Pravděpodobnost destrukce motoru při přetržení rozvodového řemene

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
DiN0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.01.2013 21:59

Pravděpodobnost destrukce motoru při přetržení rozvodového řemene

Příspěvek od DiN0 »

Zdravim. Mám čistě teoretickou otázku ohledně pravděpodobnosti destrukce motoru při prasknutí řemene :-). Je možné že motor poruchu rozvodů přežije bez ujmy? To znamená že se vačka dostane po praskutí řemene do takové polohy že se stihnou všechny ventily zavřít dřív než se dostanou pisty do horní uvratě, je to možné? Popřípadě mění tuto pravděpodobnost to jestli je motor 8 či 16 ti ventilový? Nebo nafta nebo benzín? Byl ste někdo svědkem že motor to vydržel bez ujmy? nebo naopak svědkem destrukce motoru a co všechno se deformovalo? :-) Existujou takové motory u kterých je spalovací prostor tak "vysoký" že se písty nedotknou ventilu ani v horní uvrati při otevřených ventilech?

Uživatelský avatar
Lukes_610
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 11.10.2008 16:54
Bydliště: Moravský Žižkov předměstí (Velkých Bilovic)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravděpodobnost destrukce motoru při přetržení rozvodového řemene

Příspěvek od Lukes_610 »

takže zažil sem několikrát když praskl nebo spadl řemen a vždycky to odnesly ventile a skoro vždycky půlka ventilů. inak co vím tak stará 2,5 TDi transportér se nepotká a co sem viděl tak ještě Fiat 1,4 Gt je tam větší spalovací prostor.

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: Pravděpodobnost destrukce motoru při přetržení rozvodového řemene

Příspěvek od kieldrecht »

opel omega 2.0 8 ventilů se nepotká. Ale to už je teda letitý motor
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Pravděpodobnost destrukce motoru při přetržení rozvodového řemene

Příspěvek od chonsicek »

těch motorů je více které se nepotkají.. i některé mazdy to měly.. mětšinou to odnesou ventily minimalně... jinak to nejde
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravděpodobnost destrukce motoru při přetržení rozvodového řemene

Příspěvek od amavet »

zalezi jestli to je za jizdy , ci na volnobeh . pokud za jizdy , motor to odnese slusne , pokud nema spalovaci komory v hlave aji , takove se malokdy potkaji . pokud to je na volnobeh , odnese to vesmes jeden ventil a hydro . ted sem delal nissana almeru 2,0D . komplet vsechny ventily kople , prorazene vsechny hydra , roztrhane jedno voditko ventilu . a to jeste nebylo ono , ventil se prvni dva dny pridiral , nez se chytl a slapalo zas pekne na 4 valce
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

solo19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.11.2011 18:43

Re: Pravděpodobnost destrukce motoru při přetržení rozvodového řemene

Příspěvek od solo19 »

Ford měl docela dost naftových motorů co se nepotkaj.Mě osobně se potkaly dva transity s 2.5d a max se ohly zdvihací tyčky.Sundat palici,tyčky srovnat ve svěráku a mastí dál.Dokonce jsem si na něm šteloval doraz na max otáčky motoru a při předjíždění jsem ho přetočil.Zaklepal na ventily,zastavil jsem,nechal volnoběh dokut se nesrovnal zvuk a jezdí dál.Jo a mimochodem,ten motor má aktuálně 1 356 000 km.Ale už jezdí za 12 litrů.A na dálnici přes 20.
golf III variant 1.9Tdi,mazda 121 DB2 53kw,fiat 126p ELX,fiat 600 E atd............

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“