Svíčky – jak často měnit u benzínu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
verho.verho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.10.2012 06:08

Svíčky – jak často měnit u benzínu

Příspěvek od verho.verho »

Ahoj, poradte mi prosím, mám motor benzín V8, 4,2i. Jak často sedělá výměna svíček a je nutná? Nebo jestli nechat svíčky až třeba začnou blbnout a poté vyměnit? Někde jsem četl že třeba u dieslu se nemění nikdy nebo že vydrží až 150tis km. U benzínu zas říkají, že snad po 60tis by se měnli měnit. A co se pak může stát, ždyž svíčky nechám staré a nevyměním je, jaký to má vliv na motor, nebo spotřebu atd… díky za rady.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Svíčky – jak často měnit u benzínu

Příspěvek od sapik88 »

U dieselu vydrží tolik, protože tam žádné zapalovací svíčky nejsou, sou tam jen žhavicí pro studené starty. A interval netuším, ale pokud ti to neblbne, bych to neřešil, nebo pokud e tam nemáš hodně dlouho

verho.verho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.10.2012 06:08

Re: Svíčky – jak často měnit u benzínu

Příspěvek od verho.verho »

no mám je tam asi 5 let a najeto na nich kolem 60tis. km. Někde ve VW servise mi řekli že měnit po 60tis km, jinde řekli 90tis km.....??? tak nevím.

Uživatelský avatar
kemos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 12.03.2012 18:50
Bydliště: Trebic

Re: Svíčky – jak často měnit u benzínu

Příspěvek od kemos »

Vetsinou byva na strankach vyrobce a podle typu svicek ktery mas napsano jakej je interval vymeny..:)

Odesláno z mého GT-S5830 pomocí Tapatalk 2
Můžu vyčíst pin budíků,spárovat klíče,aktivace komfortních funkcí atd + diagnostika -Třebíč
Passat B5 1.9 TDI AFN..

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svíčky – jak často měnit u benzínu

Příspěvek od ameron »

Vacsinou 60tkm, vsak vymen nie su az tak drahe je to menej ako jedno tankovanie :), ja som na 6V kupoval Bosch, ale mal som kupit NGK maju lepsie to tesnenie a normalne mi ta jedna Bosch vyhadzovala cievku (zle tesnenie asi podfukovalo) ked som dal naspat staru NGK tak ziaden problem odvtedy. Takze asi kupim este raz NGK a vymenim.

Inak sviecky maju vplyv aj na spotrebu a aj na vykon, ja by som necakal kym ti to pojde na 7 valcov (kedze mas V8 co ti aj trocha zavidim) je to hnusny zazitok ked motor vynechava a napriklad 500km od domu a si v prdeli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. A moze kvoli tomu odist aj cievka co je potom drahsie.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“