Váha vzduchu?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

BoriPP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 25.09.2012 16:21
Bydliště: Poprad, Slovakia

Váha vzduchu?

Příspěvek od BoriPP »

Ahojte,

Passat 3B6 96kW r.v.:2004

mám už druhý deň problém s tým, že auto je v nízkych otáčkach hrozne lenivé. Akonáhle sa ale dostane na 2000ot./min, tak turbo zaberie a auto trhne plným výkonom a auto ide ako má.

Len jednoducho sa nevie vyhrabať z nízkych otáčok. Mám to čipované profesionálnou firmou na 125kW, no o motor sa dôkladne starám.

Mám podozrenie na váhu vzduchu, keďže som tam dal športový filter a počul som, že tie vedia váhu vzduchu zničiť.

Je moje podozrenie opodstatnené?

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od wrot »

BoriPP píše:Ahojte,

Passat 3B6 96kW r.v.:2004

mám už druhý deň problém s tým, že auto je v nízkych otáčkach hrozne lenivé. Akonáhle sa ale dostane na 2000ot./min, tak turbo zaberie a auto trhne plným výkonom a auto ide ako má.

Len jednoducho sa nevie vyhrabať z nízkych otáčok. Mám to čipované profesionálnou firmou na 125kW, no o motor sa dôkladne starám.

Mám podozrenie na váhu vzduchu, keďže som tam dal športový filter a počul som, že tie vedia váhu vzduchu zničiť.

Je moje podozrenie opodstatnené?
asi by bylo nejlepší udělat log motoru a pak někomu poslat at ti to zkouknou a budeš mít jasno

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od MiguelB6 »

ahoj váhu vzduchu s mužeš zmeřit máš meřák a nebo řekni odkud jsi pokud budeš kousek tak se stavím

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od stasaj »

Ahoj, mám podobný problém...dělá to zejména, když je motor studený...když se ráno rozjedu, tak prvních pár metrů auto skoro nejde, téměř bez výkonu...pak se to dostane na nějaké otáčky (přesně nevím, tipuji lehce pod 2 tis.) a jede to...při teplém motoru se mi to nestává...
zase mám ale problém s tím, že když vytočím nějaký stupeň do vyšších otáček (stalo se mi to zatím jen u 4,5 a 6 stupně), tak motor spadne do nouzáku (jede bez výkonu) a musím vypnout motor a nastartovat znovu a vše je ok...nestává se to vždy, ale celkem častěji už...mám se bát výměny turba nebo to vypadá spíše taky na tu váhu vzduchu? díky

Mám VW Passat B5,5, r.v. 03, Variant, 1.9TDI, 96 kw, 6ti kvalt.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od majkl1 »

BoriPP píše:Ahojte,

Passat 3B6 96kW r.v.:2004

mám už druhý deň problém s tým, že auto je v nízkych otáčkach hrozne lenivé. Akonáhle sa ale dostane na 2000ot./min, tak turbo zaberie a auto trhne plným výkonom a auto ide ako má.

Len jednoducho sa nevie vyhrabať z nízkych otáčok. Mám to čipované profesionálnou firmou na 125kW, no o motor sa dôkladne starám.

Mám podozrenie na váhu vzduchu, keďže som tam dal športový filter a počul som, že tie vedia váhu vzduchu zničiť.

Je moje podozrenie opodstatnené?
Taky můžeš mít problém s EGR ventilem, pokud ho tedy nemáš OFF. Ale ten log by to chtělo.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od stasaj »

Já jsem třeba EGR zaslepil a to se mi poprvé stalo, že mi to takhle spadlo do nouzáku, viz můj první příspěvek....pak jsem ho ale vrátil zpět, jelikož mi pořád motor házel chybu emisí (a nešlo to nastavit ani u autoelektrikáře). Jenže i po vrácení mi to auto občas hodí do nouzáku, jak už jsem psal....nemyslím si, že je to tím EGR, spíš jen náhoda, že to udělalo poprvé zrovna v tu dobu...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od majkl1 »

stasaj píše:Já jsem třeba EGR zaslepil a to se mi poprvé stalo, že mi to takhle spadlo do nouzáku, viz můj první příspěvek....pak jsem ho ale vrátil zpět, jelikož mi pořád motor házel chybu emisí (a nešlo to nastavit ani u autoelektrikáře). Jenže i po vrácení mi to auto občas hodí do nouzáku, jak už jsem psal....nemyslím si, že je to tím EGR, spíš jen náhoda, že to udělalo poprvé zrovna v tu dobu...
A ty udělej log + chyby z paměti. Problém zřejmě v regulaci tlaku.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od stasaj »

majkl1 píše:
stasaj píše:Já jsem třeba EGR zaslepil a to se mi poprvé stalo, že mi to takhle spadlo do nouzáku, viz můj první příspěvek....pak jsem ho ale vrátil zpět, jelikož mi pořád motor házel chybu emisí (a nešlo to nastavit ani u autoelektrikáře). Jenže i po vrácení mi to auto občas hodí do nouzáku, jak už jsem psal....nemyslím si, že je to tím EGR, spíš jen náhoda, že to udělalo poprvé zrovna v tu dobu...
A ty udělej log + chyby z paměti. Problém zřejmě v regulaci tlaku.
udělám, ale jak na to? chceš tím říci, že bude tedy dělat problém váha vzduchu? nebo jak mám pochopit špatnou regulaci tlaku? A to mluvíš o tom problému skrz výkon po rozjezdu za studena nebo o tom padání motoru do nouzáku? díky

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od stasaj »

nějaký nápad? nechci nechat zbytečně čistit turbo a vyhodit peníze zbytečně, když to tím nebude...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od majkl1 »

Já už ti jeden nápad napsal: :wink:
"A ty udělej log + chyby z paměti. Problém zřejmě v regulaci tlaku."
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od stasaj »

já vím, děkuji :-) jen nevím, jak na ten log...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od majkl1 »

Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Accuphase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2009 16:20
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od Accuphase »

A když to chvíli držíš přes 2000 zlepší se to potom i v těch nižších nebo ne?
PASSAT Variant B5.5 V6 TDI /BDH/ 4motion HIGHLINE 05 & PASSAT sedan B5.5 1.9TDI /AVF/ 4motion HIGHLINE 02

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od stasaj »

no ráno nastartuju, a prvních cca 200 m je to prostě líný v nízkých otáčkách (jakoby se to dusilo) a v těch vyšších už turbo začne táhnout...po těch zmíněných cca 200 m, to už jede i odspoda...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Váha vzduchu?

Příspěvek od majkl1 »

Tohle ti klidně mohou dělat například špatný žhaviče. Ono právě těch cca 200m (podle teploty) motor ještě dožhavuje. Když si k tomu přičteš horší naftu, ne ideál předvstřik, tak je ranní lenoch na světě. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“