TSI a ethanol 85

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od pavproch »

ešče, že my benzínisti žádný mazadla nepotřebujem.... ale taky preferuju ETBE (verva 100, Maxx Motion 100) před biosračkou, pardon biosložkou
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

panHrabe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.10.2012 16:33

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od panHrabe »

presne tak, biosracky nebrat a proto maxxmotion diesel nebo optimal diesel

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od jaja01 »

ja s dieselem mazani resit musim, proto maxxmotion asi bez doplnku nee, resilo se to tu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2667980#p2667980" onclick="window.open(this.href);return false;, z toho testu jsem si vydedukoval, ze s tim muj motor jaxi pocita, ze ty biosracky potrebuje
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Tiguanman »

folcvágen píše:Nedělám chybu, Čepro nedává biosložku do své nafty pro své čerpací stanice Eurooil, protože v létě dělá i bionaftu a tím pádem v klidu dodrží roční průměr který nařizuje zákon. A ani by nedistribuovali naftu, která by nesplňovala co má co se týká mazacích vlastností. Oni spravují státní hmotné rezervy, z toho mají takovej rejžunk, že to nemají zapotřebí. Každý týden berou na svých pumpách vzorky a na výdejních lávkách několikrát denně a jakmile je něco špatně tak to řeší tak, že zavřou pumpu, vytáhnou produkt a zavezou novým, třeba když nestačí prodat přechodovou naftu a udeří zima, ne jak jinde že zaplatí pokutu ale prodávají to dál, nebo řeknou že už to je prodaný a byla tam cisterna.
Máš trochu zkreslené informace a že jsi naftu vozil, to nic neznamená. A jestli občas dovezou naftu "čistou", to zas tak moc nevadí, /sice porušují zákon/ ale mít opravdu úplně čistou naftu smrdí průserem. On to totiž common rail nevydrží.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Shorty »

Mám před barákem VW import pro česko a byl jsem se tam zeptat a prý se to nemá dávat do žádných motorů VW at již atmosfér nebo do přeplňovaných. Jinak po zkušenosti z forda flexi fuel je to tak, že čím víc na to šlapeš tím méně to žere. Řekl jsem to dost obecně a sám to úplně nechápu, ale prostě to má jezdit neustále na bohatou směs.

Jinak já si maxmotion vyrábim sám z normální N98. Leju tam předepsané množství castrol tbe, což je vlastně ta látka na zvýšení oktanového/výkonostního čísla a vyjde to asi 40h/litr takže ušetřim
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od folcvágen »

Nikdo zákon neporušuje! Si ten zákon přečti, na vyrobený litr nafty se musí dát v celoročním průměru od x do y procent ale jelikož Čepro míchá i bionaftu kde je meřa asi 80% tak klidně nemusí do své nafty meřo dávat a furt splňuje.
Na čistou naftu jezdím neustále, jak Aral v německu tak u nás Omv ale nejvíc Eurooil a bez problémů, nakonec v arktické naftě taky není meřo a je tam navíc suchej petrolej a taky se nic neděje.
A ta nafta není jiná než se dělala před přimícháváním meřa. Dnes mají některé firmy vyjímku a mají nárok na čistou naftu, stroje které se v zimě odstavují jako např kombajny ve kterých to přes zimu zůstat nemůže a neví se kdy se odstaví tak se používá čistá furt, nebo v Jihlavě do Bosche se vozí na testováni vstřikovačů taky čistá, takže pravda je asi někde jinde...
Já vycházím z vlastních zkušeností, kolega jezdí na čistou se Superbem už 160 tis a akorát mu měnili vodní pumpu a 2x osvětlení spz. Ta nafta splňuje normu, je nejkvalitnější a hotovo.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od folcvágen »

Shorty píše:Mám před barákem VW import pro česko a byl jsem se tam zeptat a prý se to nemá dávat do žádných motorů VW at již atmosfér nebo do přeplňovaných. Jinak po zkušenosti z forda flexi fuel je to tak, že čím víc na to šlapeš tím méně to žere. Řekl jsem to dost obecně a sám to úplně nechápu, ale prostě to má jezdit neustále na bohatou směs.

