Climatronic pouští jen teplý vzduch

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Zdravím,

chtěl bych se poradit co by mohlo být za zradu, že klimatronic mi pouští jen teplý vzduch a to nezávisle na tom jestli dám LOW či jinou teplotu, přitom přihrádka je klimatizovaná normálně. Motorek u topení někde? Klimakompresor je měněný a plněný září 2012.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od majkl1 »

Zřejmě ti nechodí klapka nebo to chce udělat základní nastavení.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Klapka je ten motorek co posouvá v topení dvířka pro studený vzduch? Případně to nastavení možná bude ono, měnil jsem teď toho dost v autě (multi volant, navigaci) a na několikrát se předělával ten klimatronic panel, jak se to nastavení dělá, zvládnu to sám?

stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Ok už jsem to našel, takže bych měl dle návodu zmáčknou ECON plus ofuk skrze střed, podržet a počkat až se servo motorky nastaví?

stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Tak dnes pri jizde jsem to probnal tim nastavenim a stejne na low vali furt teplej :/ musi se to bez zapnuteho motoru nebo je to jedno? Jinak motkrem nahradni mam je to tezky to vymenit bo to zvladnu sam ventilator do kabiny jsem si faky menil ale ten byl pomerne jednoduchy.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od majkl1 »

Když na zahřátým motoru budeš měnit teplotu z HI na LOW, měl bys vidět, jak se pohybuje táhlo mísící klapky. Pokud se nehýbe, je chyba pravděpodobně v motorku, ale ještě spíš budeš mít ten mechanismus rozbitej, jinak bys na diagnostice měl mít napsanou chybu.
Když na 5 sec podržíš zmáčknutý vnitřní okruh a ECON, co se ti objeví na panelu?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Objeví se 4IL 00 nebo tak nějak, pak kliknu na červenou teplotu dostanu se na 000 podržím ECON abych vynuloval chybu a jedním ECONem se vrátím zpět, nicméně po tomhle je pořád vše špatně. Kde prosím tě najdu tu klapku bo ten motorek nebo něco, abych to zkontroloval? Diag mám jen ten obyčejný modrý kabel, který umí jen číst a mazat. Jinak díval jsem se ještě do toho menu climatronicu jak podržíš zvýšení ofuku + studený vzduch + ECON, ale v tom se moc nevyznám a nechci si to rozjebat. Ono před zimou mi to po výměně kompresoru jelo v klidu.

Ještě jsem zjistil jak se mění stupně na farenhaita :D ECON + AUTO aspoň něco , kdybych to někdy střelil američanovi :D

stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Jak náročná je výměna té klapky, resp. servo motorku? Mám právě celý náhradní topení, ale nevím jak moc to je náročný, to se celý to topení musí z auta vytáhnout, nebo se jen někam nahnu jako u toho ventilátoru?

stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Tak jsem zjistil, že to je chyba 4F7 a jedná se o mísící klapku, a ta se prý nachází na A sloupkem spolujezdce za kastlem :) Takže vata, zetra se pokusím vyndat a vyměnit a snad to pomůže, dělal to už někdo, poradí na co si dát pozor ?

stevelr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.08.2012 12:05

Re: Climatronic pouští jen teplý vzduch

Příspěvek od stevelr »

Problém vyřešen, díval jsem se na oba servomotorky pro teplý i studený, jestli jedou a teplý byl v prdeli, takže jsem vytáhl přihrádku spolujezdce a horko těžko, jsem to vyměnil, ale nakonec se povedlo (je potřeba trefit správný úchyt posunu jsou tam dva tak vyzkoušet, kterej jezdí), pak jen udělat nastavení (vzduch na přímo + econ) a vuala hotovson

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“