoduse dodelat knoflik na prepinani jesti pojede nonstop, podle cidla teploty nebo vubec, ale jak to udelat u tiguana to netusim, ale urcite pujde predelat na NT s ovladanim na climatroniku ne li na maxidotu

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: nezávislé topení

Příspěvek od folcvágen »

To co má siki89 že to spouští všude tak takové zapojení odporuje vyhlášce, na jeho místě bych to reklamoval u vw a fertig.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
kemar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nezávislé topení

Příspěvek od kemar »

Nepropadejte panice
Orig nezavisle funguje jak na zapnuti dalkou, naprogramovani na maxidotu tak itak i tlacitkem na panelu climatronic

To ze se ti spousti samo i jako prihrev je zpusobene tim ze mas na climatronicu zaple AUTO
Vypni AUTO nebo si zapni ECO nebo AC
A webasto se v rezimu prihrevu spoustet nebude

:-)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nezávislé topení

Příspěvek od tornado1 »

příhřev lze taky vypnout diagnostikou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kemar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nezávislé topení

Příspěvek od kemar »

To urcite ale nac resit diag kdyz staci pouze spravne navolit tlacitka na climatronicu


:-)

Nitmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.08.2013 10:40
Bydliště: Ostrava

Re: nezávislé topení

Příspěvek od Nitmar »

Zdravím. Nedávno jsem si koupil staršího tigiho s nezávislým topením. Dnes se teplota zhoupla pod nulu tak jsem si to chtěl vyzkoušet. Na dálkači jsem si ho pustil. Za 15 minut jsem přišel k autu a kromě dvou malých průzorů na čelním skle jsem nezpozoroval žádnou změnu. Čekal jsem úplně odmražené čelní sklo. To se někde nastavuje síla vyhřívání? A auto se mi nezdálo vyhřáté na nastavených 22 stupínků. Nebo to má tak fungovat?
Díky za info.
2.0 TDi 103 kw r.v. 2009 4MOT automat

Nitmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.08.2013 10:40
Bydliště: Ostrava

Re: nezávislé topení

Příspěvek od Nitmar »

Tak jsem byl dnes v servisu a při jednom jsem se zeptal. Prý to má být nezávislé na tom jaká je nastavená teplota na climatroniku a mělo by to topit a topit a topit. Do 10-ti minut by mělo být auto odmražené(při -1C). Takže to vypadá, že je zrada někde u mě. Předchozí majitel to nepoužíval (4 roky). Je možné, že se tam cosi pos... chjo
2.0 TDi 103 kw r.v. 2009 4MOT automat

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: nezávislé topení

Příspěvek od folcvágen »

Tak to je f zadeli, bo stejně jako klima se má prohnat i v zimě tak i v létě nezavislý topeníčko.
Koukni na výrobce a kontaktuj ho vyjde ti to levnějc a rychlejc bo maj díly na skladě a dělaj jich několik denně na rozdíl vod vw servisu.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“