Jinak já si maxmotion vyrábim sám z normální N98. Leju tam předepsané množství castrol tbe, což je vlastně ta látka na zvýšení oktanového/výkonostního čísla a vyjde to asi 40h/litr takže ušetřim
Já mám takovou zkušenost, že většina technikǔ ve vw jsou tupci a řeknou ti cokoliv. Většinou nic neví, zeptej se jich kolik má 2litr diesel oleje v motoru tak to z hlavy u Klokočky nevěděl ani jeden ze dvou a to je základní informace. Já mít před barákem vw tak se stěhuju, bejt nasranej jen co se podívám z vokna nechci.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Shorty »

Si mě asi špatně pochopil až si se z toho asi rozčílil. To neni kšeft VW, ale importér pro celej koncern a řeší tam i homologace atd. Pravděpodobně máš jejijch štempl v techničáku, pokud je máš auto z čech. Můj dotaz posílali do německa a pak mi předali odpověď, kterou jsem čekal. A sice, že bez úprav od výrobce (které se vesměs shodují s flexifuel u forda: čerpadlo, tvrzené ventily, hadičky, ecu, svíce...) to nedoporučují
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od pavproch »

čili potvrdili, že je to sfinstvo na ultimum....
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od folcvágen »

počkej, teď se v tom ztrácím, co nedoporučili čistou naftu?
Donedávna se na to jezdilo a jak se začalo přimíchǎvat tak servis byl první kdo řval že to sou sračky.
A Bosch testuje jak na stolici tak v autech jedině s čistou naftou.
A vw ti bude tvrdit blbosti co jim diktujou ty paznehti z Bruselu!!!
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Shorty »

Já samozřejmě píšu o ethanolu čili E85 o čemž je toto téma. O naftě jsem nic nepsal...
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Tiguanman »

Tak to má ale logiku, že bez úprav tam nemůžeš nalít co chceš.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Tiguanman »

folcvágen píše:počkej, teď se v tom ztrácím, co nedoporučili čistou naftu?
Donedávna se na to jezdilo a jak se začalo přimíchǎvat tak servis byl první kdo řval že to sou sračky.
A Bosch testuje jak na stolici tak v autech jedině s čistou naftou.
A vw ti bude tvrdit blbosti co jim diktujou ty paznehti z Bruselu!!!
Toto mi psal kamoš......Již asi 15 let dělám s PHM a tak snad trochu poradím. Přechodová nafta s filtrovatelností do -10°C se musí ze zákona prodávat od 15.řína. Zimní naftam s filtrovatelností do -20°C je poviná od 15.listopadu. V této hodnotě je tolerance + -2°C. Parafín už se začne vylučovat při teplotě kolem -14°C čimž u aut co si před zimou nevyměnili filtry může začít problem s neprůchodností skrz filtr. U nafty nelze ŽÁDNÝM ADITIVEM zvednout její filtrovatelnost, ale každopádně je to dobrej tah firem a prodejců asi jako s prodejem multivitamínu, kde je popsaná celá krabička, ale ve skutečnosti hryznutí do jablka dá víc. Jediná možnost je tankovat Arktickou naftu, nebo krást u armády, kde se používá nafta na -35°C. Jediná možnost jak opravdu docílit zvýšení filtrovatelnosti je přidáním libovolného benzinu do nafty. Na 60l NM klidně do 5 litrů BA. Benzín zvýší bod vzplanutí, ale nikdy ne na tolik, aby se motor podpálil. Pro suchou naftu v našich končinách doporučuji přidat hlavně u našponovaných PD motorů olej M2T, aby nedocházelo k přidírání vstřiků. Je to daleko efektnější a levnější než PLACEBO aditiva.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Wdk »

Jak to tak vidím, tak nebudu řešit, co tankuju a po 5 letech to prodám.. Člověk už ani neví, co tankovat. Shell nebo Eurooil? Přidávat aditivum nebo pomerančovou šťávu? Chjo... :C

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od pohodarkajik »

mam zas praktickou zkusenost, sice ty auta maj max. 10 tis. km kdyz jdou pryc, ale od fabriky si muzem pucit auta, kamos do 1.2TSI leje ethanol + natural v pomeru 50/50 a nejaky vyrazny zmeny nepozoruje, krom zvyseni spotreby asi o 0,5lm coz pri cene ethanolu je zanedbatelny, ted mame doma rapida, taktez 1,2TSI tak se podivam co pisou v manualu a budu to tam taky tak lejt, uvidime co to udela

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“