Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

jja3ji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.11.2011 22:08

Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od jja3ji »

Dobrý den. Nevěděl by někdo, co může způsobovat zcela nahodilé samoodemykání + sjezd všech oken u Golfa IV Variant? Na dovolené v Itálii přijdu k autu, které bliká a pořád odemyká a okna dole. Zkontroloval jsem dráty do dveří včetně kufru = NIC. S tím jsem také rozdělal zámek u kufru, který byl zalehlý tak, že tam nešel zasunout klíč. Po vyčištění chdí vše jak má včetně mikrospínačů. Pokud je zrovna klid, tzn. vše se chová standartně,, tak např. při otevření kterýchkoliv dveří se interiérové světlo rozsvítí včetně žárovek v předních dveřích. Pod kobercem u řidiče je sucho. Byl jsme nucen odpojit štekr z komfortky za volantem, protože jinak by to odsralo nějaké relátko či ty pohony ve dveřích. Osobně to vidím na komfortku ... Díky za jakýkoliv tip či radu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od tornado1 »

komfortka to může být
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

jja3ji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.11.2011 22:08

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od jja3ji »

Najde se chyba diagnostikou, když to zrovna bude v klidu? Ono se to toiž děje zcela nahodile. Dík moc.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od pohodarkajik »

dle me mas bud spatny microspinac v zamku co dava signal jednotce o odemknuti dveri klicem, tzn. je stale sepnuty, jako bys mel klicek v poloze na odemykani, nebo nekde jednoduse proskripany draty, ja bejt tebou, podivam se nejdriv jak vypada zamek, nebo jen vyndej vlozku zamku (tam kde strkas klic) a podivej se v jaky poloze je ten cvoncl co je v zamku, drazka na nem by mela byt vodorovne, pak s tim zkus zahejbat a uvidis, jinak ty okna, muze zpusobovat prave to, ze si auto mysli ze jako porad drzis odemykani, pokud bys drzel zamykani okna pojedou nahoru

jja3ji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.11.2011 22:08

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od jja3ji »

No na ten mikrospínač jsem to taky tipoval, ale když mám odpojenou komfortku, tak klíčem v zámku u řidiče normálně zamykám/odmykám jak kdyby se nemetlo. Reaguje opravdu pěkně, tzn. to by mělo být OK. Pokud to bude švihlej drát, tak potěš koště ...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od Goauld »

Teď nevím, ale když odpojíš komfortku, tak klíčem odemčeš jenom řidičovi dveře (mechanicky), nebo reaguje centrál a odemyká všechny dveře ? Myslel sem si vždycky, že bez komfortky centrál nefunguje.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

jja3ji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.11.2011 22:08

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od jja3ji »

Po odpojení 15-pin štekru (pro mě jediná záchrana) nejdou okna , nejde centrál přes dálku. Když zamykám klíčem u řidiče, tak ovládám všechny dveře.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od tornado1 »

15pin štekr je po blinky a případně alarm.... s oknama nemá nic společného... proč to nedáš raději opravit někomu kdo tomu rozumí než nesmyslně odpojovat konektory?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

jja3ji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.11.2011 22:08

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od jja3ji »

Opravit to dám, jen co se umoudří počasí a někdo s VAGem si udělá čas. Doufám, že v Třebíči někoho uženu, kdo bude vědět, co dělá.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od Goauld »

tornado1 píše:15pin štekr je po blinky a případně alarm.... s oknama nemá nic společného... proč to nedáš raději opravit někomu kdo tomu rozumí než nesmyslně odpojovat konektory?
Co bys dělal ty, kdybys nevěděl jak to spravit a auto potřebuješ k ježdění a nemáš čas nechat to hned spravit ? Taky bych to odpojil, protože si nedovedu představit, že by se mi například teď samo odemklo auto, stáhlo všechny okna a hezky zevnitř zasněžilo 20cm sněhu, kterej teď tak vesele padá.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

jja3ji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.11.2011 22:08

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od jja3ji »

Tak jsem se dnes podíval na komfortku, zda na ní není někde studeňák apod. a po zpětném připojení ke dvěma štekrům T15 a T23 už pro změnu nefunguje nic. Nesvítí světla ve dveřích, okna nejezdí... že by odešla komfortka do věčných lovišť? Nevěděl by někdo?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od Goauld »

Pokud náhodou nepraskla pojistka, tak možná komfortka odešla. Ještě zkus po připojení komfortky odpojit baterku a nechat chvilku být, možná se to spraví.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

jja3ji
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.11.2011 22:08

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od jja3ji »

Takže jsem nechal baterku odpojenou cca 1h, pak připojil a nic. Co vše s sebou nese výměna komfortky za jinou se stejným číslem? Mám 1C0959799B.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od Goauld »

Pokud má stejny číslo, tak nic, stačí vyměnit kus za kus. Akorát pokud používáš originální dálkovy ovládání tak znovu naučit ovladače.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Samoodemykání všech dveří + sjetí oken

Příspěvek od tornado1 »

už jsem tady několikrát že jenom stejné číslo nestačí..799B je s alarmem, bez alarmu,kufr s mikrospínačem atd.. umím však jakoukoliv komforku upravit, přeprogramovat... vagem to bohužel nelze
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“