Jaký lejete olej do motoru?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od FandaTDI »

Pominu-li fin. stránku, na popojíždění (i zimu) je lepší ta 30tka a častější výměny, na léto (Chorvatsko) zase ta čtyřicítka ...

Uživatelský avatar
Telda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 08.02.2011 10:23
Bydliště: Praha

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Telda »

Už sem vybral a snad dobře...VALVOLINE DURABLEND DIESEL 5W-40

slavomir
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 22.10.2007 21:23
Bydliště: Praha/ČB

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od slavomir »

Kluci používám od začátku - Castrol Edge Professional LongLife III jelikož ho prodejce nemá tak mi doporučil tento -- Q8 Kuwait Petroleum - Q8 FORMULA LONGLIFE V 5W-30 . Mate někdo nějaké poznatky - Info ?

Uživatelský avatar
Telda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 08.02.2011 10:23
Bydliště: Praha

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Telda »

slavomir píše:Kluci používám od začátku - Castrol Edge Professional LongLife III jelikož ho prodejce nemá tak mi doporučil tento -- Q8 Kuwait Petroleum - Q8 FORMULA LONGLIFE V 5W-30 . Mate někdo nějaké poznatky - Info ?
Bejt tebou tak se spíš podívam na Oleje.cz nebo dieselpower.cz tam toho je o Q8 napsáno dost... :wink:

janatis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.06.2012 13:16
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od janatis »

Zdravím, jaký máte názor na tento olej http://www.olejservis.cz/mobil-esp-form ... t/d-79081/" onclick="window.open(this.href);return false; mám pašíka po němcovi a lil do toho nějakého FUCHSE 5W30. Díky za reakce..

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od bobyz »

Zdravím Vás všechny, mám passata 1.9TDi 96kW AVF 2003 najeto 480tis poctivých mám ho od funglovky. Jezdím hodně dálnici , ale i okrsky. Ale abych se dostal k oleji. Používám MOGUL 5W 40 EXTREME PD a jsem sním maximálně spokojený. Motor šlape jak hodinky. Pravidelná výměna po 15tis. U nás v rodině se mogul používal vždycky a používat bude, protože strčí do kapsy oleje jak jsou CASTROL, Shell a podobně. Je to je značka nic víc. Tohle je můj názor. Nechápu co někteří na těchto olejích pořád vidí. Dělám do aut už nějakou dobu a zatím s mogulem žádný problém ba naopak. Ale jak říkám je to můj názor a pokud to někdo vidí jinak OK chápu. Mogul je zkrátka Česká kvalita a řadí se na první místa mezi světové špičky.

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od hucelnevim »

Abych pridal nejakej :offtopic: tak znam dobrej vtip o oleji a blondyne. ...Prijde blondyna do mototechny a rika. Dobry den nemate takovou tu tycku co se s ni meri olej? No mame. A mohl byste mi jednu prodat me ta stara uz na ten olej nedosahne.
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od petule007 »

hucelnevim píše:Abych pridal nejakej :offtopic: tak znam dobrej vtip o oleji a blondyne. ...Prijde blondyna do mototechny a rika. Dobry den nemate takovou tu tycku co se s ni meri olej? No mame. A mohl byste mi jednu prodat me ta stara uz na ten olej nedosahne.

:good: :good: :good: Mě se jednou stalo že Nádherná blonska na pumpě ve svém obstarožním fáčku vytáhla měrku a pak nevěděla odkud ji vyndala. Požádala mě o pomoc :pleasantry: a pořád mam na paměti jak spolu hledáme tu dirku a já jí čumim do vejstřihu. To už se mě asi nestane.

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od hucelnevim »

petule007 píše:
hucelnevim píše:Abych pridal nejakej :offtopic: tak znam dobrej vtip o oleji a blondyne. ...Prijde blondyna do mototechny a rika. Dobry den nemate takovou tu tycku co se s ni meri olej? No mame. A mohl byste mi jednu prodat me ta stara uz na ten olej nedosahne.

