Jakého Touarega schánět?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
AliBubu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 23.08.2008 18:21
Bydliště: Kladno

Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od AliBubu »

Zdravim. Chtěl bych poprosit o pomoc. Pokukuju po novějším autě než mám. A Touareg se mě vždycky zamlouval.
Jelikož se neorientuju v motorizaci tak bych potřeboval poradit co schánět.

Přes týden najedu max 100km po městě. V sobotu udělám 1200-1500km. Vše po dálnici, v ČR tak 130km/h, venku 150-200km/h. Podle toho, jak je volno. A pak zas jen těch 100km za týden....

A dotaz tedy zní, jaké auto - motor schánět? Aby to nebyl lenoch, ale zároveň aby mě to nesežralo cestou.
Preferuji naftu a manuální řazení.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ojik »

3,0 tdi.ale nevim,jestli vubec v manualu jsou.Ale vem si automat,je to parada.Pri tvem kilometrovem nasupu to je nejlepsi volba.Ojik

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

AliBubu píše: Preferuji naftu a manuální řazení.
Díky za rady.
mam pocit ze v manuale sa robil jedine 2,5 TDI, ina motorizacia s manualom asi neni, takze bud tento alebo zmenit priority :mrgreen:

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od counterct »

Dělali se i tří-litry v manuálu, ale osobně bych bral taky automat :)
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Uživatelský avatar
AliBubu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 23.08.2008 18:21
Bydliště: Kladno

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od AliBubu »

Chlapy neblbněte, automat. Ono je to děsná nuda kočírovat 14hodin v kuse.
Když mám spojku a fofrklacek, tak se můžu alespoň trochu rozptylovat. Řadit si a tak.

Ale s automatem šlápnu na plyn a pak už nic.....jen jedu furt vpřed. (Možná se mílím, automat jsem nikdy neřídil).

A kolik to tak žere? Já jsem teď z pašíka zvyklej jezdit za 6,5l/100km. Ale to asi Touareg nedokáže.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

Jak ze nuda mozes si radit pakou a aj packami na volante je to nahodou zabava ako vo ferari, a ked sa mi nechce dam D,S a uz to jede samo.
A ze "kolik to zere" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: porovnavat s passatom ze 6,5 zabudni :laugh: :laugh: :mrgreen: :mrgreen: to neni passat to je touareg tank a monstrum :yahoo:

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Peterka72 »

8) Jak už psali kluci nahoře - jestli naftu , tak - Touareg V6 - 3.0 TDI v automatu . Také jsem byl zastáncem manualu ale na automat si rychle zvykneš a manuál už nebudeš chtít . :sorry:

:idea: Něco Ti sem hodím pro srovnání , když se mě loni na foru někdo ptal jaké mám náklady na Turka ?

Už 17 let jezdím ve vozech koncernu VW od Jetty 1,6 d , passata combi 3 - 1.9 d , passata combi 4 - 1,9 tdi , passata combi 5 - 1.9 tdi 4x4 , manželka golf 4 - 1.4 , golf 5 - 1,6 :wink: Touareg je samo uplně jiná liga , jak ve svezení , v komfortu a pohodlí , místa ve předu , vyššího posezu , jízdy v terénu , zátahu motoru - prostě supr :good: Ale je to i jiná liga v provozních nákladech . :negative: Kupoval jsem ho v lednu 2011 - najeto 180000 km , během půl roku jsem do něj nasypal přes 70000 kč Bohužel na mě přišla řada ohledně vyměn veškerých oleju a filtrů v motoru , tak jsem to hned spojil i s automatem a diferákama - 18000 kč, komplet brzdy - desky , kotouče a pakny v zadu na parkovací brzdě - 20000 kč , utržený unašeč na kardanu 5000 kč , škrtící klapka sání - 10000 kč , regenerace filtru pevných částic 2000 kč Přidřené servo a nasledné utržení hlavní řemenice na klice - 12000 kč atd. To všechno v průběhu najetých 15000 km :negative: Do 4 passata combi 1.9 tdi za deset let co ho mám a měl najeto 120000 km , těd bude mýt už na tachaku 300000 km jsem dal tak 40000 kč . :wink: S Touaregem měsíčně najedu kolem 2000 km Při dnešních cenách nafty a mojí průměrné spotřebě 12 l projezdím skoro 10000 kč za měsíc . Gumy jsou také v jíné cenové relaci . Tak si ty náklady na provoz nějak přeber . 8) Ale zase to svezení stojí za to !!! :lol: :good:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

presne tak touareg to je velka laska a pozitok z jazdy po cestach a aj mimo ciest, to neni auto na vozenie za male naklady.

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od lukassvoboda »

Přesně jak řikaj kluci, 3.0 TDI v automatu...Pokud chceš manuál a nízkou spotřebu, tak je Touareg špatná volba :sorry:
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
malkovicz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 04.02.2010 18:09
Bydliště: okr. Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od malkovicz »

Čau nechci zbytečně zakládat nové téma tak se ptám zde. Chtělbych se dozvědět něco víc o verzi s motorem 5.0 TDI V10 všichni doporučujete 3.0 TDI V6 vím že 2.5 R5 stojí za starou bačkoru ale je tu dost málo info o desetiválci myslím že se dá sehnat za slušný peníze a s daleko lepší výbavou než šestiválec 3.0 TDI dík za info.
Obrázek

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ace_rimmer »

Peterka72 píše:8) Jak už psali kluci nahoře - jestli naftu , tak - Touareg V6 - 3.0 TDI v automatu . Také jsem byl zastáncem manualu ale na automat si rychle zvykneš a manuál už nebudeš chtít . :sorry:

:idea: Něco Ti sem hodím pro srovnání , když se mě loni na foru někdo ptal jaké mám náklady na Turka ?

