Servis, zkušenosti - cena

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od Viiit »

Nereálný to neni, já jsem v 60 platil určite pod 10 včetně daně.

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od lakko »

O mesiac ma caka prehliadka po dvoch rokoch. Najazdenych mam cca 26 000km za mesiac este urobim 1000km. Otazka znie co stratim pokial nepojden na prehliadku do VW servisu? Zaruka konci po dvoch rokoch, takze o co pridem? Mam moznost servisovat Tigiho u kamarata, majitela autoservisu, ktory sa mi staral 7 rokov o predoslu Octaviu. O auto sa starali prikladne, evidovali vsetky ukony, takze ked som prisiel po 15 000 km na vymenu oleja tak si v PC vedeli zistit co robili minule a co treba este vymenit, doplnit. Samozrejme ze ceny boli neporovnatelne nizsie, ochota a hlavne pruznost bola na nezaplatenie. Prikladom je "nedelna" oprava slziacej olejovej vane na Octavii, po mojom "tuknuti" o kamen, den pred odchodom na dovolenku v Chorvatsku.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od marianb »

Ahoj, prides o zaruku mobility a mozes prist o zaruku na lak a karoseriu, tam je povinnost pristavit auto... Pozri si servisnu knizku, bude to tam uvedene.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od lakko »

Co sa tyka laku, tak moja skusennost je s Fiatom Punto. Uz po dvoch rokoch zacal hrdzaviet, isiel som do znackoveho servisu Fiat a tam mi bolo oznamene, ze zaruka je sice 5-rocna, ale na prehrdzavenie. Doslova povedane to vam musi prejst prst cez karoseriu. Nemyslim, ze sa nieco od tedy zmenilo aj ked je to uz 16 rokov. Na taketo zaruky sa mozem ..... S mobilitou problem nemam mam doma tri bicykle .
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od marianb »

Tak potom uz len take stavy ako je rozpadnutie rozvodov a kulancia alebo prevodovky co sa stalo mne na dsg a jette
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jarod78 »

Neviem co by si chcel este vediet,ze ti prdne motor,prevodovka alebo neviem co este?Ak ti to vsetko opravi kamarat, nevidim v tom ziadny problem.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jarod78 »

marianb píše:Tak potom uz len take stavy ako je rozpadnutie rozvodov a kulancia alebo prevodovky co sa stalo mne na dsg a jette
A opravili ti to aj po zaruke zadarmo,alebo opravu si si musel,platit zo svojho?

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od folcvágen »

Celá záruka mobility je jen vo tom jak nás donutit jezdit do předraženýho servisu.
Radši si to zaplatím sám a vyjde mě to levněji než tam jezdit na drahé prohlídky a pak se s nima ještě dohadovat jestli to či ono uznají nebo ne, fakuju je! Hlavně já si ty díly seženu za polovičku a kluk mě to udělá za pár šupů. Záruka mobility je pro lidi z paneláku, který nemaj místo kde si co udělat a nerozumí autům a nemají kamarády co popřípadě autům rozumí, pak jim nezbude než jezdit k těm zlodějům a platit a platit.... A vovovo tom to je. Byznys jako každej jinej...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od folcvágen »

lakko píše:Co sa tyka laku, tak moja skusennost je s Fiatom Punto. Uz po dvoch rokoch zacal hrdzaviet, isiel som do znackoveho servisu Fiat a tam mi bolo oznamene, ze zaruka je sice 5-rocna, ale na prehrdzavenie. Doslova povedane to vam musi prejst prst cez karoseriu. Nemyslim, ze sa nieco od tedy zmenilo aj ked je to uz 16 rokov. Na taketo zaruky sa mozem ..... S mobilitou problem nemam mam doma tri bicykle .
Stačí jednou za rok přistavit auto do vw servisu na kontrolu karoserie tuším za 300 a nechat si to zapsat do servisky a víc tam s ničím jezdit nemusíš a záruku ti uznají. Vetšinou opraví i povrchovou rez , ale správě je to na PROREZAVĚNÍ karoserie, kokoti...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od marianb »

jarod78 píše:
marianb píše:Tak potom uz len take stavy ako je rozpadnutie rozvodov a kulancia alebo prevodovky co sa stalo mne na dsg a jette
A opravili ti to aj po zaruke zadarmo,alebo opravu si si musel,platit zo svojho?
Ano novy motor a cela prevodovka po 140 000 km.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od lakko »

Dnes som absolvoval prehliadku Tiguana po dvoch rokoch. Nakoniec to bolo u predajcu VW, kde bolo auto kupene. Vymeneny olej, olejovy filter, pelovy filter, diagnostika, kontrola podvozku, brzdoveho oblozenia a naprav. O 9.00 hod auto pristavene v servise o 11.05 hod telefonat, ze je auto hotove. Cena 240€ + ponuknuta zlava 5%, cize vysledna suma 228€. Poziadal som ich o korekciu spotreby o 1l/100km v PP a odbyli ma s tvrdenim, ze ked diagnostika neukaze chybu, tak upravu urobia, ale zaplatim 20€.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jets »

no ty vole... to je teda nářez
když budeš mít cestu přes BV tak se stav a korekci ti udělám zadara i když nebude diagnostika vyhazovat chybu :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od lakko »

Cakal som takuto odpoved od servisu, ale skusil som to. Mam vsak znameho, ktory ma kabel a soft na tieto upravy, takze pojdem za nim. Ak by bola moznost, moze mi niekto poskytnut udaje na tuto korekciu spotreby (+1l/100km t.j. +20%) + aktivovanie Corner funkcie? Viac asi nepotrebujem. Tak by mi to urobil na pockanie. S RJ z Tigana vraj nema skusennosti a inej roboty na dost takze ho nechcem zdrzovat.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od folcvágen »

lakko píše:Dnes som absolvoval prehliadku Tiguana po dvoch rokoch. Nakoniec to bolo u predajcu VW, kde bolo auto kupene. Vymeneny olej, olejovy filter, pelovy filter, diagnostika, kontrola podvozku, brzdoveho oblozenia a naprav. O 9.00 hod auto pristavene v servise o 11.05 hod telefonat, ze je auto hotove. Cena 240€ + ponuknuta zlava 5%, cize vysledna suma 228€. Poziadal som ich o korekciu spotreby o 1l/100km v PP a odbyli ma s tvrdenim, ze ked diagnostika neukaze chybu, tak upravu urobia, ale zaplatim 20€.
Dobrá cena!
Za to ti u Klokočky v Praze nevymění ani olej s filtrem (vlastní zkušenost) pak už jsem se tam neobjevil...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od lakko »

Cena za liter oleja Shell Ultra 5W-30 AVL 27.61€, pelovy filter 22.58€, olejovy filter 10,57€, hodina servisnych prac 37€. Liter oleja na dolievanie som pred casom kupil za cca 10€. Dalsie servisne ukony uz budu vykonane v kamaratovom servise.

Odoslané z GT-I9300 cez Tapatalk 2
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“