potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od Davulus »

Zdarec.Pojedu na stk a potřebuju aby se mi potkávací světla daly zapnout i bez nastartování.Mám automat.rozsvícení světel a svítí mi pouze parkovačky ,potkávací se rozsvítí až po nastartování.jak na to?
Naposledy upravil(a) Davulus dne 20.03.2013 20:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od Goauld »

A se zapnutym zapalováním ti to nesvítí ? Tak je to totiž správně.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
koudy71
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 04.09.2008 16:16
Bydliště: Stavěšice

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od koudy71 »

To ti to funguje správně
Golf IV 1.9 TDi ATD 74kW fourmotion tuned by Motorpower (106kW/323Nm) Bohužel musel z rodinných důvodů do světa ,ale v srdci zůstane navždy!
Golf 7 1.6cr 85kW DDYA tuned by Motorpower (99kW/285Nm)

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od Davulus »

tak to nevim co se mu na stk teda nezdálo..prostě ,když nenastartuju potkávačky nesvítí

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od Goauld »

Potkávačky musí svítit při zapnutym zapalování. Pokud ti to funguje až po nastartování, tak je jasny, že se jim to na STK líbit nebude a taky by to bylo dost zvláštně zapojeny. Nevidím důvod ani logiku proč by to takhle někdo zapojil/přepojil. Jestli je to manuál, nebo automat je uplně jedno.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od Davulus »

No auto je to z Německa ,ale proč to tak mám to nevim.Nejde stím udělat něco přes VAG?

Uživatelský avatar
koudy71
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 04.09.2008 16:16
Bydliště: Stavěšice

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od koudy71 »

Já mám auto vyrobený v Bratislavě a funguje mi to stejně dokud nenastartuju tak mi potkávací nesvítí , ale po otočení klíčku mi svítí parkovačky. Na technický sem byl před dvouma měsícema a problém to nebyl asi záleží na jakýho technika narazíš :)
Golf IV 1.9 TDi ATD 74kW fourmotion tuned by Motorpower (106kW/323Nm) Bohužel musel z rodinných důvodů do světa ,ale v srdci zůstane navždy!
Golf 7 1.6cr 85kW DDYA tuned by Motorpower (99kW/285Nm)

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od Davulus »

koudy71 píše:Já mám auto vyrobený v Bratislavě a funguje mi to stejně dokud nenastartuju tak mi potkávací nesvítí , ale po otočení klíčku mi svítí parkovačky. Na technický sem byl před dvouma měsícema a problém to nebyl asi záleží na jakýho technika narazíš :)

na minulé stk stím byl kámoš a říkal že mu to dal o fous.A to ho ani nezajímaly nějaké modré žárovky :)

sirmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.10.2011 08:45

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od sirmann »

Davulus píše:Zdarec.Pojedu na stk a potřebuju aby se mi potkávací světla daly zapnout i bez nastartování.Mám automat.rozsvícení světel a svítí mi pouze parkovačky ,potkávací se rozsvítí až po nastartování.jak na to?
to vůbec neřeš,takhle to maj i nový auta,takže na stk je nemusí zajímat
že to musíš nastartovat,zakázaný to není

Uživatelský avatar
koudy71
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 04.09.2008 16:16
Bydliště: Stavěšice

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od koudy71 »

Tady máš Zákon č. 361/2000 Sb. je to paragraf 32
Tak když se někomu na STK nebude líbit tak mu to ukaž Je tam jasně napsáno "za jízdy"!
Osvětlení vozidel

§ 32

§32 (1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu[2]. Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

§32 (2) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu[2].

§32 (3) Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.

§32 (4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

§32 (5) Činná plocha světel nesmí být zakryta nebo nadměrně znečištěna.


§ 33

§33 (1) Motorové vozidlo nebo jízdní souprava, jejichž rozměry nebo rozměry nákladu přesahují míry stanovené zvláštním právním předpisem[2], musí mít za jízdy rozsvícena obrysová a potkávací světla.

§33 (2) Vozidlo stojící za snížené viditelnosti v obci na místě, kde tvoří překážku provozu na pozemních komunikacích, nebo na pozemní komunikaci mimo obec musí mít rozsvícena alespoň na straně přivrácené ke středu pozemní komunikace obrysová nebo parkovací světla, popřípadě musí být osvětleno na straně přivrácené ke středu pozemní komunikace alespoň jedním bílým neoslňujícím světlem viditelným zpředu i zezadu. To neplatí na parkovišti.
Golf IV 1.9 TDi ATD 74kW fourmotion tuned by Motorpower (106kW/323Nm) Bohužel musel z rodinných důvodů do světa ,ale v srdci zůstane navždy!
Golf 7 1.6cr 85kW DDYA tuned by Motorpower (99kW/285Nm)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: potkávací světla svítí jen při zapnutém motoru

Příspěvek od Goauld »

V každym připadě je to zvláštní, protože zatím u všech aut co sem kdy měl, viděl, nebo spravoval světla fungovaly buď nezávisle na klíčku, nebo se zapnutým zapalování. Po nastartování sem nikdy neviděl ani o tom neslyšel.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“