TSI a ethanol 85

2007 - 20..

Moderátor: jets

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od folcvágen »

Tiguanman píše:
folcvágen píše:počkej, teď se v tom ztrácím, co nedoporučili čistou naftu?
Donedávna se na to jezdilo a jak se začalo přimíchǎvat tak servis byl první kdo řval že to sou sračky.
A Bosch testuje jak na stolici tak v autech jedině s čistou naftou.
A vw ti bude tvrdit blbosti co jim diktujou ty paznehti z Bruselu!!!
Toto mi psal kamoš......Již asi 15 let dělám s PHM a tak snad trochu poradím. Přechodová nafta s filtrovatelností do -10°C se musí ze zákona prodávat od 15.řína. Zimní naftam s filtrovatelností do -20°C je poviná od 15.listopadu. V této hodnotě je tolerance + -2°C. Parafín už se začne vylučovat při teplotě kolem -14°C čimž u aut co si před zimou nevyměnili filtry může začít problem s neprůchodností skrz filtr. U nafty nelze ŽÁDNÝM ADITIVEM zvednout její filtrovatelnost, ale každopádně je to dobrej tah firem a prodejců asi jako s prodejem multivitamínu, kde je popsaná celá krabička, ale ve skutečnosti hryznutí do jablka dá víc. Jediná možnost je tankovat Arktickou naftu, nebo krást u armády, kde se používá nafta na -35°C. Jediná možnost jak opravdu docílit zvýšení filtrovatelnosti je přidáním libovolného benzinu do nafty. Na 60l NM klidně do 5 litrů BA. Benzín zvýší bod vzplanutí, ale nikdy ne na tolik, aby se motor podpálil. Pro suchou naftu v našich končinách doporučuji přidat hlavně u našponovaných PD motorů olej M2T, aby nedocházelo k přidírání vstřiků. Je to daleko efektnější a levnější než PLACEBO aditiva.
JJ to je pravda, krom toho přidávání benzínu, já zkurvil na Volvu všech 6 vstřiků za 150tis a dostal jsem školení že beznin právě niči vstřiky a hlavně jak zapálí dřív naftu tak ještě není píst nahoře a dostává to štosy jako kráva, petrolej je lepší dává se do čisté zimní nafty a je z toho ta arktická.
Proto já jezdím na čistou naftu, je i levnější než ty kraviny od shellu a omv a nezamrzne a nezasere filtr biosložkou a jak ten motor pěkně vrní, Jets si toho taky fšimnul :wink:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Wdk »

Folcvágen - takže Eurooil plus co? Petrolej?

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od folcvágen »

Teoreticky ano, ale petrolej je drahej pokud k němu nemáš přístup, nebo třeba letecký petrolej (kerosen, JetA1) vyjde asi o 10 kč levněji než nafta, tehdá jsem jezdil jen na to a nic...Já v zimě když jsou mrazy jezdím na arktickou naftu, tu má běžně v praze Agip, ta v sobě nemůže mít meřo bo by nesplnila bod filtrovatelnosti ani bod tuhnutí, má v sobě hafo petroleje a litr vyjďe asi o necelý 2 koruny dráž a je klid. Letos jsem to nepoužil. Někdy jí mají i u Benziny v horských oblastech. Pozor, neplést si to s obyčejnou zimní naftou která má aditiva, které ti pomůžou tak leda na bod tuhnutí ale na filtrovatelnost ne. Dneska by to nejraději nazývali zimní nafta moušn extra power safe verva ultra magor. Ale to je jim houby platný, jen arktická nafta má ten název. Ale reklama je reklama a placebo efekt je placebo efekt....
Ale těd začíná jaro, tak zpátky do trenek!!!
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Wdk »

Njn, vyrážím prohnat německý poršátka na dálnicích se svým Tiguanem, tak se ptám, bo má mrznout a ve 180 už ten vzduch docela chladí :D Musím se kouknout, jestli je v Trutnově agip. Letos jsem přežil na Shellce.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od folcvágen »

Jak ujedeš prvních nějakejch cet km tak se ti v nádrži ohřívá nafta ze zpátečky a už je to v pohodě.
Máš jí v Praze na Štěrboholích na průtahu a pak na Kateřině 7km před Rozvadovem, ale letos je to už zbytečný na ni jezdit víc to žere a míň to jede, je tam dost toho petroleje.
V říši vem u Aralu tu bez řepky nevím jak se teď k sakru jmenuje, je dražší a poznáš jí že nemá průhledítko nažluklé od řepky :D
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Wdk »

Ok, jak uvidím Aral, jdu do něj :) Ale jestli budou mít nové pistole, mám smůlu :)

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od folcvágen »

Nebudeš :D v hledítku je přeci vidět nafta a ta s řepkou je nažluklá. Myslím že je to Aral Ultimate má i cétanový číslo kolem 60.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

panHrabe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.10.2012 16:33

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od panHrabe »

jj je to Aral Diesel Ultimate; BTW vyrabi se obdobnou technologii jako OMV Maxxmotion (ta je taky cira, neni nazloutla), ta taky neobsahuje z principu technologie vyroby biosracku

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: TSI a ethanol 85

Příspěvek od Wdk »

Ok díky za tipy, zkusím v reichu diesel ultimate...

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“