:good: :good: :good: Mě se jednou stalo že Nádherná blonska na pumpě ve svém obstarožním fáčku vytáhla měrku a pak nevěděla odkud ji vyndala. Požádala mě o pomoc :pleasantry: a pořád mam na paměti jak spolu hledáme tu dirku a já jí čumim do vejstřihu. To už se mě asi nestane.

joo tak to bych taky dlouho nemohl najit :-D
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
mogwaycz
Člen klubu
Příspěvky: 952
Registrován: 30.04.2008 13:20
Bydliště: Boston, United Kingdom

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od mogwaycz »

petule007 píše:
:good: :good: :good: Mě se jednou stalo že Nádherná blonska na pumpě ve svém obstarožním fáčku vytáhla měrku a pak nevěděla odkud ji vyndala. Požádala mě o pomoc :pleasantry: a pořád mam na paměti jak spolu hledáme tu dirku a já jí čumim do vejstřihu. To už se mě asi nestane.
Tak ses měl ještě pokusit vyhledat i jinou "dírku". :mrgreen: :mrgreen: :laugh:
PAST > VW BORA GTTDI #VWBARBORA
PAST > VW PASSAT CC GT #VWCECIL
VW PASSAT 3C #VWVNCHY

signalCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 07.10.2009 13:21

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od signalCZ »

Já kupuju olej u nás v Pardubicích přímo v Paramu a borci mi tam říkali že ten olej je úplně stejnej jako třeba Castrol... takže já dám za 5 litru jako někdo tady třeba za litr Castrolu a vyměnuju jak se k tomu dokopu, spíše dříve třeba V 12tis-14tis... a auto šlape jak hodinky, letos už to asi nestihnu ale z kraje roku překračuju 400 tis ;)

Adam Hanus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.12.2016 19:37

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Adam Hanus »

Ahoj, mohl by mi nekdo poradit, jaky olej nalit do Caddy 2.0 ecofuel cng? Nejsem schopny presne dohledat jakou normu tam nalit, nejake male info jsem nasel, ze by snad 507.00, bude tedy Castrol Edge 5W-30, ktery ma 507.00 Ok? Diky

Uživatelský avatar
Scholless
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2017 21:25
Bydliště: Praha

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Scholless »

Zdarec kluci. Samozřejmě očekávám jen negativní reakce na můj příběh, ale mám Passata B5,5 r.v. 2004, 96KW. Auto už mám 11let a samozřejmě to byl pro mě mazel č.1 v rodině. Ovšem jak čas běží, tak už mám zcela něco jiného,ale Pašíka jsem si nechal už nerozlučné nostalgie. Je to tak 4 roky zpět, co se stal spíš už pracovním nástrojem na dílně, pro různé účely kolem. Ale ne z důvodu špatné funkčnosti. Zkrátka přišel jiný mazel a neměl jsem ani potřebu Passata prodávat. Ovšem s tím se pro Passata začalo blýskat na špatné časy a veškerá údržba se přestala dodržovat. Takže s autem se najezdí cca 1500km měsíčně a po dobu těch 4 let jsem jen vyměnil jednou olejový filtr, ale olej jen dolévám. A to i takovým prasáckým stylem, že to řeším až když se mi rozvítí kontrolka oleje a pak ani neřeším kvalitního výrobce a prostě v ten den při nákupu potravin v Tesco čapnu 1l ( kupodivu vzhledem k prasáckému chování stále stačí dolévat přesně litr a ani tuk navíc ) 5W40, značku neřeším, cena hraje roli :-D. Nedávno jsem řešil inspekci, tak si vzpomínám, že to byl Mogul. Zkráceně, se vše kolem Passata změnilo v sázku, jak dlouho to vydrží. Očekávám, že se dřív potká, páč rozvody už nevím kdy jsem dělal. Auto mám najeto cca 380tis. Nevím zda zrovna náhoda na kus, ale stále nejeví extra problém a že bych ho šetřil se říct nedá, spíš stále svižná jízda po dálnici když je mi to umožněno 200km/h. Když jsem auto koupil, bylo téměř nové, tak jsem byl nervozní, abych dodržel veškeré specifika výměny oleje a dnes spíš sleduji, jak moc je tento mýtus kolem olejů vážný. Jak říkám, vše je třeba jen souhra náhod a zítra se mu osud naplní, ale za mě? To auto vydrží strašný věci, takže si myslím, že nepatrné přejezdy intervalů jsou prkotina. Dokonce se mi i jednou stalo, že jsem omylem dolil 10W40. Omlouvám se román, ale jen jsem chtěl popsat, co je schopný zatím Passat snést za zlo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“