Už 17 let jezdím ve vozech koncernu VW od Jetty 1,6 d , passata combi 3 - 1.9 d , passata combi 4 - 1,9 tdi , passata combi 5 - 1.9 tdi 4x4 , manželka golf 4 - 1.4 , golf 5 - 1,6 :wink: Touareg je samo uplně jiná liga , jak ve svezení , v komfortu a pohodlí , místa ve předu , vyššího posezu , jízdy v terénu , zátahu motoru - prostě supr :good: Ale je to i jiná liga v provozních nákladech . :negative: Kupoval jsem ho v lednu 2011 - najeto 180000 km , během půl roku jsem do něj nasypal přes 70000 kč Bohužel na mě přišla řada ohledně vyměn veškerých oleju a filtrů v motoru , tak jsem to hned spojil i s automatem a diferákama - 18000 kč, komplet brzdy - desky , kotouče a pakny v zadu na parkovací brzdě - 20000 kč , utržený unašeč na kardanu 5000 kč , škrtící klapka sání - 10000 kč , regenerace filtru pevných částic 2000 kč Přidřené servo a nasledné utržení hlavní řemenice na klice - 12000 kč atd. To všechno v průběhu najetých 15000 km :negative: Do 4 passata combi 1.9 tdi za deset let co ho mám a měl najeto 120000 km , těd bude mýt už na tachaku 300000 km jsem dal tak 40000 kč . :wink: S Touaregem měsíčně najedu kolem 2000 km Při dnešních cenách nafty a mojí průměrné spotřebě 12 l projezdím skoro 10000 kč za měsíc . Gumy jsou také v jíné cenové relaci . Tak si ty náklady na provoz nějak přeber . 8) Ale zase to svezení stojí za to !!! :lol: :good:
Já touarega sice nemám, ale to jsi měl asi dost smůlu, špatný kousek nejspíš ne? Já bych čekal, že takové auto se 180tis. km bude ještě chvíli bez investic (nepočítám běžnou údržbu)... Takz jsem naszpal do svého passata po koupi během pár měsíců asi 50 tisíc, ale to jsem ho kupoval s tím, že je hrubě pod cenou a sám si ho poopravuju, že si to do toho vrazím sám a mám jistotu, že to tam je než koupit za normální cenu se slibama majitele co všechno je tam nové....Nebo jsi to taky kupoval vědomě v horším stavu a za lacinější peníze s nutnou investicí?

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Peterka72 »

8) Věděl jsem co kupuji . Cena byla v té době i možná malinko vyšší ale zase byla lepší výbava , pěkný interiér i exteriér a kompletně doložený servis . Majitel byl stařší pán - Čech žijící v Německu . Auto bylo kupované nové v ČR servisováno a ježděno převážně v Německu . Jedinou zavadu co jsem věděl , tak to byla ta sekající se škrtící klapka sání a proto to házelo zavadu na motoru a nemohla probíhat regenerace filtru pevných částic - oprava 12000 kč
Největší položkou byla právě ta běžná údržba . Po ujetých 7000 km běžná vyměna oleje a všech filtrů kterou jsem spojil i s údajnou doživotní naplní aut. převodovky a všech diferáků - 18000 kč no a pak přisli na řadu komplet brzdy - 20000 kč :roll:
To přidřené servo a utržený držák kardanu - do toho nevidíš a může se to stát . 8)
Od té doby najeto skoro 30000 km a jen výměna oleje a filtrů a ostatní bez problémů .

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ojik »

malkovicz píše:Čau nechci zbytečně zakládat nové téma tak se ptám zde. Chtělbych se dozvědět něco víc o verzi s motorem 5.0 TDI V10 všichni doporučujete 3.0 TDI V6 vím že 2.5 R5 stojí za starou bačkoru ale je tu dost málo info o desetiválci myslím že se dá sehnat za slušný peníze a s daleko lepší výbavou než šestiválec 3.0 TDI dík za info.
U v10 je vybava vzdy excelentni,s w12 jsou to vrcholne modely.Ale vem si,ze to jsou dva motory 2,5tdi vedle sebe.Takze,kdyz rikas,ze je 2,5tdi na nic,tak V10 tdi musi byt 2xnanic.Coz tak uplne neni pravda.Je to perfektni svezeni,ale pri vetsine servisnich praci musi motor ven z auta,coz do znacne miry prodrazuje a komplikuje opravu.Tento fakt tak trochu tlaci ceny dolu.Jinak kdosi kdysi napsal:Motor V10 od Volkswagen je neuveritelnou smeskou konstrukcnich omylu :blush:
Ale i tak bych si ho ja osobne asi koupil :D

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

No ale zase potom W12 je 2x V6 a V6 je super motor takze potom W12 je 2x supernejsi :) na W12 som nadavat nepocul. Takze Jakeho Touarega schanet????
....
W12 :good: :good: :good: vyriesene a zamknut temu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Peterka72 »

:lol: Ale těch W12 zase tak moc nebude ! :lol: W12 - 6.0 L 450 PS 331 kW 599 N·m ale to svezení musí byt bomba až na tu spotřebu benzínu . :wink:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“